[ Brelak @ 01.02.2013. 20:21 ] @
Kolege, planiram da kupim Pickit 3 pa me interesuju vasa iskustva, vredi li to za taj novac? Do sada sam koristio samo Atmel. Uzeo bih preko tagora, mislim da bi me iskostalo oko 53 e.
[ Seme @ 01.02.2013. 20:24 ] @
Probaj preko microdis -a kod njis milslim da je oko 44e. Medjutim vredi i tu cenu koju ti je dao tagor, tavnije vredi svaku paru ako programiras u nekom od MPLAB alata. Ako ce ti sluziti samo za programiranje ok je alat zato sto programira sve familije od 16, 18, 24, pa do dsPic ova. Neces imati ICD bez MPLAB-a. Odlicna stvar u svakom slucaju duze vreme ga koristim. Pozz M.
[ goran_68 @ 01.02.2013. 20:32 ] @
Evo imaš i ovde:
http://store.comet.rs/rs/Catalogue/Product/8705/
Ja ga koristim i OK mi je.
[ Brelak @ 01.02.2013. 20:34 ] @
U tagoru mislim da je 44,16 e bez PDV-a. Prelazim na PIC samo zato sto ne mogu da nadjem ni jedan Atmel u Nisu da ima manje od 40 pinova i ISP. Kupujem garantovano, dosta je hvaljen!
[ bogdan.kecman @ 02.02.2013. 01:11 ] @
ako ces da radis sa picovima - to ti je ubedljivo najbolji programator/icd za te pare, tuce sve picove koji danas postoje (od 10f do 32mx dakle sve 8bitne, 16bitne i 32bitne koje microchip pravi).

original ti je najjeftinije u nas da uzmes preko comet-a (obrati paznju radnja im ne radi)

ako ti je mnogo i hoces da ustedis koji dinar (oko 50$ je u kometu) i razmisljas da uzmes klon samo obrati paznju, kineski konovi ne valjaju, crkavaju lako i ne rade sa svim picevima (nesto su sje* kada su pravili klon, debagirali smo skoro sure-ov pickit3 klon koji je bio jedan od boljih, brdo nekih induktora su stavili pogresno i jos nekih delova, nisu skontali kako radi low voltage deo), jedini klon za sada koji se pokazao da radi kako valja je bugarski klon (olimex-ov) a on kosta 48$ na ebay tako da ces ustedeti mozda dolar dva .. tako da ti iskreno savetujem da uzmes original microchip-ov

ako prelazis na pic mozda ti je zgodno da znas i sledece
- koristi mplab.x i sve kompajlere koji idu uz njega (C), nemoj da gubis vreme sa svim ostalim C kompajlerima okolo, nisu ni blizu toliko dobri, ne radi debaging sa njima, ne podrzavaju sve picove, ne podrzavaju svu periferiju
- obavezno skini MAL (microchip application library)
- obrati paznju da MAL nije open source (dakle ako tvoj projekat koristi MAL, ti ne mzoes tvoj projekat + delove mal-a da stavis kao open source) ali MAL MOZES da koristis bez problema za dzabe u svojim komercijalnim proizvodima koje prodajes. MAL podrzava skoro sve periferije i skoro sve picove koje microchip pravi
- pickit3 je nova generacija ICD-a koju je pravio ICE tim koji ima neku falinku u glavi, sta je fora, da bi postigao kompatibilnost sa njihovom ice serijom (koja kosta ko bubreg) pickit3 radi mnogo drugacije od pickit2, deo koji tebe zanima je - on ucitava u sebe novi firmware svaki put kada promenis familiju mcu-a sa kojima radis tako da ako sada peces 16Fxxxx on ce da ubaci jedan firmware, ako predjes da radis nesto sa 18fxxxx on stavi novi firmware u sebe, ako onda predjes na 32mx on opet ucita novi firmware, vratis se na 16Fxxx on opet .. etc etc .. to smara iz vise razloga, prvi je sto ucitavanje traje par desetina sekundi pa ako radis npr na projektu gde koristis vise picova raznih familija smara to cekanje, drugi problem je flash ima limitiran broj pisanja tako da ce sam sebe da $%@#%$ od tog silnog menjanja firmware-a (ok zavisi koliko cesto ga koristis verovatno kad crkne bice dovoljno zastareo da nece biti bitno).
- pickit2 je stara generacija koja osim icd-a ima jos par zanimljivih mogucnosti (seriski port, 4 wire logic probe ...) no kolicinu picova koju pece pece bez ikakvih zamena firmware-a tako da ume da bude zgodan za projekte gde radis sa nekoliko razlicitih picova. ono sto mu je osnovna mana je sto je nesto sporiji od pickit3 i sto ne podrzava sve picove. Za pickit2 imas brdo klonova (npr rsinisa ovde sa foruma pravi odlicne pickit2 klonove)

