[ Nikola Rajić @ 08.01.2013. 18:26 ] @
Pozdrav, naime, danas sam kupio web cameru (gigatech w-019) i čim sam došao kući počeli su problemi. Prvo - drajver koji su dali uz nju nije radio pa sam morao da tražim na netu, ali 'ajd, veći problem mi je ovo: slika je mutna skroz, ništa ne vidim. Razumem da nije neka super high-tech kamera, ali bukvalno se ništa ne vidi. Evo kako to izgleda: http://www.dodaj.rs/f/2e/Es/3LRxmrq0/kamera-problem.jpg
Da li je neko zna da li je problem do mog kompa ili nešto slično ili je kamera škart?
[ valerijan @ 08.01.2013. 18:36 ] @
Proveri gde se fokusira/izoštrava...najverovatnije crni prsten oko objektiva. Pokušaj da ga rotiraš, ali blago :) i prati šta se događa.
[ cyBerManIA @ 08.01.2013. 18:39 ] @
Focus nisi podesio. Zavrti socivo (tacnije plasticni kruzic oko stakla) na levo ili desno dok ne iskristalises sliku.
Ne uzimaj ovo zdravo za gotovo, slike ove kamere na netu nisu nesto, pa nisam ni mogao da vidim da li ima manualni fokus (99% ima). Samo pazljivo da ne pukne nesto :)
Usput, s obzirom da je napolju hladno, proveri da ti se socivo nije zaznojilo ;)
[ Nikola Rajić @ 08.01.2013. 18:39 ] @
Hvala, proradilo.

Nerealno mi je što sam isto to i sam pokušao, i nije bilo efekta... black magic 100%
[ valerijan @ 08.01.2013. 18:45 ] @
^ tzv. fenomen i efekat diskusije o problemu: te je naveo da se i ti fokusiraš i istraješ tokom rešavanja problema