[ zeenmc @ 02.02.2013. 19:02 ] @
Pozdrav, ranije sam koristio kao virtualnu mashinu Virtual Box, ali zbog potrebe da imam kod sebe Cisco ACS i CUCM, morao sam preci na VMWare, uzeo sam neku MSI plocu, u ponedeljak stavljam 16GB, trenutno ima 2GB u njoj, procesor je Intel i5, 4x 2,33 Ghz uglavnom, inace nemam pojma o virtualizaciji, na tom kompjuteru bice guest, CUCM, Cisco ACS, BackTrack, Asterisk (debian + Asterisk) Windows XP Home, kao host OS ce biti xUbuntu 12.10, imam hard trenutno u kompjuteru od 250GB, i tek treba da ubacim od 1.5T Barracuda, da li ja mogu da instaliram na tom od 250GB sve zajedno, (xUbuntu + ostalo ) a Barracuda da mi sluzi za xUbuntu storage, i na njoj bi bili virtualni harddiskovi, da li je to ok kombinacija, ili sve odmah da trpam na Barracudu, mada bih hteo da uzmem jos jedan identican hard disk zbog RAID-a, jer ni to nikad nisam radio


Pozdrav, zahvalan na odgovoru :)
[ agvozden @ 03.02.2013. 12:15 ] @
A sta je pitanje?

Prvo, moras da proveris da li exsi podrava taj hardev, uglavnom je problem mrezna kartica.

Preporuka, linukse pokusaj da stavis bez grafickog okruzenja, ne snalaze se najbolje sa grafikom pod virtualizacijom...
[ zeenmc @ 03.02.2013. 15:04 ] @
Sad videh ds nisam napisao pitanje, uglavnom, iu kompjuteru su 2 harda jedan mali iz laptopa od 250GB i jos jedan od 1.5 TB, pitanje bi bilo savet da li da instaliram OS na malom a VM folder da bude na velikom gde bi bili i virtualni hardovi,. Svi OS. Osim BackTracka bi bili bez grafike, gde mogu da proverim za podrsku moje Lan kartice?

Savet mi jos treba, kako bih mogao da odradim particije na tom od 1.5 TB, kako da raspodelim hard ? inace sam onaj od 250GB izvadio iz kompa uzecu 2x 500GB

[Ovu poruku je menjao zeenmc dana 03.02.2013. u 20:25 GMT+1]
[ misa.jovanovic @ 28.02.2013. 21:07 ] @
Druže, obrati pažnju na sledeće:
kad podigneš više virtuelnih mašina, usko grlo ti neće biti CPU ili RAM već HDD. Stoga, predlažem ti da za sistemske particije na kojima ćeš čuvati instalacije VM-a, nabaviš SSD.
Na par mašina, nećeš imati problem, ali sa više, HDD će ti štucati.
Koliko sam ja čitao, ESXi možeš pokrenuti i sa USB Flash memorije. Proguglaj malo, lako ćeš naći uputstvo kako da to izvedeš.
Inače, bolja ti je opcija 2x250GB na 7200RPM, nego 1x500GB na 7200RPM, skontao si već
[ zeenmc @ 07.03.2013. 19:44 ] @
Hvala na savetu, ovo mi je test, tako da nije ni frka oko harda, kad sam zapoceo temu, nisam znao sta je ESXi i kako se instalira, sada vec imam uspesno podignute VM, bas one koje sam zeleo, doduse prestao sam cackanje s njima zbog ucenja, uglavnom, nisam znao da je ESXi operativni sistem, ja sam mislio da je to kao VirtualBox ili VMWare Workstation,kad sam instalirao ESXi na komp, onda su se sve kockice slozile, doduse jedino mi je falilo da skapiram podesavanje VLANova, ali sam shvatio da se to moze uraditi sa 2 LAN kartice, jedna menadzment, a druga bi bila podesena da radi sa virtualnim switchom