Ja za picove koristim kombinaciju pickit2 i pickit3 (ja imam oba originala, kada sam ja kupovao pk2 klonovi nisu bili tako rasprostranjeni), za ove manje koristim pk2 a za ove vece (dspic i 32mx) gde je potrebna malo veca brzina za debagiranje i gde nisu svi podrzani od strane pk2 koristim pk3. Za pocetak, za prvi, savetujem pk3 pa onda uz njega mozes da uzmes i neki klon dvojke da ti se nadje :) (nije puno, mislim da klon dvojke moze da se nadje za 20eur), ili ako nista, uzmes i napravis sam sebi klon dvojke (taman iskoristis pk3 da napeces pic za klon dvojke :D )
[ Seme @ 02.02.2013. 10:49 ] @
Dobra fora sa tim ucitavanjem fimware -a u PICkit3 je to sto mozes da programiras PIC samo sa programatorm bez kompa. Dovoljno je samo da upucas firmware u PICkit3 i povezes ga na plocu. Nakon toga samo pritisnes tasterce na programatoru (jedino koje postoji na njemu) i on upuca firmware u PIC. Dobra stvar kada imas potrebu da tokom razvoja testiras nove verzije programa na masinama koje su negde u prozivodnji, ili tamo gde nije sigurno da das hex. Na slici u prilogu mozete videti sta ja koristim za tako nesto. U pitanju su test point pinovi za testiranje stampanih ploca. Svaki pin unutar cevcice ima oprugu sto obezbeduje odlicna kontakt sa padovima na stampanoj ploci. Ovaj dodatak ubacim u heder programatora i samo prislonim na padove na stampanoj ploci sa kontrolerom. Nema potrebe za lemljenjem kontakt letvice, vrlo je prakticno, i nikoga ne kopka cemu ICSP konektor na ploci sluzi.

[ mnn @ 02.02.2013. 12:15 ] @
Citat:

Svaki pin unutar cevcice ima oprugu sto obezbeduje odlicna kontakt sa padovima na stampanoj ploci.

Može li ovo malo detaljnije?
[ ZAS011 @ 02.02.2013. 12:16 ] @
I PK2 ima OTG mogućnost, ne samo PK3.
Ono što je Bogdan napisao je da su dilberi koji su odradili PK3 napravili takav softver da za svaku familiju/podfamiliju PC mora da sruči novi firmver u kontroler koji se nalazi u PK3.

BTW, gde si upazario te lepe federpinove?
[ bogdan.kecman @ 02.02.2013. 13:39 ] @
federpinovi se zovu i prodaju kao "POGO PINS" (ili test pins) i ima ih po vecini kineskih radnji elektronike, na ebay ...


http://en.wikipedia.org/wiki/Pogo_pin
[ Seme @ 02.02.2013. 14:24 ] @
Ja ih nabavio direktno iz EIPCB Nis. Saradjujemo sa njima pa sam uspeo da izboksujem par komada.

