[ Blue82 @ 07.01.2013. 11:25 ] @
Mislim da bi bilo jako dobro da se postavi jedna topic tema na temu programa Odin. Prava je steta da se on ne nalazi u delu foruma vezano za Android. Cenim da sve vise ljudi zeli da ga koristi samo ne zna sta se ustvari krije ispod haube.
Bilo bi dobro da se u temi objasni u kratkim crtama za cega sluzi ovaj program, te koje su opasnosti do kojih moze doci njegovim rukovanjem.
Npr znam uopsteno za cega sluzi, mogu citati korak po korak uputstvo sa nekog sajta da bih nesto uradio sa telefonom, ali ne znam sta je taj Odin, tj. sta ja ustvari radim. Da li za svaki telefon moze da se koristi isti Odin, ili su razlicite verzije za razlicite telefone, sta su romovi, otkljucavanje, zakljucavanje, na cega paziti prilikom koriscenja i koje su posledice istog.
Mnogo ljudi zna da administrira Windows, ali u odnosu na njih mnogo manji broj ljudi to isto zna sa mobilnim a stvar je veoma korisna. Na zalost, metoda pokusaja/greske ovde nije dobro dosla, jer su posledice veoma skupe.

Znaci ukratko, ne treba meni niko ovde da objasni nista u recenici-dve, vec mislim da bi bilo dobro da neko ko vec ima dosta iskustva sa ovim, napravi jedan koristan iscrpan tutorial koji ce biti uvek u vrhu teme.

Ima gomila programa za one click root telefona. Sta ce se desiti ako koristis neki program za drugaciju verziju od tvog telefona? Greska, neuspesno root-ovanje ili ce se telefon totalno zaglupiti i sl. Jednostavno ne shvatam sta tacno radim niti sta moze da dovede do cega.

[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 07.01.2013. u 13:03 GMT+1]
[ S A J A @ 08.01.2013. 07:37 ] @
Citat:
Blue82
Ima gomila programa za one click root telefona. Sta ce se desiti ako koristis neki program za drugaciju verziju od tvog telefona? Greska, neuspesno root-ovanje ili ce se telefon totalno zaglupiti i sl. Jednostavno ne shvatam sta tacno radim niti sta moze da dovede do cega.


Upravo je poenta u tome što to sve ne može da se napiše na jednom mestu jer imaš mnogo različitih modela telefona, mnogo različitih verzija Androida (modova, kernela, file sistema...) i više načina flešovanja. Čak i ako bi neko sve to skupio na jedno mesto, morao bi redovno da održava jer se to sve menja "iz dana u dan". Ja sam više puta flešovao svoj Galaxy S i sada Galaxy Note i uvek sam izgubio sate na to, što u proučavanju raznih foruma i uputstava, što u samom flešovanju i podešavanju. I par puta sam uspeo da "brickujem" pa vraćaj na staro pa ponovo. Sad kad sam namestio, ne diram do sledećeg telefona.
[ Blue82 @ 22.01.2013. 17:01 ] @
Da ne otvaram neku drugu temu samo kratko pitanje. Da li je moguce napraviti backup i restore rom-a uz pomoc Android SDK Platform Tools bez da se telefon uopste rootuje? Koliko vidim jeste ili sam nesto propustio? Jer nije mi jasno zasto se gotovo nigde ne pominje ovaj nacin vec nacin preko odina i rootovanja?

http://www.srbodroid.com/devel...-potrebe-ruta-i-otkljucavanja/
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.01.2013. 22:58 ] @
Ne znam za to, ali pogledaj ovo...
http://www.youtube.com/watch?v=iYHjpZe5NDY#t=1m09