[ Brodoplovac @ 13.01.2013. 12:31 ] @
Adobe je postavio na svom sajtu linkove za skidanje CS2 zajedno sa serijskim brojevima. Skidanje se vrši sa sledeće stranice:
http://www.adobe.com/downloads/cs2_downloads/index.html

Navodno su ovi linkovi su namenjeni ljudima koji već imaju CS2, ali licenca u programima glasi tako da svako može da koristi ovaj CS. Takođe, Adobe je naknadno uklonio tvrdnju da su programi namenjeni samo ljudima koji već imaju CS2, ali nije napisao kome su u stvari ovi linkovi namenjeni. Najverovatnije Adobe želi nezvanično da proširi bazu korisnika svojih proizvoda. Inače više o ovoj dilemi imate ovde:
http://www.techsupportalert.co...izmo%27s+Best-ever+Freeware%29

Meni ovo deluje OK. Mislim - linkovi, serijski brojevi, OK licenca i nema ničega zabranjujućeg na sajtu. CS2 je inače iz 2005. godine.
[ calexx @ 13.01.2013. 14:17 ] @
Priča je previše čudna i sumnjiva. Ne bi me čudilo da uskoro ipak objave da su prebacili CS2 u fraj softver. Kao ugasili su server za aktivaciju CS2 pa ako oni koji ga imaju hoće da ga reinstaliraju, ne mogu da aktiviraju pa kao za njih puna verzija koja ne traži aktivaciju sa seriskim brojevima pa još to na javnoj adresi. Previše slučajnosti, mogli su to da odrade na razne načine, nisu morali da gase server ili su mogli da na mejlove šalju ovo što je sada praktično javno.

Ostaje samo ona varijanta ... ovaj program možete da skinete odavde, evo vam i serijski broj, mi nećemo nikako da proveravamo da li ste legalni ali nemojte to da radite ako niste. Sam link je javan a ko hoće, može da proveri šta sve klikne pri instalaciji pa ako negde nađe da to nije u redu, može da odustane. ;)
[ bantes9 @ 14.01.2013. 23:53 ] @


Preuzeo, probao, sve radi.


[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 15.01.2013. u 16:29 GMT+1]
[ sinpetrovic @ 15.01.2013. 11:05 ] @
Nazalost, meni se čini da nije istina, na zvaničnom sajtu ne stoji PDF ili na stranici za download objašenjenje šta je:

Serijski broj je tu, EULA (tačka 2.) je tu....

Ima li nekih novosti, zvaničnih, zbog naše inspekcije?

[ calexx @ 15.01.2013. 12:14 ] @
Verovatno će jednom da se i zvanično oglase, sve ovo je ni ovako ni onako. A sa tačkom 2 takođe nema nekih problema ... bilo bi da su programi i serijski dovučeni sa nekog piratskog izvora ali je ovo preuzeto sa Adobe sajta, bez ikakvih radnji koje to omogućavaju nekome a ne svima.
Citat:
If you obtained the Software from Adobe or one of its authorized licensees and as long as you comply with the terms of this agreement, Adobe grants you a non-exclusive license to use the Software in the manner and for the purposes described in the Documentation, as further set forth below
[ Goran Mijailovic @ 15.01.2013. 15:27 ] @
Citat:
sinpetrovic:
Nazalost, meni se čini da nije istina, na zvaničnom sajtu ne stoji PDF ili na stranici za download objašenjenje šta je:

Serijski broj je tu, EULA (tačka 2.) je tu....

Ima li nekih novosti, zvaničnih, zbog naše inspekcije?



Nije legalno ako nemas kupljenu licencu za Adobe program iz paketa CS2. Legalno je samo ako imaš čime da dokažeš da si već ranije kupio program.
[ component @ 15.01.2013. 19:24 ] @
Zašto tako misliš? Koliko vidim sve je legalno. Adobe daje besplatno softver za koji više ne pruža podršku i koji radi jedino pod operativnim sistemom za koji se više ne pruža podrška. Ako je ključ dobijen od Adobe-a sve je legalno.
[ Goran Mijailovic @ 15.01.2013. 20:36 ] @
Citat:
component: Zašto tako misliš? Koliko vidim sve je legalno. Adobe daje besplatno softver za koji više ne pruža podršku i koji radi jedino pod operativnim sistemom za koji se više ne pruža podrška. Ako je ključ dobijen od Adobe-a sve je legalno.


Hm mislim da je već objašnjeno, ukinuti su aktivacijski serveri te je ponuđeno korisnicima koji imaju te verzije koje se aktiviraju, da skinu verziju koja se ne aktivira već se instalira sa odgovarajućim ključem, koji je takođe dat. Photoshop elements 5 radi pod Windowsom 7, ne znam za ostale programe, ali verovatno rade i oni.
[ component @ 16.01.2013. 12:49 ] @
Pročitao sam sad i ja negde oko tih aktivacija. Problem je što Adobe nije jasno stavio napomenu o pravilima korišćenja vezija koje su postavili za slobodan download (sa sve ključevima). Kada se čita EULA programa koji instaliraš takođe ne može da se zaključi da možda nemaš pravo da ga koristiš...
Inače, Photoshop CS2 definitivno ne radi na Windows 7.
[ calexx @ 16.01.2013. 15:41 ] @
Sve bi moglo da se prihvati kao legalno, jedino što nisam siguran kako da se objasni eventualnoj inspekciji ako proverava. Sada još i postoji link ali niti piše da je fraj niti da se plaća ... to se obično računa kao ono gore za tebe. Sutra će da sklone stranu, dođe inspekcija i nema opravdanja. Osim ako ipak ne objave da su bili darežljivi.
Citat:
component: Inače, Photoshop CS2 definitivno ne radi na Windows 7.
Inače, odakle ti ovo? Upravo sam probao, Windows 7 x64 Ultimate SP1, čista aktivacija bez legalizacija, krekova i podvlačenja, redovno ažuriran, ukratko legalna kopija i sve je prošlo bez problema i radi. Pre neki dan instalirano na Windows 8 Enterprise x86 sa istim rezultatima. Čak sam ga nabacio i na ovaj linux pod wine emulacijom i nikakvih problema.
[ bantes9 @ 16.01.2013. 22:59 ] @
Citat:
component
Inače, Photoshop CS2 definitivno ne radi na Windows 7.


Radi definitvno probao na Windows 7 SP1 sa najnovijim update-ima.
[ Goran Mijailovic @ 17.01.2013. 05:46 ] @
Citat:
component:
Photoshop CS2 definitivno ne radi na Windows 7.


Radi sad sam probao.
[ bantes9 @ 23.01.2013. 20:24 ] @
Posetio sam stranicu, prvi put posle nekoliko dana i vidim da su postavili mali tekstic.

Citat:
Adobe has disabled the activation server for CS2 products, including Acrobat 7, because of a technical issue. These products were released more than seven years ago, do not run on many modern operating systems, and are no longer supported.

Adobe strongly advises against running unsupported and outdated software. The serial numbers below should only be used by customers who legitimately purchased CS2 or Acrobat 7 and need to maintain their current use of these products.


[ calexx @ 23.01.2013. 20:52 ] @
Onda tema nema razloga da opstane jer ono dž više ne važi.