Sto se tice PK3 i spustanja firmware -a na njega radi programiranja razlicitih familija, to je i ocekivano, kako bi inace napravili da programira tolike pikonje. Pretpostavljam da je to bilo najbolje i najoptimalnije resenje.
[ bogdan.kecman @ 02.02.2013. 15:15 ] @
nije ni najbolje ni najoptimalnije resenje, kako pk2 programira toliko picova (samo nekoliko manje nego pk3) a ne menja firmware nikad .. fora sa pk3 je sto su odliculi da ice team nastavi sa razvojem toga i onda su oni uzeli svoj, vrlo los koncept, i od njega napravili pk3.

pk2 i pk3 rade relativno slicno, pk2 ima skript interrpreter na sebi, ti posajes skript koji ce da isprogramira tvoj pic i pk2 ga izvrsi ... pk3 radi nesto slicno ali ne isto, on nema univerzalni skript interpreter na sebi vec za svaku familiju ima poseban interpreter .. umesto da poboljsaju pk2 oni su osakatili ICE3 i ubudzili ga u pk3
[ mikikg @ 02.02.2013. 20:00 ] @
A uzgred da pitam, sta to znaci "PK2 clone" kada ja odem na Microchipov site i skinem zadnji firmware i upucam u programator, sta je onda tu klonirano drugo sem PCB? :)
PK2 je super programatorcic, jednostavan za izradu (PCB) i potpuno zavrsava posao za vecinu primena, tako da je ovo opcija od cc 10-15E (delovi i prosta jednoslojna PCB) ...
Naravno sa PK2 nije obavezno da se koristi MPLAB X, moze pomocu bilo kog drugog IDE ili kompajlera (npr MicroE) da se napise program i samo se HEX fajl isprogramira sa PK2.
Oko debugera trenutno ne znam kakva je situacija, nisam koristio u poslednje vreme, radio sam to mnogo davno dok su programatori bili jos na LPT portovima ...
[ ZAS011 @ 02.02.2013. 20:13 ] @
Clone, zato što hardverski nije identičan sa PK2.
Softverski je potpuno kompatibilan, a možeš da ga koristiš i kao dongle za MikroE kompajlere (treba ti samo još jedan 18F2550 :)
[ mikikg @ 02.02.2013. 21:08 ] @
Ako moze neko (ozbiljno) objasnjenje oko PK2 + MicroE, sta/kako oko toga?
[ ZAS011 @ 02.02.2013. 21:40 ] @
MikroE kompajleri su limitirani na 2k koda u free varijanti. Full varijanta ili emulacijom donglice (zameni se jedan .dll) ili donglom koju čini PK2 sa drugačijim firmverom
BTW ne koristim MikroE kompajlere.
[ mikikg @ 02.02.2013. 23:26 ] @
Pa ok, verovatno su tvoji zahtevi dosta veci pa ti treba bolje okruzenje ...
Meni MicroE IDE zavrsava posao (VM) a posto sam na OS X, programator mi radi samo u shell-u kao u stara dobra vremena :)
./pk2cmd -PPIC18F13K50 -E -MPC -F TEST.hex

MplabX mi je malo smoran za rad, ne svidja mi se, kao ni jedan Eclipse baziran IDE ... Pre bih u Vi/Vim radio nego u njemu :)
[ bogdan.kecman @ 02.02.2013. 23:33 ] @
mplabx nije baziran na eclipse-u

ako hoces da koristis mikro* - kupis mikroICD debager i mikro* kompajler koji ti treba
[ mikikg @ 02.02.2013. 23:38 ] @
hmm, moguce da vise nije pod eclipse ... mozda sam ja ubo neke prve verzije koje su tada radjene sa tim ...
A ne kupujem vise nista :), dosta mi je jedan hand-made PK2 ... Kada budem poceo (ponovo) da zaradujem za zivot od mikrokontrolera mozda razmislim za neke ozbiljnije HW/SW alate ;)
[ bogdan.kecman @ 03.02.2013. 10:03 ] @
nikada nije bio eclipse, mplabx od prvog dana koristi netbeans kao podlogu i ako ti masina nije neki p1 sa 512M rama radice odlicno
[ Seme @ 03.02.2013. 11:54 ] @
Citat:
bogdan.kecman: nikada nije bio eclipse, mplabx od prvog dana koristi netbeans kao podlogu i ako ti masina nije neki p1 sa 512M rama radice odlicno


A sta je zajednicko za neatbeans i eclipse? JAVA

Mislim da je covek to hteo da kaze.

