[ boxxterr @ 21.01.2013. 05:41 ] @
Nije mi jasno zasto mi je obrisana ova poruka. Ubedjen sam da sam u pravu i da je u skladu, i u sustinskoj vezi sa temom. Pisao sam o pretpostavci o "unbreakable encryption", o kojoj je govorio i Oded Goldreich.

Citat:
Ovim putem Vas obavestavamo da je ( Bojan Basic ) obrisao Vasu poruku
sa elitesecurity.org foruma na adresi:
( http://www.elitesecurity.org/tema/460920/0 ), ( dana 20.01.2013. - 03:37 ).

Poruke se najcesce brisu ukoliko odstupaju od tematike datog foruma
ili same teme na kojoj se poruka nalazi, ako im je sadrzaj u suprotnosti
sa pravilnikom koji mozete videti ispod polja za unos teksta poruke
na forumu, ili su na neki drugi nacin nepodobne, a sve u cilju postizanja
veceg kvaliteta poruka na forumu. Cesto se poruke brisu jednostavno zbog
zastarelosti date teme. Nije nam cilj da ogranicimo slobodu izrazavanja
EliteSecurity zajednice, i zato se unapred izvinjavamo ako je Vasa poruka
greskom obrisana. Ukoliko ipak zelite da Vam se poruka objavi, probajte
da je napisete ponovo (ali u skladu sa pravilnikom) i opet je posaljete.

Ovo je sadrzaj originalne poruke:
--cut here--
Citat:
Bojan Basic: Svaki algoritam je moguće razbiti. Razlika je samo u potrebnom vremenu (pa za algoritme koji zahtevaju nerealno mnogo vremena smatramo da su pouzdani).






Ne slazem se sa ovim. A ni Oded Goldreich.



Oded Goldreich, et al., took this one step further, showing that, assuming the existence of unbreakable encryption, one can create a zero-knowledge proof system for the NP-complete graph coloring problem with three colors.



On top of this, they also showed that the graph nonisomorphism problem, the complement of the graph isomorphism problem, has a zero-knowledge proof. This problem is in co-NP, but is not currently known to be in either NP or any practical class. More generally, Goldreich, Goldwasser et al. would go on to show that, also assuming unbreakable encryption, there are zero-knowledge proofs for all problems in IP=PSPACE, or in other words, anything that can be proved by an interactive proof system can be proved with zero knowledge





In cryptography, a zero-knowledge proof or zero-knowledge protocol is an interactive method for one party to prove to another that a (usually mathematical) statement is true, without revealing anything other than the veracity of the statement.






--cut here--

Dodatni razlog brisanja koji je moderator naveo:
Sadržaj poruke nije u skladu sa normama kvaliteta ovog foruma.

Hvala na razumevanju.

Moderator elitesecurity.org-a, Bojan Basic









[ boxxterr @ 11.02.2013. 12:40 ] @
Ne razumem sta sam toliko strasno rekao. Ovde je Bojan izneo tvrdnju o algoritmu u kontekstu enkripcije, da -"Svaki algoritam je moguće razbiti. Razlika je samo u potrebnom vremenu (pa za algoritme koji zahtevaju nerealno mnogo vremena smatramo da su pouzdani)."

Ja sam naveo drugacije misljenje, i navode koji to potvrdjuju.


Obicno se smatra da je za enkripciju koju je nemoguce razbiti, dovoljan uslov postojanje jednosmernih funkcija. Ovde to ne mora biti slucaj.

Za "zero-knowledge proof" ne znamo da li je NP, ili bilo koje druge prakticne klase.

Mnogi teoreticari su u ovome videli nacin da eliminisu neophodnost jednosmernih funkcija.

Glupo je da moderator obrise poruku zbog toga sto ocigledno nije u pravu. A i bzvz je sto niko nije odgovorio na moje pitanje tako dugo.
[ Goran Mijailovic @ 11.02.2013. 21:27 ] @
Citat:
A i bzvz je sto niko nije odgovorio na moje pitanje tako dugo.


Sta mislis zasto? Ko zna koji ti je to nalog po redu
[ boxxterr @ 12.02.2013. 01:54 ] @
Ma ja sam veliki vandal, i hooligan, i zlikovac. Veliko zlo na ovom forumu.

Banovan sam zato sto sam tvrdio da postoji razlika izmedju matematicke i filozofske logike, i da je Karijev paradox i dalje otvoreno pitanje u matematici.

I zbog toga sto sam izjavio da postoji problem sa definicijom mase u teoriji relativnosti, i da definicije nisu stvar naseg dogovora.

I zbog toga sto sam rekao da Belovu teoremu moramo da prihvatimo i matematicki i filozofski, koliko god to sizofrenicno bilo.

I banovan sam zbog toga sto sam rekao da je poreklo Tjuringove dilemme da li je covek masina u stvari redukovani “halting problem”, duboko pod uticajem Gedelove teoreme nekompletnosti.

Hooligan sam i vandalizovao sam ovaj forum, i jako sam nepozeljan element. Treba me streljati za primer.

Ali to ne moze da obori cinjenicu da sam bio u pravu za sve sto sam rekao.
[ Shadowed @ 12.02.2013. 06:19 ] @
Jeste, u pravu si. Al' budi u pravu na nekom drugom forumu.