[ Kostic.Goran @ 24.01.2013. 17:18 ] @
Pomoć.
Interesuje me da li neko ima iskustva sa povezivanjem bežične tastature na mobilni tel. "Samsung galaxy s3". OTG-kabli mi ne vrši posao jer mi je priključak na mobilnom zauzet MHL-kablom za HDMI reprodukciju slike. Na YouTube ima puno klipova ali nigde objašnjenje kako se uparuje miš i tastatura.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.01.2013. 17:32 ] @
Možeš bez kabla samo ako je bluetooth tastatura. Ako je ova obična, radio bežična, opet će ti trebati USB za njen prijamnik (a nisam probao pa ne znam ni da li će raditi).

Ako je bluetooth, onda odeš u Settings->Wireless&Networks->Bluetooth (ili kako je već na telefonu) i upališ bluetooth, a onda tapneš na scan da počne pretragu po bluetooth opsegu. A na tastaturi pritisneš connect dugme, sve ga bt tastature imaju, samo se ne zove svuda isto. I posle par sekundi bi trebalo da ti se na telefonu pojavi ikonica tastature i neki broj od 4-5 cifara koje moraš da ukucaš na tastaturi i pritisneš enter, pre nego što možeš da je koristiš na tom uređaju.
[ Kostic.Goran @ 24.01.2013. 17:52 ] @
Hvala, na pomoći. Javi ću čim nabavim i probam sa BT tastaturom.
[ sailorlale @ 07.02.2013. 01:56 ] @
Citat:
Kostic.Goran: Hvala, na pomoći. Javi ću čim nabavim i probam sa BT tastaturom.


Nedavno sam za Nexus 10 nabavio (kupio preko Amazon a) case koji ima i BT tastaturu. Ista je radila besprekorno
Celih 6-7 dana a onda se jedan od tastera zaglavio,...posle cega je ista postala neupotrebljiva. Nije mogla da se upari.
Posupak je voyager u potpunosti objasnio I ne treba nista dodati. Pokusavam da saopstim da se dobro otvore oci prilikom
kupovine. Ako nekog zanima mogu da okacim kako ista izgleda,....u medju vremenu mali srafciger je resio problem,...samo
dokle,...
[ marip @ 07.02.2013. 07:53 ] @
Kako bih mogla da istovremeno prikljucim tastaturu i mis na Android tablet? Idu u jedan OTG USB prikljucak valjda. A za koji model/proizvodjac ima Android drajvere i sta vec?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.02.2013. 09:07 ] @
Ako bi miš i tastatura bili bluetooth, mogla bi verujem oba simultano kačiti na bluetooth (ne sećam se da sam to u praksi probao, pa zato rekoh "verujem").
Ako su USB, pa želiš preko OTG kabla, onda vidi da li će raditi ako ih istovremeno uključiš u neki USB hub ili splitter, a njega onda u OTG.
[ Kostic.Goran @ 07.02.2013. 13:05 ] @
Citat:
sailorlale:
Citat:
Kostic.Goran: Hvala, na pomoći. Javi ću čim nabavim i probam sa BT tastaturom.


Nedavno sam za Nexus 10 nabavio (kupio preko Amazon a) case koji ima i BT tastaturu. Ista je radila besprekorno
Celih 6-7 dana a onda se jedan od tastera zaglavio,...posle cega je ista postala neupotrebljiva. Nije mogla da se upari.
Posupak je voyager u potpunosti objasnio I ne treba nista dodati. Pokusavam da saopstim da se dobro otvore oci prilikom
kupovine. Ako nekog zanima mogu da okacim kako ista izgleda,....u medju vremenu mali srafciger je resio problem,...samo
dokle,...


Dobro bi bilo da pokazes kako izgleda, cena i gde se nabavlja. Posto je model isproban.
[ sailorlale @ 07.02.2013. 22:11 ] @
Citat:
Kostic.Goran: Dobro bi bilo da pokazes kako izgleda, cena i gde se nabavlja. Posto je model isproban.

ovo sve kazuje

http://www.amazon.com/Poetic-R...UTF8&qid=1360273408&sr

a i naj povoljnije cene, mada u klasicnim radnjama jos nema adekvatnih case_ova (sa ili bez keyboarda)
iz razloga sto je model (nexus 10) relativno nov i case MORA da ima prorez za cam po sredini :-)
sto nije slucaj sa iPod i ostalim tabletima. nadam se da je ovo bilo od koristi,...
sto se cena po radnjama tice budu za otprilike isti kvalitet i x4 ili x5 vece,...
[ Kostic.Goran @ 07.02.2013. 22:27 ] @
Citat:
sailorlale:
Citat:
Kostic.Goran: Dobro bi bilo da pokazes kako izgleda, cena i gde se nabavlja. Posto je model isproban.

ovo sve kazuje

http://www.amazon.com/Poetic-R...UTF8&qid=1360273408&sr

a i naj povoljnije cene, mada u klasicnim radnjama jos nema adekvatnih case_ova (sa ili bez keyboarda)
iz razloga sto je model (nexus 10) relativno nov i case MORA da ima prorez za cam po sredini :-)
sto nije slucaj sa iPod i ostalim tabletima. nadam se da je ovo bilo od koristi,...
sto se cena po radnjama tice budu za otprilike isti kvalitet i x4 ili x5 vece,...


Hvala,
Mislio sam na tastaturu sa mišom za samsung S9300