[ kladar @ 31.01.2013. 12:37 ] @
Pozdrav gospodo!

Nisam mogao da se odlučim da li da temu stavim u forum elektronike ili ovde pa reših da probam prvo ovde.Mada sam video dosta sličnih postova i naslova kao što je i moj,nigde nisam naišao na isti problem.
Ovako,imam laptop HP presario CQ56 sa OS windows 8.Dobio sam od drugara tastaturu KB-06XE(Genius),koja na kablu ima PS/2 utičnicu,standardnu za PC i koja je na njegovom PC-u i radila,dok su kod mene na laptopu USB ulazi.Elem, na netu sam pronašao šemu vezivanja PS/2 na USB i tako zalemio kablove na USB priključak koji sam imao.Prilikom priključenja na laptop windows nije mogao prepoznati USB uređaj koji sam uključio(unknown device ili malfunctioned USB device),takođe dobijao sam poruke tipa (error 43,pa posle restarta,vađenja baterije i uklanjanja Power kabla poruku error 10).Znači,kad uključim tako napravljen USB kabl tastature u laptop,3 LED na tastaturi nakratko zasvetle i to je to,nadalje sve je mrtvo sa već navedenim izveštajima windowsa,ali kad ugasim laptop i izvučem strujni kabl iz njega,malo sačekam,pa prvo uključim USB tastature,pa tek onda kabl napajanja,upale se sve 3 LED i tako svetle u nedogled,sve dok ne upalim laptop,onda se odmah ugase i ponovo stara priča.E sad, da li je u ovoj mojoj kućnoj adaptaciji PS/2 na USB potrebna i neka elektronika(video sam na nekim sajtovima da postoji elek.sklop,a na drugima opet ne) u tome ili je dovoljno zalemiti žice po određenom rasporedu ,ili je jednostavno to sve nemoguće?Hteo sam da kupim adapter PS/2 na USB da se ne patim,ali već 3 dana lutam po N.S.-u i prodavci vrte glavom da toga nema.

Unapred zahvalan na korisnom savetu!!
[ uart @ 31.01.2013. 13:28 ] @
PS/2 tastatura ne može da radi preko USB interfejsa jer je reč o različitim komunikacionim protokolima.

PS/2 -> USB adapteri se mogu potražiti i internet sajtovima za kupoprodaju (ako ih već nema u prodavnicama, mada me to čudi jer ih je ranije bilo na svakom ćošku).
[ kladar @ 31.01.2013. 13:53 ] @
Aha....znači ipak u tom adapteru postoji malo elektronike,ne može ovako kako sam ja radio...Ok,bacam se u potragu za adapterom,negde ću ga već iskopati.

Hvala na pomoći i brzom odgovoru!!