[ MilosDj @ 21.01.2013. 15:07 ] @
Prelude:
Postavio sam Haskell Platform i u njemu konacno podesio paths za msys+mingw. Uspesno kompajlira haskell sdl primere pa mozemo predpostaviti da je sve dovoljno dobro uradjeno.

Problem nastaje jer sam pozeleo da koristim SDL-gfx. Trazio po netu i nisam nasao binary.dll Ovo jeste binary, ali ne mogu da ga nateram da radi. SDL radi, SDL-image radim SDL-ttf radi, ali te libs nikako. Pitao Andreas-a i on kaze da vise nece da daje binary.dll i da moram ja da ih iskompajliram sam. Super... :-\

Imam dve opcije. Da moristim msys+mingw ili VC++.
Download i instalacija celog ms VC++ studija samo da bih iskompajlirao par .dll koje cu inace da koristim za Haskell je maleni overlikll.

Druga opcija je msys+mingw. Svi primeri za koriscenje msys su ovog tipa:

./autogen.sh (optional)
./configure
make

Meni, kao windows coveku to nista ne znaci. ./ ne radi nista u command prompty, ./configure ne postoji...

Pitanja:
Kako se koristi msys+mingw?
Gde ja pisem ./configure?
Kad raspakujem source sta i gde s njim dalje?
Sta i kako sa make?
Koje switces staviti za CFLAGS? Ta lokalna optimizacija mi deluje suludo za dll koji bi trebao da radi na i na amd i na intel cpu


p.s. Ako neko ima volje, zelje i slobodnog vremena nek iskompajlira sdl-dfx sa VC++. Cisto da vidim oce li to da prihvati Haskell. SDL-image .dll koji koristim je VC compile ali gcc ga lepo guta.
Citat:
On Windows the preferred solution is via VS:
- download free VS: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=14597 and install it
- open solution file for VS (SDL_gfx_VS2008.sln)
- Choose Release/Debug and hit the "Build all" button

OVDE je latest source za SDL-gfx
[ MilosDj @ 22.01.2013. 21:49 ] @
Da delimicno odgovorim samom sebi.
Prilikom instalacije msys dobijate i mali msys.bat koji startuje bash. On je prakticno bezvredan bez podesenih environment variables. Da ne bih pisao o pathu kao attach stavljam moj hs.bat koji pravi privremene paths i env vars. Posto do sada radi za Haskell Platform, SDL i SDL-image predpostavljam da je ok. Ako neko vidi neku gresku nek javi.

Tutorial za koriscenje msys bi bio ovakav:
- Podesiti PATH, LIBRARY_PATH, C_INCLUDE_PATH i CPLUS_INCLUDE_PATH

- iskopirati SDL-gfx u msys folder jer bash pravi root / tamo gde se nalazi sh

- kopirati makeFile iz OtherBuilds u SDL-gfx

- startuj msys.bat

- cd .. cd .. cd .. dok ne dodjete do /

- cd SDL-gfx

- configure (koji ume da potraje)

- make (koji takodje traje)

I to je to :D



Nazalost kod mene se zavrsava sa errorom koji kaze da ne moze da napravi dll nego samo staric lib:
Code:
libtool: link: warning: library `D:/Haskell/MyLibs/SDL-1.2.15/lib/libSDL.la' was
 moved.
libtool: link: rm -fr  .libs/libSDL_gfx.a .libs/libSDL_gfx.la .libs/libSDL_gfx.l
ai

*** Warning: linker path does not have real file for library -ldxguid.
*** I have the capability to make that library automatically link in when
*** you link to this library.  But I can only do this if you have a
*** shared version of the library, which you do not appear to have
*** because I did check the linker path looking for a file starting
*** with libdxguid and none of the candidates passed a file format test
*** using a file magic. Last file checked: /d/Haskell/mingw/lib/libdxguid.a
*** The inter-library dependencies that have been dropped here will be
*** automatically added whenever a program is linked with this library
*** or is declared to -dlopen it.

*** Since this library must not contain undefined symbols,
*** because either the platform does not support them or
*** it was explicitly requested with -no-undefined,
*** libtool will only create a static version of it.
libtool: link: ar cru .libs/libSDL_gfx.a  SDL_gfxPrimitives.o SDL_rotozoom.o SDL
_framerate.o SDL_imageFilter.o SDL_gfxBlitFunc.o
libtool: link: ranlib .libs/libSDL_gfx.a
libtool: link: ( cd ".libs" && rm -f "libSDL_gfx.la" && ln -s "../libSDL_gfx.la"
 "libSDL_gfx.la" )
cd . && /bin/sh ./config.status SDL_gfx.pc
config.status: creating SDL_gfx.pc


p.s. sad je pravo vreme da neko kompajlira onaj source sa VC++
nekako nemam zelju da ulazim u mutne vode compiler switchewa. dovoljno mi je bilo sto sam nasao i otklonio 3 bugs u SDL-image za haskell.
[ Nedeljko @ 24.01.2013. 08:52 ] @
Kada instaliraš MinGW i msys, onda ideš u njihovu konzolu i tako kucaš te tri komande. Ne zaboravi da si u konzoli u unix like "sistemu", tako da je putanja do C:\Users\Milos zapravo /c/Users/Milos. Komanda za prelazak u direktorijum je cd.
[ MilosDj @ 24.01.2013. 12:33 ] @
Hmmm, da. To sam vec shvatio. I napisao u samoodgovoru.
Sta dalje? Sta da radim sa compile error-om?
Brian mi poslao link na kome se ljudi takodje pate ali bez (meni) vidljivog uspeha ili fix-a.