[ Bata @ 11.01.2013. 20:48 ] @
znam da tema nije za ovaj forum, ali mi stvarno samo treba kratki i jasni info, radi sagledavanja opcija u vezi sa odabirom telefona,
o kojima inače ne razmišljam previše i iz principa nisam upućen u svu tu priču o android, iOS , model ovaj model onaj...

ali pokvario mi se dugogodišnji telefon, pa sad moram da nešto kupim, i shvatim da nokia više ne pravi Symbian tj. Belle smartphone,
iako sam se ozbiljno naoštrio na N8 , već samo WP modele pod imenom Lumia.

dakle, koje su specifičnosti, prednosti i mane Lumia telefona ?



moderatori, slobodno brišite temu, ali molim vas dajte neko kratko vreme da neko nešto napiše, ili mi stigne neki odgovor na pp.
[ Sceka @ 11.01.2013. 21:26 ] @
Pa imas YT koji je preplavljen klipovima o Lumia varijanti telefona. Pogledaj pa ce ti biti sve jasno, sve sto te zanima a vezano je za izgled i manipulaciju tim telefonima. Koliko vidim, ceo svet je zainteresovan, veoma. Ja licno nisam i moja osnovna i velika zamerka se odnosi na to sto je sve bazirano na "Metro" varijanti predstavljenoj novim Windows 8 OS-om. Meni licno se ne svidja to, takav izgled korisnickog interfejsa. Kamere su uglavnom fenomenalne kao i varijante koje su vezane za kamere, ali samo ako zivis u USA, ovde to jos nema primenu i ko zna kad ce, ako upste... Meni se dopada samo 820 model, i to zbog banalnosti zvane "menjanje zadnjeg poklopca" iako je najbolji, kako kazu, model 920! :) Kako god, odlican ekran, kamera, dizajn. Sve ostalo - pa zavisi od tvojih potreba, iskljucivo.

Ja sam pre mesec dana, otprilike, kupio nov telefon. Izabrao sam Nokia C7. I zadovoljan sam ali skroz. Nokia je velika navika, volim da mi je sve organizovano kako sam navikao - to je jedini razlog odabira. Alternativa je bila Galaxy Note 2 kao jedino sto me je stvarno zainteresovalo. Jos nisam odustao od toga... :)


Pozdrav!