[ conver @ 13.01.2013. 07:45 ] @
Pozdrav drugari, juče sam uzeo bežični modem u OrionTelekom-u i nikako da ostvarim vezu sa internetom pod Linux-om. U pitanju je vertex wireless vw100. Kada ga ubodem u usb priključak linux sam krene podešavanje u okviru Mobile Broadband, pročita koji je modem u pitanju, nastavim dalje, odaberem zemlju, izaberem da nema provajdera na listi, ukucam ime svog provajdera, ostavim dial no: #777 , upišem svoj username i password, kliknem ok. Nakon toga kad hoću da ga konektujem, po kliku na novonastalu konekciju iz NetworkManager-a, stoji samo CONNECTING, i tako jedno minut, ništa se ne dešava a nakon toga piše modem disconected... ima li meni kakva step by step pomoć jer sam novajlija sa linux-om ili da se vraćam nazad na Win7... ?

Linux Mint 14.1
Linux Ubuntu 12.10
[ ivica.k @ 13.01.2013. 16:13 ] @
Isprobaj skriptu pod imenom Sakis3g, meni je pomogla dok nije proradio 3G net na Archu.
[ conver @ 14.01.2013. 17:57 ] @
Ne može sa Sakis3G. Kad otvoriš njihov sajt, videćeš njihov natpis:

Important

Sakis3G only works with GSM networks. Connecting with a CDMA network is not yet possible.


OrionTelekom je CDMA...

Problem sam privremeno rešio WVDIAL-om, mogu da se konektujem i diskonektujem putem terminal-a, ali sve to je jako "grdno" pokušavam da pronadjem rešenje za Network Manager.
Vidim da i drugi muku muče sa ovim modemom.