Generalno i meni se GUI pravljen u Neatbeans ne svidja. Nikad nisam uspeo da naredjam formu i da nakon kompajliranja i pokretanja izgleda identicno kao u editoru.

Sto se tice uC ja koristim MPALB 8.xx. Na MPLABX cu preci ali cekam da ga prodje pubertet :).
[ mikikg @ 03.02.2013. 12:09 ] @
Da greska, Netbeans je u pitanju, tj jos jedan IDE koji mi se ne svidja :) Netbeans i Eclipse sam prvo probao za moj primarni posao (PHP/MySQL) i nisam nikako mogao da se navikenm pa kada sam video da su jos to i za PIC IDE koristili rekoh hvala lepo :) Ti IDE su nakrcani sa gomilom funkcija koje meni ne trebaju i samo mi smetaju ...
Ja sam malo u "old school" fazonu, Ultra Edit mi je zakon bio dok sam vozio Win, sada sam iskljucivo na Panic Coda pod OS X iako su skoro napravili UE za Mac ali to nema blage veze sa starim dobrim UE za Win sa kojim sa napisao pa sigurno stotinu MB kojekakvog code-a. A sto sam presao sa Win na OS X nije bas tema da ovde objasnjavam ali sam mnoooogooo srecniji od kad sam napustio Windows i ratosiljao se svi njegovih smorova koji su me decenijama nervirali mada nije ni OS X cudo tehnike, bar sad imam nove smorove pa je malkice zanimljivije :)))

U svakom slucaju stvar izbora kako kome odgovara ...
[ bogdan.kecman @ 03.02.2013. 14:46 ] @
svi microchip kompajleri su klasicni externi executables koje mozes da pozivas iz make-a, mozes da koristis emacs sa par skripti za skakanej po kodu i to je super ...

sto se tice ultra edit-a, vi-a i slicnih osnovnih editora, oni su ok ako radis na malecnim projektima, kada ti se projekat nalazi u 20-30 biblioteka stvari koje nude moderni ide-i poput netbeans-a povecavaju produktivnost nekoliko stotina puta, jos ako radis u timu ...

tako da ako ti ni eclipse ni netbeans ne valjaju, razmisli da nije problem do tebe
[ grabik @ 04.02.2013. 07:10 ] @
Meni je MPLABX od kad sam poceo da radim olaksao pisanje za 100% , vise se ne vracam na stari MPLAB ni pod razno , a pod ubuntuom(SSD hard) radi strasno brzo .
Jedina zamjerka sto vise ne podrzava stari ICD2 koji je za mene zakon u odnosu na ovaj pickit3 koji je smece u odnosu na ICD2, da sam znao potrosio bih malo vise za ICD3 ako i njega nisu z####i.
[ bogdan.kecman @ 04.02.2013. 19:48 ] @
nisu sje* icd3, samo je bio bas skup ko otrov kada sam zadnji put gledao
[ Brelak @ 12.02.2013. 18:41 ] @
E pa meni je picKit3 stigao :) ja da se pohvalim! Imam i jedno pitanje, podrzava li pickit3 "logic analyser"? Videh ovo i mnogo mi se svidja?
[ bogdan.kecman @ 12.02.2013. 18:50 ] @
ne
[ zica49 @ 28.05.2014. 12:24 ] @
Tema jest poprilicno stara ali je vijest svjeza...mozda nekome bude od koristi.
http://www.banggood.com/Pickit...ammers-Programmer-p-88947.html

samo 15,3 USD sa dostavom
[ bogdan.kecman @ 28.05.2014. 13:22 ] @
da ga ... za te pare sledeci ko me bude pitao kako da nabudzi onaj budz
na seriski/paralelni port ima teram u ..
[ foxhunter1 @ 29.05.2014. 07:49 ] @
17.91 Eu to Serbia via Air Mail Registered. Air malo skuplji od obicnog maila.
Jel' neko vec trgovao sa ovim Kitajcima?
[ ZZIKA @ 29.05.2014. 08:47 ] @
Ja sam naručivao i ispalo me je skuplje nego da sam kupio u Cometu. Pogotovo što sam dobio to kinesko %%$##%...

