[ 1900-ti @ 13.01.2013. 15:45 ] @
Ćao svima, imam jedan problem u izradi access baze i zanima me da li je moguće da se reši.

Želim da se korisnici loguju prilikom otvaranja baze tj da moraju da unesu username i pass. A nakon toga je potrebno da se zapamti njegov id, koji će se koristiti za upisivanje u bazu, odnosno kada korisnik počne da popunjava neku od tabela da je u toj tabeli polje id_user već popunjeno na osnovu toga koji se korisnik ulogovao.

Pokušao sam prvo da izguglam rešenje, međutim nema odgovora.

Pozdrav i hvala
[ Zoran.Eremija @ 13.01.2013. 16:12 ] @
Imate primer u ovoj temi http://www.elitesecurity.org/t416085-0#2753542
[ SLOJ.1973 @ 13.01.2013. 16:27 ] @
Pretpostavljam da imas dugme na login formi, sa kodom koji proverava da li su username i pass ok.Ako jesu dodas u tom kodu nesto tipa pname=me.username,gde ti je pname javna promenljiva(otvoris novi modul i stavis:
Public pname as string), a me.username tvoje tekst polje sa login forme gde upisujes username . Posle na svakoj formi pozivas tu javnu pronenljivu pname i to je to.
[ blingaro @ 14.01.2013. 16:58 ] @
Meni je SLOJ.1973 svojevremeno pomogao oko ovoga. Ja sam kasnije modifikovao samo Event procedure (stavio da mi ispisuje logovanog radnika na Afther update PIB umesto Radnik On got focus). Samo posle stavi da ti je polje gde je naveden korisnik Enabled: No. Probaj ovaj link http://www.elitesecurity.org/t349239.
[ srdrazic @ 15.01.2013. 16:58 ] @
Postoji li mogućnost, da se u txt datoteci zapiše šifra, a sa login forme da se ta šifra učita?
Naime, ukoliko vam neko iskopira program (ukrade), neće ga moći otključati jer mu nedostaje txt datoteka sa šifrom.
Ukoliko nađe i txt datoteku onda vas je totalno hakovao ili zna na koji način želite zaštiti program.
Znamo da dosadašnje zaštite nisu dovoljno dobre.
[ captPicard @ 15.01.2013. 17:09 ] @
txt datoteka ti neće ni najmanje pomoći da zaštitiš program.
Prvo nam moraš definirati da li tebi treba odgovor kako da pamtiš šifru logiranog radnika ili ti treba opcija kako zaštititi program. Za prvo su ti kolege Sloj i Zoran dali odgovor a za drugo ima malo više kombinacije, od kojih je malo koja učinkovita protiv nekoga tko uistinu želiš krekati program :) U svakom slučaju potraži malo po forumu, bilo je govora o toj temi.
[ srdrazic @ 15.01.2013. 17:34 ] @
Mislio sam na zaštitu programa od krađe, a sam login nije problem.
[ 1900-ti @ 18.01.2013. 08:53 ] @
Hvala svima puno na pomoći i trudu.

Pozdrav.