[ casperns2 @ 18.01.2013. 12:01 ] @
Do sada sam radio sa kodovima i pisao programcice kao sto je u knjigama pisalo.

Sada me zanima, ako sam napisao neki program u javi, na primer kviz gde se odgovara na pitanja. Da li mogu i kako da mi se taj program prikaze u web stranici, voleo bih ako moze da pokrenem program i da mi se otvori web stranica gde ce pisati pitanje , pa unos odgovora i tako dalje... kasnije i okruzenje stranice bi podesio.

Ustvari , kako uopste da napravim web stranicu u javi, ako ima neko neki najobicni primer koda za neku web stranicu bio bih zahvalan kada bi poslao, da vidim kako to izgled, tj.sta treba da sadrzi ...

Unapred hvala za svaku pomoc...
[ casperns2 @ 18.01.2013. 12:52 ] @
Da li je potreban neki html kod da pisem pa da Java klasu ubacim u taj kod. Kod apleta je tako samo sto bih ja zeleo da mi se program otwori kao web stranica a ne kao aplet.

Ustvari da li je to uopste izvodljivo , ako neko razume sta zelim.

Da li je svaka web stranica i sajt u osnovi od HTML koda i u taj kod se ubacuju razne kodovi drugih programskih jezika, razne aplikacije napisate u javi ili flesh animacije?
[ Boris_ZR @ 20.01.2013. 15:27 ] @
Sve što pitaš ima smisla, evo pogledaj ovo, biće ti jasnije i sasvim dovoljno za početak:

http://www.jsptut.com/

[ casperns2 @ 21.01.2013. 08:41 ] @
Hvala puno Borise, pregledacu ovo.
[ casperns2 @ 12.03.2013. 19:42 ] @
Pozdrav, posle duzeg vremena opet sam poceo druzenje sa javom.

Ako neko moze da pomogne oko ovog problema, to jest kako funkcionise.

Ako imam ovaj kod
Code:
<HTML>
<BODY>
Hello!  The time is now <%= new java.util.Date() %>
</BODY>
</HTML>

Da li treba da ga sacuvam kao .html ili .jsp da bih ga pokrenuo u web stranici? I da li u istom folderu treba da postoji i java klasa u kojoj je kod za izvrsenje programa pokrenutog preko html koda .

Nadam se da je jednostavan odgovor

[ Andrej013 @ 12.03.2013. 20:51 ] @
Ja da sam na tvom mestu, downloadovao bih eclipse, podesio tomcat da radi kao server u okviru eclipse-a i napravio new jsp file.
za sve ovo imas vrlo jednostavne tutorijale na netu(mozda najbolje da pogledas na youtube-u)

u tom novom jsp fajlu bih otkucao ovo sto si napisao i sacuvao, naravno kao jsp fajl.
posto u tvom programu pise <%= new java.util.Date() %> trebalo bi da bude jsp fajl a ne html.
za sve izmedju <% %> ti je potrebna java i to je prednost JSP-a, sto mozes da kombinujes html kod i java kod.

neko drugi bi mogao da napise kako to sve da se uradi van eclipsea, ako te to interesuje.
[ casperns2 @ 12.03.2013. 21:21 ] @
Hvala Andrej, imam vec eclipse, probacu sada ovako kao sto si rekao pa videcu dokle cu stici.
[ Andrej013 @ 12.03.2013. 23:49 ] @
napravi Dynamic Web Project i u njemu kreiraj JSP file.
on ce biti u folderu pod imenom "web" koji ce biti vidljiv u okviru eclipse dinamickog web projekta.