To nije originalni PICKIT3, već kineski klon. Kinezi štancuju samo tako ... a kvalitet izrade je ubi bože.

Naša carina je posebna priča.

Po zakonu sve pošiljke do 50 EUR-a su oslobođene carine ( 10% ), ali ne i PDV-a ( 20% ).

Može ti se desiti da ti poštar donese pošiljku i da apsolutno ništa dodatno ne platiš ( na pošiljci tada imaš pečat naše carine da ne podleže carinskom pregledu ).

Češća varijanta je da se pošiljka ipak otvara i pregleda. Ako postoji deklaracija (kinezi je redovno popunjavaju), carina ti naplati troškove carinskog postupka + 20% PDV i to platiš poštaru kada ti donese. Ovo je po meni jedini pravi i zakonom propisani postupak kako bi trebalo da se radi sa svim pošiljkama.

Najčešći slučaj: carinik se ne obazire na vrednost na deklaraciji (smatra da je lažna), već po nekoj svojoj skali proceni vrednost pošiljke ( uvek bude preko 50 EUR-a ), pa na to zaračuna carinu + PDV i naravno troškove carinskog pregleda. Na kraju troškovi budu viši od same vrednosti onoga što je u pošiljci, ali tako je to kod nas.

Takođe, može se desiti da kinezi pošalju nekom posebnom poštom, pa sve zaglavi na špediciji (za običnu poštu se ne rade uvozni papiri i špedicija) i tada se kupovina ovakvih stvari nikako ne isplati. U ovom slučaju više se isplati odustati od preuzimanja, nego plaćati državi sve što izmisli.

Znači - može da se desi da sve prođe glatko i bez ikakvih dodatnih troškova, a može da bude i veoma čupavo.

[ foxhunter1 @ 29.05.2014. 09:34 ] @
Mislio sam konkretno na ovu firmu (Banggood), a o carini, posti, spediciji, drzavi... ne bih da diskutujem
Imam jedno 35 godina iskustva sa navedenima, tako da me nista vise ne moze iznenaditi sa njihove strane

Pozdrav,

ps. Nije dzabe narod rekao da sto ne das na mostu - obicno das na cupriji...
[ goran_68 @ 29.05.2014. 12:51 ] @
Bacio sam pogled malo na ovaj banggood i čini mi se da su cene niže nego što sam ja do sada nalazio na ebay. Ako je neko kupovao od njih neka napiše koju.
[ bogdan.kecman @ 29.05.2014. 13:07 ] @
kupio ja 8 stvari zadnjih 2 meseca, sve stigle u rekordnom roku (2-3
nedelje), nijedna nije carinjena, ni na jednu nije naplacen pdv (Sve us
bile izmedju 2 i 20$)
[ Risto. @ 29.05.2014. 16:08 ] @
Da li je brzi ovaj Airmail register od Standard shipping?
Klonovi su ocigledno, ali zaista jeftini. Valjda ce da funkcionisu.
Ima i pickit 2 za 10e.
[ npejcic @ 29.05.2014. 16:18 ] @
Ja sam preko njih narucivao par stvarcica, plexi kutija za Raspbbery, u dva navrata neke Bluetooth module i slično. Nije stizalo za rekordno vreme, ali za max 30-ak dana. Nijedna nije carinjena niti je naplaćivan PDV. O čemu se radi, verovatno zato što su svi paketi bili bez tracking koda, tj. neki najjeftiniji i nepozdaniji mail. Pakete sam obično nalazio u poštanskom sandučetu, što znači da je bez pisanog traga u pošti...

