[ Alex65 @ 04.01.2013. 20:05 ] @
Jednostavno neke stvari NE želim da delim sa drugima...kako da zaključam pristup odredjenim fajlovima ? Postoji li neka zgodna proverena aplikacija ili fazon ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.01.2013. 20:50 ] @
Pogledaj da neki pod arhivera nema mogućnost arhiviranja sa šifrom, jer na Androidu gde sve može biti kako na dlanu, one metode prikrivanja multimedijalnog sadržaja .nomedia fajlom ne pije baš vodu.

Možda to i Evernote može pomoći, mislim da i on ima opciju protekcije sadržaja, ali možda ti ne treba takva protekcija.
[ Alex65 @ 05.01.2013. 18:58 ] @
Zapravo, meni smeta sto su upravo multimedijalni sadrzaji "na izvolte" bez moga dopustenja. I to u thumbnalis formi, bas bode oci i izaziva.
To je u offline rezimu a jos uzasnija opcija, nehoticno sherovanje preko mreze, sto se sada brutalno forsira.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.01.2013. 20:25 ] @
Napravi onda jedan obični txt fajl i nazovi ga .nomedia i ubaci u svaki folder iz kog ne želiš da ti se prikazuju thumbovi u galeriji.
[ Alex65 @ 05.01.2013. 23:23 ] @
Odlično, hvala...
[ S A J A @ 06.01.2013. 12:44 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Napravi onda jedan obični txt fajl i nazovi ga .nomedia i ubaci u svaki folder iz kog ne želiš da ti se prikazuju thumbovi u galeriji.


Bolje da su napravili obrnutu varijantu, meni na kartici ima svega i svečega i zato uopšte i ne idem u galeriju. Ko će sad da pravi tolike fajlove za svaki folder sa nekim slikama. Nego, na Play-u postoje dobre zamene za galeriju, koristio sam QuickPic i tamo ima da se podesi koje će foldere da prikazuje, ostale i ne gleda.
[ ninjaz @ 06.01.2013. 13:21 ] @
Iz QuickPic mozes brzo i lako da sakrijes foldere. On napravi .nomedia fajl tako da se ne vide ni u drugim galerijama. Lakse je nego rucno.
[ Alex65 @ 08.01.2013. 09:14 ] @
Zahvaljujem na pomoci, QuckPic radi odlicno !!! Ali ajd', cisto informativno, buduci da sad imam Qpic koji radi posao, kako da sprecim "galeriju", da ima pristup, dok ne odradim .nomedia file...?
[ ninjaz @ 08.01.2013. 10:04 ] @
Rekoh ti gore, kad sakrijes folder iz QuickPic-a, on stavi .nomedia fajl u folder tako da se nece videti ni iz klasicne galerije.
[ miki069 @ 08.01.2013. 15:25 ] @
A kad neko obriše .nomedia fajl?
Onda se sve opet vidi.
Vidi se i pre toga iz bilo kog boljeg file explorera.