[ sslazio @ 02.02.2013. 10:51 ] @
Pokusavam da podesim Samsungov uredjaj za video nadzor (SVR-440) da mogu pratiti preko interneta, preko DDNS-a.
U samom uredjaju imaju postavke za ddns, on/off i da se unese adresa ddns servera.
Ponudjen je neki njihov moja_domena.standalone4ch.com server. (www.standalone4ch.com)

Na toj stranici treba unijeti MAC adresu uredjaja, serial no, koji se dobije generisanjem MAC adrese u aplikaciji koja dodje na cd-u, i dole zadnja opcija je odabir domene...ukucam sve to i uvijek dobijem gresku "invalid ethernet address".

SVR sam podesio u ADSL i ukucao username i password koji koristim za spajanje na internet.
Koristim ADSL BH telecoma i imam neki adsl modem Paradigm koji je u bridge modu.

Na svr-u mogu provjeriti da li mu je dodjeljena IP adresa i ako jest onda mu mogu pristupiti na daljinu preko te ip adrese i odgovarajuceg porta i passworda.

Ako neko ima vremena nek pogleda ovdje manual od SVR-a.


Hvala
[ RiciSambora @ 03.02.2013. 22:05 ] @
Jel to radis dok si konektovan na internet?! Prije podesavanja DDNS-a moras biti konektovan.
[ sslazio @ 04.02.2013. 07:01 ] @
Bio sam konektovan.
Dakle, posto mi je ruter u bridge mode, podesio sam SVR u ADSL mod sa user/pass ukucanim i to je ok. Provjerim na SVR-u koja mu je ip adresa, javim prijatelju da od kuce proba se spojiiti preko ovog programa za samsungove svr-ove (network viewer), preko te ip adrese na port 3495 i bude sve ok, sto znaci da je svr online. Mozda ovaj paradigm router pravi kakve probleme, ne bi trebalo...
[ RiciSambora @ 07.02.2013. 19:26 ] @
Cekaj, izgleda da te nisam dobro skuzio (brzina) - tebi se ta greska desava na tom sajtu, kada se pokusas registrovati, a ne kod podesavanja samog DVR-a? Vjerovatno da pogresno kucas MAC adresu (ethernet adresa je fizicka/MAC adresa interfejsa) - pokusaj ukucati bez dvotacaka, crtica ili razmaka.
[ sslazio @ 07.02.2013. 21:49 ] @
Da da, greska se desava na sajtu....Nemoguce je da kucam pogresnu adresu, jer sam probao stotinu puta i imao sam adresu zapisanu pred sobom...Prvo sam i pokusavao bez dvotacki, kako se u unosi adresa i u aplikaciju koaj generise serial number...pa kasnije i sa dvotackama..ali nije htjelo.

Uspio sam sinoc napraviti, nisam stigao da prijavim ovdje da je sad ok.

Uradio sam upgrade firmwarea dvr-a i sad imam opciju da osim adrese DDNS servera, unesem i username i password za taj DDNS.
Registrovao sam se na www.samsungipolis.com i za ddns server koristim samsungipolis.com/username, unesem user/pass. Pristupam preko Network viewera, a u njemu ima opcija za pristup ili preko IP/ddns adresa ili IPOLIS servera.
Odaberem IPOLIS server, unese svoj ipolis username i password od DVR-a i radi...

Pokusavao sam ja i prije to preko ipolisa, ali nisam mogao se spojiti jer software u dvr-u nije imao opciju sa ddns username i password...
DVR je ostao u ADSL modu sa unesenim user/pass za adsl, a modem/ruter u bridge modu..Sad ako hocu da pristupim sa te mreze dvr-u, samo ga prebacim u LAN, jer inace bi mu pristupao preko interneta.

Ako imas neki prijedlog ili ideju koju hoces da probam samo reci, nije meni mrsko to ponovo podesavat experimenta radi.

