[ Drazafft @ 09.01.2013. 13:50 ] @
Ljudi pomagajte,
narucio sam neke igrackice za klinca sa jednog kineskog sajta koji ima besplatnu dostavu, platio sam western unionom, ukupan iznos je 48USD, dakle ne bi trebalo da podleze carinjenju ako sam dobro shvatio na carina.rs.
Jutros mi kineskinja posalje mail sa brojem za pracenje i vidim da salje DHL-om, e sad vec neko vreme citam o neprijatnim iskustvima s njima i interesuje me dali mugu i kolike mogu troskove da ocekujem, spedicije i drugis troskova jer paket ne bi trebao da podleze naplati carine, em je za licku upotrebu em je male vrednosti

Sta mogu da ocekujem...

Unapred zahvalan, i zabrinut...

Drazen
[ ademare @ 09.01.2013. 21:15 ] @
Ako paket nece ici na carinjenje, onda se ne placa ni spedicija, niti neki drugi troskovi. Tako bi trebalo da bude, a kako ce biti , javi nam posle.
[ Drazafft @ 09.01.2013. 22:12 ] @
to isto mi je rekla curica iz DHL, mada mislim da taj paket uopste nece stici dhl nego kineskom avionskom postom jer bi trebalo da stigne za 7-20 radnih dana a u dhl kazu da preko njih iz kine stize za 4-8 dana.

Poslao sam i kinezima mail, cisto da vidim sta ce da kazu...
Videcemo za dvadesetak dana
[ fanfon @ 10.01.2013. 06:44 ] @
Procitaj ti ponovo uslove slanja ispod predmeta koji si narucio. Cesto napisu da je slanje preko DHL ili TNT, a ispod napisu:
shipping is by fast china post way, not TNT
We display TNT, because on aliexpress china post option is only available to very few countries

Ako ti to pise onda si se navukao na predmet bez prethodnog citanja svih uslova a oni to koriste kao navlakusu da bi imali prednost nad brojnom konkurencijom jer znaju da ce kupci pre kliknuti na brzi nacin isporuke ako je besplatan nego na redovnu postu kojoj treba i do 45 dana.
[ Drazafft @ 10.01.2013. 21:16 ] @
evo ovako pise u prozoru iz kog sam narucivao

- Air Parcel Register (Free shipping & 7-15 business days) - ovaj sam izabrao-
- EMS (Please choose your country)
- Expedited Shipping Service (Please choose your country)

a dalje u placanju pise

Order Subtotal: US$39.78
Shipping Fee: US$0.00
Coupon Discount: US$0.00

[ ademare @ 11.01.2013. 21:34 ] @
To ti je obicna registrovana avionska posta, nije DHL. Proveri jos jednom kad ti daju broj za pracenje, na osnovu njega vidis cime su poslali.

Samo treba biti oprezan kod narucivanja kod tih prodavaca sa Aliexpresa ili DH gate, vole da daju lazne tracking brojeve, na to se mnogo ljudi zali na netu.
[ virus_crew @ 10.02.2013. 14:30 ] @
Ja ne znam ja sam kod njih(aliexpress) kupio tri stavri i za sve tri sam dobio pravi tracking number, koliko vidim dva predmeta su mi na putu za Srbiju jedan krenuo 6 a drugi 8 ovog meseca a treci mi je jos uvek kod njih u posti u stausu "dispatching", tako da i to ocekujem za dan-dva da posalju, a taj paket mi je najpotrebniji a sa njim malo kasne nekih dva dana ali je bitno da mi stigne citav posto je delom i od stakla.
Sva tri TN su mi tacna...kad stigne videcemo, a jos sam nesto porucio sa TD ali bez tracking number-a pa tako da ne znam ni gde je ni kad ce ni da li ce doci :)