Uzgred, negde se postavljalo pitanje da li RF oprema može iz Kine, evo ja probao sa Bluetooth modulima i to 2x prošlo. Što naravno ne znači da će uvek, kako se kome "zalomi".
[ bogdan.kecman @ 29.05.2014. 16:21 ] @
najveci problem kod tih jeftinih klonova je napajanje, tj ako napajas
ceo pcb iz pickit3 klona oce klon da crkne. to se sa onim prvim
klonovima koje je sure radio desavalo vrlo cesto. dve stvari koje ce
uciniti da nikad sa klonom nemas problema

1. sam pickit ne bodes direkt u komp nego preko hub-a koji ima svoje
externo napajanje
2. ako peces samo cist mcu u hederu onda je ok da ga napajas iz pickit-a
u drugom slucaju uvek kada radis icsp koristis napajanje samog uredjaja
koji programiras
[ Risto. @ 29.05.2014. 16:42 ] @
Hvala na savetima.
Porucio sam.
[ zica49 @ 29.05.2014. 18:43 ] @
Ova e-trgovina jest jeftinija u odnosu na ebay,ali garancija povrata novca je takoreci nikakva mada se rijetko desavalo a cesto sam kupovao tu.
Imam jednu nejasnu situaciju i pretpostavljam da jos noije privedena kraju.U novembru prosle godine sam kupio http://www.banggood.com/1-Pair...Probe-Leads-Cable-p-91653.html
i vec mi u nekim razmacima od 40-tak dana stizu konstantno pipalice.Do sad stiglo 5 komada a kupio jedne. Pregledao mnogo puta paypal da platio sam samo jednom.Slao mail prodavacu jos poslije drugih nit odgovora nit je prestalo.
[ bogdan.kecman @ 29.05.2014. 19:14 ] @
valjaju li sta pipalice :D sta te briga neka stizu :D ti si im bacio
info da si dobio na dalje nije tvoj problem :D
[ zica49 @ 29.05.2014. 19:33 ] @
Pipalice kao sa slike,i po mojoj procjeni srednjo/vise kvalitete. Nema problema sa njima.Kupovao sam prosle godine iste kvalitete u Zagrebu i naplacivali u kunama negdje oko 12 Eura.
Javio sam kad su stigle druge i trazio paypal adresu da platim i te(mada nije bila moja pogreska ajd kontam ko zna ko je tamo zaribao i kome ce se odbiti od ioanko jako male plate)zatrebace i te pipalice.
Isto tako kcerki kupovao neku bizunteriju jos u decembru ona odabrala a ja platio.Nije stiglo,ajd nije ni neka vrijednost 3 USD i stiglo pre tri dana.Boze ona koverta A5 format ulijepljena 700 puta raznoraznim salotejpima (kao da je prosla kroz sito i reseto) neko cak i retusirao odnosno popravljao citljivost adrese,sve unutar na broju i neosteceno..ko zna kud je to lutalo ali ipak je stiglo.
[ goran_68 @ 30.05.2014. 19:19 ] @
Žica, slatko me nasmeja tvoj slučaj sa pipalicama. Što ne naručiš neki tablet?
Inače ovaj PICKit3 sad više nije 16 nego 20USD. Žutima krenuo biznis.

[ mikins @ 13.06.2014. 12:00 ] @

Upravo mi je stigao PICKIT 3 sa Banggood-a.

Morao sam da platim carinu, ali izgleda po slobodnoj proceni carinika. "Hvala" gospođi(ci) Snežani koja je izgleda odokativno procenila vrednost na $45 iako je na CN22 deklaraciji uredno stajala vrednost pošiljke: $20 .

PDV na $45 (3800 DIN) je 760 DIN ... pa plus neki dodatni troškovi ... suma sumarum 1250 DIN.

Što se PICKIT-a tiče, iz aviona se vidi da je klon, ali sve u svemu - funkcioniše. Tu nemam nekih većih zamerki. Upakovan je u neku kutiju skroz oblepljenu žutim selotejpom, a unutra dosta dobro ušuškan. Iako je kutija stigla kao da je krava žvakala, ono što je unutra bilo nije oštećeno.

Izgleda da sve ide po sistemu kako se kome zalomi.

[ Risto. @ 13.06.2014. 12:38 ] @
A kojeg si datuma ti porucio?

Ja sam
May 29 2014, 10:38 AM

I stiglo je kod nas. Uzeo sam ono skuplje slanje sa pracenjem posiljke.