Posto ne koristim smartphone, nego nokiju sa symbianom, trazio sam ipolis aplikaciju za symbian s60 i nema je...ali to je vec druga prica ;)

U svakom slucaju hvala na savjetima.

[ RiciSambora @ 11.02.2013. 19:36 ] @
Citat:
sslazio: Da da, greska se desava na sajtu....Nemoguce je da kucam pogresnu adresu, jer sam probao stotinu puta i imao sam adresu zapisanu pred sobom...Prvo sam i pokusavao bez dvotacki, kako se u unosi adresa i u aplikaciju koaj generise serial number...pa kasnije i sa dvotackama..ali nije htjelo.

Ljudi cesto mijenjaju nulu i slovo O. U MAC nemas slovo O, znaci sve sto lici na nulu - nula je (slicno je, ali malo manje cesto, i mijesanje jedinice i slova L i I, opet nemas ni jedno od ova dva slova) .Ne znam sta jos da ti predlozim po ovom pitanju osim da kontaktiras njihovu tehnicku podrsku.

Citat:
sslazio: DVR je ostao u ADSL modu sa unesenim user/pass za adsl, a modem/ruter u bridge modu..Sad ako hocu da pristupim sa te mreze dvr-u, samo ga prebacim u LAN, jer inace bi mu pristupao preko interneta.

Ako imas neki prijedlog ili ideju koju hoces da probam samo reci, nije meni mrsko to ponovo podesavat experimenta radi.

Ne znam kakva je konkretno situacija u pitanju i kakvo je tvoje znanje, ali eventualno ti mogu predloziti da DVR stavis iza routera i transliras potrebne portove. Time ces taj internet link "osloboditi" da ga pored DVR-a mogu koristiti i ostali racunari u mrezi (naravno, on ce biti dostupan i sa interneta), a ujedino ce ti biti dostupan i iz mreze bez prestekavanja kablova.
[ sslazio @ 11.02.2013. 19:49 ] @
Ukucavao sam nule, "o" ni slucajno.

Sto se tice routera i dvr-a, meni svakako racunari koji su u toj mrezi koriste broadband (ppoe) konekciju po potrebi tako da za sad sve radi...Kazem jedino kada bih htio da prebacim neki snimak na racunar (ima opcija preko usb-a ali je maximum 999 sekundi) onda moram koristiti se mrezom i programom "network viewer", pa da ne bih se spajao na ddns, pa skidao snimak preko internet, a dvr nekoliko metara od mene mogu ga prebaciti lan mode i spojiti se na podesenu ip adresu...

[ marxim @ 20.02.2013. 10:48 ] @
Citat:
sslazio:
Pokusavam da podesim Samsungov uredjaj za video nadzor (SVR-440) da mogu pratiti preko interneta, preko DDNS-a.
U samom uredjaju imaju postavke za ddns, on/off i da se unese adresa ddns servera.
Ponudjen je neki njihov moja_domena.standalone4ch.com server. (www.standalone4ch.com)

Na toj stranici treba unijeti MAC adresu uredjaja, serial no, koji se dobije generisanjem MAC adrese u aplikaciji koja dodje na cd-u, i dole zadnja opcija je odabir domene...ukucam sve to i uvijek dobijem gresku "invalid ethernet address".

SVR sam podesio u ADSL i ukucao username i password koji koristim za spajanje na internet.
Koristim ADSL BH telecoma i imam neki adsl modem Paradigm koji je u bridge modu.

Na svr-u mogu provjeriti da li mu je dodjeljena IP adresa i ako jest onda mu mogu pristupiti na daljinu preko te ip adrese i odgovarajuceg porta i passworda.

Ako neko ima vremena nek pogleda ovdje manual od SVR-a.


