[ SkyM @ 11.01.2013. 23:13 ] @
Ljudi treba mi vasa pomoc.

Imam Toshiba Qosmio f60 vec tri godine i radio je besprekorno.
Medjutim, sad ako idem negdje na sat vremena ne gasim ga, nego stavim u save energy i kad ga pokrenem par sekundi dok ukucam sifru komplet zakoci, ne reaguje uopste
moram na dugme da ga ugasim. Stavljao sam novi sistem i sve, original windows 7, ali nista.

Takodje kad ga palim, treba mu barem 30tak sekundi da se pojavi nesto na ekranu, i onda kao sve radi.. znaci on pali, ali bas dugo mu treba da se pojavi logo.
I imam nekad problem pri gasenju... Zavrsim posao, i krene da se gasi i onda pocne Cooler mnogo brze i jace da radi, i samo tako radi i radi.. i posle 10 min i dalje radi
i onda moram rucno da ga ugasim... Nisam neki ekspert, ocistio sam cijeli hard disk, stavio opet nov sistem i opet ista stvar. I jos jedan detalj.. Lap top je uvijek prikljucen na punjac, ali na Windowsu pokazuje da se ne puni, dok na lap topu gori lampica za punjenje... Je li racunar na izdisaju ili nesto moze da se uradi?
Hvala vam.
[ citizenx @ 12.01.2013. 00:02 ] @
Jesi li iskljucio Sleep mode? Nekad to hoce da pravi problem ako je ukljuceno.
[ SkyM @ 12.01.2013. 00:11 ] @
Citat:
citizenx:
Jesi li iskljucio Sleep mode? Nekad to hoce da pravi problem ako je ukljuceno.


Nisam, instalirao sam sve na novo i opet. Stavim save energy, posle par minuta upalim i skroz zakoci. I pri paljenju barem 30tak sekundi mu treba samo da prikaze onaj logo od firme.
[ Binary Mind @ 12.01.2013. 13:00 ] @
Mozda racunar treba odneti u servis da se ocisti prasina i zameni termalna pasta pre nego sto se jave jos ozbiljniji problemi.
[ SkyM @ 12.01.2013. 13:21 ] @
Mislis da bi to mogao biti problem za sporo paljenje ekrana?
[ gilopile @ 12.01.2013. 13:30 ] @
Citat:
SkyM:
Citat:
citizenx:
Jesi li iskljucio Sleep mode? Nekad to hoce da pravi problem ako je ukljuceno.


Nisam, instalirao sam sve na novo i opet. Stavim save energy, posle par minuta upalim i skroz zakoci. I pri paljenju barem 30tak sekundi mu treba samo da prikaze onaj logo od firme.


Ovo ne mirise na dobro i problem je zasigurno ozbiljniji, jer ga nesto ocito koci prilikom BIOS-posta. Pokusaj da disable sve sto moze u BIOSU, dakle LAN, sound card, USB, pa probaj da li se normalizovao vremenski delay BIOS posta pa sve do logo-a...
[ Binary Mind @ 12.01.2013. 13:41 ] @
Lici na posledice pregrevanja. Ne bi bio ni prvi ni poslednji Qosmio koji bi isao na skup servis zbog posledica dugorocnog pregrevanja. Prvi korak bi bio da se racunar otvori i detaljno ocisti, a posle da se vidi kakva je steta ako je ima. Po simptomima steta vec mozda postoji, ali to ce se bolje videti posle ciscenja i menjanja termalne paste. Za taj model, pretpostavljam sa jacom nVidia grafikom (znacemo kad napises kompletnu oznaku/model number modela koja treba da pise na nalepnici na donjem delu laptopa), krajnje je vreme da se otvori i ocisti ako to vec nije cinjeno u prosle 3 godine.
[ SkyM @ 12.01.2013. 13:59 ] @
Probao sam sa Biosom, od toga nista isto sve...
A model je Qosmio F60-10L
Part NO PQF65E- 00901QS4

430M/4g/+2g/+500g/15.6HBTL/BD/L/B/W

Serial No:2A099603H

Eto to je sve.. E sad posto vidim da se dobro razumijes, hocu li na servisu da tarzim ciscenje i mijenjanje paste, ili da im kazem sve simptome, pa da oni malo detaljnije traze. U Svajcarskoj sam trenutno, a servis je ovdje nekad i neisplativ.
Unaprijed ti mnogo hvala
[ SkyM @ 12.01.2013. 15:04 ] @
Momci bio sam sad na servis, i kad sam mu htio pokazati problem komp je poceo raditi normalno... Obrisao je kuler i to, i rekao mi da kupim dodatni kuler da stavim ispod njega...
Sad se pali za par sekundi...vidjecemo dokle ce trajati...
Ali ugöavnom ste bili u pravu. Prasina! Hvala!