[ popmilan76 @ 17.01.2013. 22:33 ] @
Da li je isto Form1.refresh,kao i form1.close pa form1.open....Ako nije,a kod mene nije....sta bi trebalo da zameni close/open,ako ista postoji tako,a da ne kucamo close/open...Pozdrav
[ reiser @ 17.01.2013. 22:50 ] @
Sto bi kucao Close/Open? Generalno je to primer loseg dizajna, tako nesto ne bi trebao nikada da radis.
[ popmilan76 @ 18.01.2013. 09:42 ] @
Zato sto ne znam drugacije...Jer imam nesto koda prilikom onclose i onopen eventa,pa da ne stavljam sav taj kod na button,odradim close/open....Zato sam i pitao jel moze nesto drugacije,da ne bi koristio close/open....Ili ne postoji....Pozdrav
[ savkic @ 18.01.2013. 14:15 ] @
> Da li je isto Form1.refresh,kao i form1.close pa form1.open....

Refresh samo pošalje zahtev za iscrtavanje prikaza (osvežavanje ekrana). Close uništava formu.

> Ako nije,a kod mene nije....sta bi trebalo da zameni close/open,ako ista postoji tako,a da ne kucamo close/open...Pozdrav

> Zato sto ne znam drugacije...

U OnClose event treba staviti kod koji se tiče inicijalizacije forme odnosno resursa koje ta forma koristi.

> Jer imam nesto koda prilikom onclose i onopen eventa,pa da ne stavljam sav taj kod na button,odradim close/open....

Ako treba da dvaputa pozoveš isti kod onda ga iz OnClose prebaci u neku novu metodu pa nju pozovi i OnCLose i sa tog drugog mesta.
[ captPicard @ 18.01.2013. 14:17 ] @
Ono šta se događa na otvaranju forme prebaci u

Code:
FormOnActivate


i kada trebaš to opet pozvati, napraviš to na slijedeći način:

Code:
FormOnActivate(Self);
[ popmilan76 @ 18.01.2013. 17:14 ] @
Uradio sam slicno,kao prethodnik i recite mi moze li to tako....Pozvao te dve procedure ponovo....evo ovako

frmblagajna.OnClose := self.FormClose ;
frmblagajna.OnActivate := self.FormActivate;