Hvala



Obzirom da sam i ja vlasnik (jedan od rijetkih) SVR 440, milslim da znam o cemu pricas.... Drago mi je da si uspio sa IPOLISOM, jer ja nisam imao zivaca, a bi mi valjalo da malo virkam sa ANDROID-a sta se desava na SVR-u...
Dakle, evo kako sam ja odradio. Pretpostavljam da zelis da instaliras SVR Netviewer na PC-u i da sa njega gledas sta se desava na SVR-u. Prvo i osnovo : zaboravi da se registrujes preko MAC adrese, ja imam isti problem kao i ti, tako da se radi sledece:
- Kao sto si napisao da se tvoj kolega konektuje na adresu koju mu ti das i on pnda sve vidi - caka je u tome da tvoju dynamicku Ip adresu modem-a, ucinimo FIKSNOM.
1. Odes na neki dyndns sajt i regustrujes se FREE (dyndns.org npr...)
2. Kao FREE user imas mogucnost da linkujes 2 IP adrese na 2 adrese tipa xxxxxx.dyndns.org i yyyy.dyndns.org. u ovom slucaju je potrebna 1 IP adresa i to tvog rutere.
3. Kada si povezao tvoju dynamicku adresu od rutera sa novo kreiranim xxx.dyndns.org adresom, napravio si pola posla :)
4. Sledeci korak je da u tvom ruteru ENABLUJES funkciju DNDNS (skoro svaki ruter to ima), i u poljima upise adresu kreirane dyndns.org adrese, ussername i password od te iste dyndns.org adrese. Snimi podesavanja na ruteru. Sada smo dobili da kad pingujes xxx.dyndns.org, dobijes tvoj ruter, i to uvijek, cak i kad se promijeni dynamicka adresa rutera(DYNDNS to radi)
5. Sad ostaje samo da se OTVORI PORT na RUTERU tj. PORT FORWARDING.

a/ SVR ostavis u ADSL modu, ali mu stavis u MENI-ju FIKSNU adresu (koja je ispod DHCP-a) od rutera - tj ako ti ruter radI DHCP od 1-255, podesi DHCP rutera na npr da ide od (199.168.1.) 100-255, a SVR stavi na adresu tipa( 199.168.1.) 90 (znaci ispod DHCP-a)

b/ PORT FORWARDING googlaj za tvoj ruter ako ti je problematicno, imas sajt portforwarding ,koji u sebi ima alat da provjeri da li je na tvoj IP adresi OTVOREN PORT

c/ Udjes u Port forwarding rutera (lIi DMZ MENU) , otvoris Port 3495 (tako stoji u SVR Netvieveru) i kazes da preusmjerava taj port na IP adresu SVR rutera (199.168.1.90)

d/ kad to odradis i budes siguran da je port sredjen na ruteru, upalis NETVIEWER i u IP adresi kucas XXXXX.DYNDNS.ORG - onaj koji si kreirao i povrzao sa Ruterom


Izgleda komplikovano, ali je stvarno PROSTO i radi kao SAT ..... :)

Pozdrav i Podgorice
[ sslazio @ 20.02.2013. 13:42 ] @
Hvala na idejama...

trenutno sam malo zauzet i nemam vremena na poslu da to podesavam, ali cu probat svakako.

Pokusavao sam da se registrujem na free ddnss sajtove, ali u opcijama dvr-a sam imao samo opciju ddns on/off i ako je na on, onda mogu ukcuati adresu servera, ali ne i username i password. Tako da ustvari nije mogao dvr, tj njegov ddns da posalje novu ip adresu kad dobije.
Kada sam upgradeovo firmware, onda sam dobio tu opciju i probao sa ipolisom i radi...nisam dalje nista ni pokusavao.

Jedan dan sam pokusavao i da ipolis-ovom aplikacijom za android se spojim ali nisam uspio..pise ono na stranici ipolisa, koji su dvr-ovi podrzani za ipolis/android i nema svr-440, pa sam odustao...ali cu probati opet..

Pokusavao sam da se spojim preko symbiana (posto koristim nokiju e52) ali to pogotovo ne postoji ;)

Nadao sam se da cu uspjeti da se spojim (opet preko nokije) na trenutnu ip adresu na port 3495, samo da vidim kako to izgleda na telefonu, ali nema sanse...sto me i ne cudi. Probao sam dosta aplikacija za symbian ali nece.

