[ operativac_ @ 08.01.2013. 16:45 ] @
Pozdrav svima, imam problem koji bih hteo da podelim sa vama, i da ga eventualno resim.

Pre godinu dana smo otvorili agenciju, i svojim dobrim poslovanjem i postenim radom stekli smo neki renome u sferi posla kojom se bavimo,
i cak smo postali prepoznatljivi medju klijentima, kako vizelno, sajtom, logoom i bojama, tako i imenom firme.

Konkurencija je pocela da koristi ime nase firme kao kljucnu rec za koju izlaze njihovi oglasi na google pretrazivacu.
Problem je sto, kad se ukuca samo ime nase firme, na prvoj poziciji izadje konkurencija sa placenim oglasom, pa tek link
ka nasem sajtu, na drugoj, i na svim ostalim pozicijama.


moje pitanje je

Da li postoje neke granice i ogranicenja prilikom odabira kljucnih reci adwords kampanje?
da li je dozvoljeno koristiti zasticeno ime konkurentske firme za promociju sopstvene?





[ cyBerManIA @ 08.01.2013. 18:16 ] @
Ukoliko koriste vas trademark u celosti (spominje se u tekstu/naslovu) onda se mozete zaliti Google-u.
Posaljes zahtev Googleu za revalidaciju i ukoliko ustanove da se krsi trademark, reklama se povlaci.

Naglasavam trademark zato sto si napisao "zasticeno ime konkurentske firme" i podrazumeva legalno registrovanje. Trazice ti broj registracije ili kopiju registracije, pre provere.

Inace koriscenje trademarka u keyword listi je dozvoljeno (osim u par drugih zemalja) i u vecini slucajeva google nece proveriti vasu zalbu.
[ operativac_ @ 08.01.2013. 20:19 ] @
hvala na odgovoru, uspeo sam i sam da nadjem par textova vezanih za temu i vidim da ce biti problem ukolniti oglase vezane za ime nase firme.

hvala na odgovoru, opet.
[ cyBerManIA @ 08.01.2013. 20:34 ] @
Trik:
Mozete da postavite kampanju koja ce biti vezana samo za ime vase firme i nista vise, sa malo vecim bidom. Pa kad vas neko bude trazio izadje vas placen oglas ispred njegovog

- Ad: Vi
- Ad: Oni
- Serp

Kostace vas malo vise od isfightanog bida.
[ BitiPrvi @ 09.01.2013. 00:14 ] @
Alal vera na objašnjenju.
Nemam tu šta da dodam.
Kolega to očito ima u malom prstu.
Srećni praznici.
[ operativac_ @ 09.01.2013. 08:40 ] @
Citat:
cyBerManIA:
Trik:
Mozete da postavite kampanju koja ce biti vezana samo za ime vase firme i nista vise, sa malo vecim bidom. Pa kad vas neko bude trazio izadje vas placen oglas ispred njegovog ;)

- Ad: Vi
- Ad: Oni
- Serp

Kostace vas malo vise od isfightanog bida.


Dnevno dodje ~150 ljudi kucajuci ime firme. kako mogu da placam toliko.... A pogledao sam,
covek, konkurent, se pretplatio na imena svih jacih firmi u nasem poslu i krade traffic. Strasno.


Sad malo sam se raspitao,
to sto pise gore u kvoutu je boldovano u ovom tekstu koji je linkovan sa [es] negde,
koji sma vec procitao i koji mi nije mnogo pomogao.
Nasao sam broj telefona googla u srbiji, rade od 10-14, zvacu ih da pitam,
vec sam se raspitao unpared, ali ne kosta nista d aih okrenem. stvarno. 0800 broj :)

Sve dok termin i ime firme nisu registrovani (trademark) u zavodu za intelektualnu svojinu, ne mogu nista da radim.
Zato danas listam sta mi treba da podnesem zahtev za, ne znam, neko priznavanje ziga, pa je dovoljno samo uci u proces zasticenja, znaci ne mora da s ezavrsi proces, dovoljno je pokrenuti proces i googlu poslati referentni broj.
[ operativac_ @ 10.01.2013. 15:49 ] @
uspeo sam da resim problem.
Prijavio sam googlu upotrebu imena nase firme u kampanji konkurencije na na ovom linku,, i u roku od 24h je problem resen, vise ne izlaze oglasi konkurencije prilikom ukucavanja imena nase firme.
[ cyBerManIA @ 10.01.2013. 16:28 ] @
Jel' si u međuvremenu podneo zahtev za registraciju trademarka, ili ukoliko nisi kako si popunio polja gde te pitaju za trademark? Selektovao 'No, I claim use rights'?

Pretpostavljam da su ukinuli odmah kampanju i prosledili na review, a ne da su samo izbacili vas keyword.
[ operativac_ @ 10.01.2013. 16:40 ] @
Registrated - YES
i ukucao sam MB firme tamo gde treba app no. Mogao sma i PIB ja mislim.

A kampanja nije suspendovana, posto njihov oglas i dalje izlazi za kljucne reci drugih agencija iz branse. I njima sam prosledio how to da uklone reklame konkurencije.
[ operativac_ @ 16.01.2013. 12:54 ] @
Citat:
Dear Mr. -----------,


Thank you for submitting your trademark complaint, dated January 9, 2013. Please note that we will not be able to process for 'kljucna rec' at this time because you do not own an active registration for this term in the country indicated. If you would like us to investigate further, please send us information showing that you own active registrations for this term in the country indicated (e.g. a scanned copy of the trademark certificate).


Kind regards,

The Google Trademark Team,
Google Ireland Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland



ipak mora preko zavoda za intelektualnu svojinu da se ide, da s eprijavi zig, itd, da se udje u pretragu prvo, pa da se podnese prijava