[ miki-bgd89 @ 20.01.2013. 00:33 ] @
Pozdrav drugari.

Situacija je sledeca: Imam tablet Prestigio PMP 5080B, kupljen u februaru prosle godine (znaci jos uvek u garanciji od 2 godine). Desilo se to da je neko seo na tablet pre nekoliko meseci, i ekran je pukao. Samo ekran, nista vise. Uspeo sam bez ekrana da ga palim i gasim ponovo, sto znaci da je tablet u funkciji, ali su mi tada u servisu rekli da je ekran 10.000. Bio sam pri parama pa sam dodao jedno 5,6k i uzeo cpro, a ovaj mi stoji sa sve opremom, kutijom, kablovima, futrolom. Da ga dajem na limundu za 1000, 2000 ne zelim, niko nece dati vise jer nov sada kosta oko 12, 13k.

Da li ima neko neki predlog ili neku dobru ideju sta da radim s njim? Ili mozda da mogu ekran povoljno da pazarim pa sam da probam da sredim to?

Hvala na odgovorima! :)

PS. Poceo sam skoro pomalo iz hobija da se bavim mikrokontrolerima, pa ako ne uradim nista pametnije tablet ce da saceka odredjeno vreme dok se ne uhodam pa da vidim da li mogu nesto po hardveru da ceprkam.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.01.2013. 03:52 ] @
Ako ima HDMI možeš ga zakačiti na TV i tako ga koristiti.
[ miki-bgd89 @ 20.01.2013. 10:04 ] @
Ima hdmi, probacu ovih dana. Hvala! :)
[ miki-bgd89 @ 21.01.2013. 20:36 ] @
E ovako, na ispravnom tabletu hdmi radi ali samo kada se smanji rezolucija, posto tv ne moze da iznese podrazumevanu(1920*1080) rezoluciju.

Tablet sa slomljenim displejem ima neku stariju verziju (mislim da je gingerbread), ali ima update na ice cream sandwich koju sam instalirao sa kompa. Pokusao sam prateci pozicije komandi na ispravnom da promenim rezoluciju na neispravnom, ali bezuspesno, jer se izgleda verzije razlikuju i podesavanja ima se razlikuju. Kod ispravnog odma ima HDMI kao posebna stavka, dok sam na netu video da je izgleda kod ovog drugog malo drugacije. Sad jedino da nadjem nekog ko moze da tera visoku rezoluciju pa da namestimo. :(