Molim te provjeri, ali cini mi se da dyndns.org ne nudi free nista, osim trial perioda od 14 dana.

Koristim neki ADSL mode prozvodjaca Paradigm..mislim da ne bi bilo problem snaci se u njemu po pitanju port forwardinga

Nemam u opcijama dvr-a da podesim ip adresu, ako odaberem adsl mode.

Hvala na idejama u svakom slucaju



[Ovu poruku je menjao sslazio dana 20.02.2013. u 15:32 GMT+1]
[ marxim @ 21.02.2013. 09:28 ] @
Pozdrav,
Naravno da mozes - samo u, umjesto ADSL-a -> stavi LAN,ugasi DDNS na SVR-u i stavi fiksnu IP adresu....
Dydndns.org radi bez problema i bez ogranicenja, ali ako se ne snalazis najbolje sa njim - postoje drugi besplatni dyndns-ovi ....
[ RiciSambora @ 24.02.2013. 09:50 ] @
DynDNS odnedavno nije free. Oni koji su otvorili free naloge prije ove odluke oni su i dalje free, ali novootvoreni imaju besplatan samo probni period (osim ako su nesto opet mijenjali)
[ sslazio @ 24.02.2013. 13:26 ] @
Citat:
RiciSambora: DynDNS odnedavno nije free. Oni koji su otvorili free naloge prije ove odluke oni su i dalje free, ali novootvoreni imaju besplatan samo probni period (osim ako su nesto opet mijenjali)


Hvala..Ja sam gledao i vidim da je free samo trial od 14 dana...


[ sslazio @ 10.04.2014. 14:39 ] @
Vec sam ranije pisao da sam postavio dvr (samsung svr-440) u ADSL mode, modem u bridge mode. U dvr-u sam ukucao user/pass za pristup internetu, za ddns server sam koristio samsungipolis.com/username i sve je radilo perfektno..

Medjutim, morao sam prebaciti adsl modem/ruter u route mode i stalno je online. Cim se spoji neki racunar DHCP mu dodijeli ip i on je online, to radi...Prebacio sam dvr u DHCP mode, dodijeli i njemu DHCP server ip i trebalo bi da i je on online, ali ne mogu se spojiti preko network viewera.

Ima li ko kakvu ideju?

Mozda je opis kvara pomalo zbunjujuc ali nadam se moze skontati ;)

Uglavnom je se dosad DVR spajao na internet "rucno", sa ukucanim user/pass u sebi, posto je adsl modem/ruter bio u bridge modu i sve je radilo.

Sad je adsl modem/ruter u route modu, uredjaji cim se spoje na njega su online i dhcp im dodijeli adresu. Racunari su na internetu, to radi bez problema, ali dvr nece..ostale su iste postavke za ddns kao i kad se dvr spajao "rucno".
[ sslazio @ 10.04.2014. 19:10 ] @
Pokusavao sam i prije nekoliko dana preko opcije port forwarding da se spojim ali nije islo...sve do veceras kada sam se probao spojiti od kuce i sve radi...

Razlog je vrlo jasan, kada je modem u bridge modu, svaki uredjaj koji se spoji na net dobije svoju public ip adresu, dok u ovom slucaju samo je jedna javna ip adresa i to od rutera, te treba podesiti da kada se spaja neko na ip adresu rutera (ustvari na ddns stranicu) na odredjeni port, da ga rzter salje na odredjenu lokalnu ip adresu. Vec sam ja to pokusavao i nije islo, zato sto sam se pokusavao spojiti iz te mreze.
Znaci na modemu su 3 kompjutera i jedan dvr i ja sam se pokusavao spojiti sa jednog od tih kompjutera na dvr preko ddnsa, port forwardinga, a dvr je u istoj lan mrezi...pa nije islo... ;)