[ LazarCiric @ 19.01.2013. 13:33 ] @
Imam 5.1 sistem lepo se cuju,lepo sluze, zadovoljan sam uglavnom s obzirom koliko sam malo para dao. Interesuje me sta bih dobio ukoliko bih kupio neko pojacalo na koje bi ih nakacio? Da li je to uopste moguce? Ako jeste,sta bih time dobio? Ima li smisla uopste to raditi, i ako ima kakvo pojacalo da trazim? Muziku uglavnom pustam preko kompa,nekad i sa mobilnog... Kao sto se vidi iz prilozenog, pojma nemam o ovome, pa ako ima neko ko se malo ili malo vise razume u te stvari neka mi kaze sta i kako. Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 19.01.2013. u 14:54 GMT+1]
[ dusans @ 19.01.2013. 13:52 ] @
Mislim da nema smisla to raditi, možda bi u nekom slučaju dobio nešto bolji zvuk ali je to pod velim znakom pitanja.
Velike su šanse da ćeš dobiti lošije u odnosu na original - proizvođač je sigurno napravio dobar balans komponenti.
[ calexx @ 19.01.2013. 14:40 ] @
Otprilike tako, možda bi neko pojačalo za malo popravilo zvuk ali bi previše koštalo za sitnu promenu. Druga bi bila priča da sve uzmeš u kompletu, pojačalo i komplet pasivnih zvučnika ... ali u boljoj varijanti bi svaki od tih zvučnika koštao više nego to što trenutno imaš.
[ KrkaCiC @ 19.01.2013. 17:09 ] @
Citat:
calexx: Druga bi bila priča da sve uzmeš u kompletu, pojačalo i komplet pasivnih zvučnika ... ali u boljoj varijanti bi svaki od tih zvučnika koštao više nego to što trenutno imaš.

Ali bi onda rekao: sta sam slusao ovo do sad! Kao mobilni
Ako nije tajna koji 5.1 sistem je u pitanju?
[ dusans @ 19.01.2013. 19:30 ] @
Zvučnici su XWAVE CONCERTO napisao je čovek, nego je valjda admin obrisao link do istih iz poruke i tako napravio celo pitanje pomalo besmislenim.
[ bakara @ 19.01.2013. 19:36 ] @
Ako su ti ^^^ xwave zvucnici u pitanju, stvarno ne mogu da zamislim kako bi to izgledalo da zakacis na pojacalo, a verovatno bi tu nesto i izgorelo.

Koristi to sto imas, a uz pojacalo ce ti trebati i drugi zvucnici.
[ calexx @ 19.01.2013. 20:53 ] @
Pa može da ih rasturi i izvuče vezu ka samim zvučnicima i onda to poveže na neko pojačalo ... od tranzistora ili vokmena. ;) Ovde je problem što mnogi ovakve zvučnike smatraju pristojnim uređajima i stavljaju ih u istu korpu sa pojačalima i zvučnim kutijama sa kojima je jedina sličnost posao za koji su namenjeni. U ovom slučaju bi bilo kao ... hm, imam neke rolere pa bih točkove prebacio na neki bmw da brže idu.
[ KrkaCiC @ 19.01.2013. 23:21 ] @
Ne znaju ljudi da ima i 5.1 mnogo dobra varijanta. Ali se ne zovu XWave,Vox,Genius,nego ...
I uglavnom kostaju onoliko koliko stvarno imaju vati tj koliko pise
Kad ce ljudi nauciti da zvucnik od 150g ne moze imati 200w

Citat:
calexx:
imam neke rolere pa bih točkove prebacio na neki bmw da brže idu.

Ala bi taj BMW imao ubrzanje
[ calexx @ 19.01.2013. 23:27 ] @
Odavno ne pratim audio novitete, ja u svakom slučaju ne bih uzimao aktivne zvučnike a za kombinaciju pojačalo/pasivni dobri ... nemam toliko nula o evrima. ;)
[ LazarCiric @ 21.01.2013. 11:18 ] @
Iskreno nemam mnogo para da kupujem i pasivne kutije i pojacalo pa sam mislio da ce mozda nesto znacitti ako pokusam ovo,ali vidim da bih zesce pogresio. Hvala svima u svakom slucaju.