[ zoccy @ 10.01.2013. 11:35 ] @
Pozdrav svima u forumu. Imam već dva dana problem na računaru sa trojancem pod nazivom TR/Sirefef.A.61. Naime, instaliran anti virus Avira ga prepozna i svaki minut - dva izbacuje obaveštenje da ga imam na računaru i kada kliknem da ga izbriše neuspeva, pa tako stalno iznova. Probao sam i ručno da ga izbrišem po uputstvu na http://blog.teesupport.com/can...anually-delete-trsirefef-a-61/ ali ništa od tih fajlova nisam pronašao na disku, niti odgovarajuće zapise u registry-u.Zna li neko koji anti-malware softver može da ukloni ovu nevolju? Avira izgleda da može samo da ga stavi pod blokadu, ali ne i da ga ukloni. Molim za neki savet.
[ Dashkes @ 10.01.2013. 12:40 ] @
• Preuzmite OSAM ovde.
• Ekstraktujte datoteke iz arhive -



• Iz foldera OSAM_ES pokrenite osam.exe i pustite da skenira.
• Posle skeniranja će se pojaviti ovakav prozor -



Kliknite "Next", "Next", "Next" sve dok se ne zatvori i ne dobijete glavni prozor -



• Nakon toga sačuvajte log na Desktop -



• Log zalijte na Ge.tt ili na neki od hosting servisa koji Vama odgovara i link objavite u temi.
[ zoccy @ 10.01.2013. 20:52 ] @
Hvala na odgovoru.Uradio sam to a log fajl se nalazi na http://ge.tt/4RqoH8V/v/0?c pa nadam se da ćete ga moći pročitati.
[ Dashkes @ 11.01.2013. 07:14 ] @
Sistem deluje čisto. Vi imate 2 antivirusa instalirana? Da li Emsisoft pronalazi virus prilikom skeniranja?
[ zoccy @ 11.01.2013. 11:14 ] @
Pozdrav. Onaj drugi program je anti-malware softver i takođe ga prepoznaje.Čitao sam razne članke o ovom trojancu na web-u i nigde nema navedeno da postoji softver koji ga otklanja,već samo pišu primeri kako se ručno brišu njegovi fajlovi - u svakom drugačije.
[ valjan @ 11.01.2013. 12:03 ] @
Naravno da piše u svakom drugačije, kad dotični malware mutira izuzetnom brzinom. Njemu je u interesu da preživi što duže, i to između ostalog radi tako što menja nazive fajlova. Šta kaže Avira, koje fajlove tačno detektuje?
[ zoccy @ 11.01.2013. 15:07 ] @
Avira napiše da detektuje file C:\$Recycle.Bin\S-1-5-18\$xxxxxx (ovo x su razna slova i brojevi) i to ponavlja stalno iznova,svakih 1-2 min.
[ valjan @ 18.01.2013. 01:51 ] @
Da li je problem rešen, ili se Avira još uvek bezuspešno bori sa ovim trojancem?