2014-06-05 17:21, CN - CNBJSA, Otprema

I meni sve nesto govori da ce da me ocarine cim to stoji nedelju dana vec kod njih.
Jutros su mi stigli neki paketi iz kine sa ebay-a, mislio sam da ce sve da se nadje u isto vreme.
[ mikins @ 13.06.2014. 13:15 ] @

30.maja sam naručio.

Bilo je 2 dana na našoj carini.

Ko zna, možda ti budeš imao sreće. Možda te preskoče. :)
[ Risto. @ 28.06.2014. 10:39 ] @
Stigao Pickit pre neki dan. Nisam platio carinu,
ali imam problema sa njim.
Koristim Windows 7 32-bit.

Kada sam ga prikljucio i instalirao onaj pickit 3 programmer koji dolazi uz CD.
Pri prvom prikljucivanju Windows ga je prepoznao i instalirao drivere, ali onda iz programmera nije mogao da ga prepozna.
Nece programmer ni da se ukljuci kada pickit spojim sa kompom pre nego otvorim programmer.
Probao sam na Windows 7 64-bit i tu je delimicno radilo, uspeo sam bio da ukljucim napajanje pickit-a i podesavam napon, ali nije uspeo da prepozna Pic koji sam nakacio na njega.

I gledao malo po forumima imali ljudi takvih problema kazu updatevoali firmware i OS, to mi pise i u onom programmer softwareu i ajde ja da probam, updateovao firmware,
stigao do OS-a i tu na pola upgradea puklo i blokiralo. Sad je izgleda skroz brick-ovan.

Da li da nadjem neki pickit pa da probam da programiram MCU na pickit-u?
Ili ima neko drugo resenje.
Mozda bi idealno bilo da se zalim banggoodu. Da li ima neko iskustva kako to funkcionise kod njih?

P.S. u komentarima na bangoodu, kazu da radi samo na windows XP. milkins koji ti OS koristis?


[ Risto. @ 29.06.2014. 18:06 ] @
Da obavestim da sam resio, ako neko bude imao ovakvih problema.
Citao sam po internetu, da je nekima uspevalo da promene kabl. Nisam verovao da moze toliko da komplikuje stvar, ali sam izmenjao 2,3 kabla.
Ali sve koje sam probao bili su oko metar dugacki.
Kada sam probao kraci kabl (oko pola metra) proradilo bez problema.

Nemoguce da je do kabla. Iste kablove sam koristio i za stm32f3, LA i ostalo i radilo je bez problema.

Bice ipak da je ili do ovih kineza sto isklonirali, ili mozda cak i do mikrokontrolera na pickitu?
Posto sam procitao negde da microchip ima nekih hardwareskih problema sa usb uredjajima.

P.S. Da li radi vama sa kablovima koji ste dobili uz ovaj klon, mozda je samo do mog primerka problem
[ mnn @ 30.06.2014. 07:53 ] @
Ja sam već pisao da sam imao problem sa kablovima.Moj PK3 je iz Cometa i trebao bi biti orginal Problem se javljao kod Pic32mx i kod 18f45k50 koji mogu jedino da se teraju kroz Mplab.Meni rade kablovi sa zaštitom bez obzira na dužinu dok ostali nijedan nije proradio.
[ bogdan.kecman @ 05.07.2014. 18:04 ] @
tanki kineski kablovi imaju veliku otpornost, dobijes pad napona na kablu kada pickit povuce malo vise struje, jos ako ti na portu nije 5V nego 4.2 (sto je btw dozvoljeno po usb standardu) pickit nece da radi kako treba ...

hintovi
1. usb kabl, debeli kratki
2. preko usb hub-a sa sopstvenim napajanjem
3. kabl ud pickit-a do mcu-a da ne bude duzi od par cm
4. obavezno prvo koristenje kroz mplabx, tu upucas novi firmware u pickit3 (on ce ti kaze ako je stari fw unutra i sam ce da ponudi da ga promeni)
5. nemoj da napajas nikad svoj projekat kroz pickit, uvek tvoj projekat neka ima nezavisno napajanje

identican taj problem se javlja i sa originalnim pickit3, naravno ne ako koristis njegov original (kvalitetni debeli crveni usb kabl) i imas ok usb port sa ok 5V i dovoljno struje