[ Blue82 @ 03.02.2013. 12:19 ] @
danas mi je nesto palo na pamet, pa mozda medju vama ima neko ko zna odgovo. da li je preporucljivo koristiti mobilni kao GPS? pod tim mislim na koristiti ga na dugackim putovanjima. ono sto me buni je da li mu prija da bude satima upaljen bez gasenja jer deluje mi da telefon nije za to projektovan. da li mu moze smetati da mu je dispjej satima upaljen dok je on recimo na punjacu. jer kao sto znamo ni monitori to ne vole pa se ukljucuje screensaver.
[ Predrag Supurovic @ 03.02.2013. 12:24 ] @
Ja tako korsitim telefon godinama i nema problema.
[ MagicMaster @ 03.02.2013. 13:34 ] @
Ne znam za gde ti treba GPS da bude satima uključen ....

Meni obično služi samo kada tražim neki adresu ....
[ Blue82 @ 03.02.2013. 14:57 ] @

A ako bas hoces da te prosvetlim, na putu od 600km+ i te kako dobro dodje kad zaboravis skretanje, ili ako nista drugo da ti da asistenciju za dozvoljenu brzinu (nekad nemas pojma koliko je gde ogranicenje), kamere i sl. Ako se vozis samo po svom selu pa zaboravis gde ti je ulica Djure Djakovica, jasno mi je ako ne, ili si srecnik ili puno propustas od zivota.

U sustini navigacija nije ni potrebna. Kako li sam sve ove godine ziveo bez nje i stigao na odrediste? Dobar dan, mozete li mi reci gde je.... o hvala, hvala. Upravu si, trebao bih je baciti.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 03.02.2013. u 22:31 GMT+1]
[ MagicMaster @ 03.02.2013. 15:05 ] @
c c c c c , kakva nam je ova današnja omladina ....

očekivao sam da objasniš način upotrebe, pa da dam neke predloge, ali ne vredi ....

ovo danas se odmah vređa, odmah su svi seljaci, odmah "Šta tebe briga" .... kompleksi, kompleksi ....

A postoje i putokazi, kad voziš otvorenim putem, malo i čitaš, ne oslanjaš se 100 posto na navigaciju ...

"(nekad nemas pojma koliko je gde ogranicenje)" valjda imaš vozačku, znaš gde je koliko ograničenje ;)

ali dobro, ja to po mom selu, šta ja znam kako je tamo pod svetlima tvog velegrada.

[ Blue82 @ 03.02.2013. 15:13 ] @
Upravu si ti. Ja nisam tako savrsen vozac kao ti, zveram sa strane i cesto me strecne "prekoracili ste dozvoljenu brzinu". Meni korisno, pogotovo kada sam u drugoj zemlji, tebi ako nije, nemoj da koristis. A tvoje pitanje nije bilo formulisano kao pitanje vec kao konstatacija tipa "sta ce coveku navigacija, ukljucis je kad trazis nesto...", tako da je sta si hteo time jasno.

Kako god, ne pada mi na pamet da ulazim u dalju raspravu sa tobom osim na temu da li koriscenje telefona kao navigacije na duze staze moze da bude stetno?
[ Java Beograd @ 03.02.2013. 17:52 ] @
Ne može da škodi. Ekran je i napravljen da svetli.

Uzgred, ne znam čemu može da služi satima (?!) uključen GPS na auto putu ?

Ovo me podsetilo kad sam se pre par godina vraćao iz Slovenije, a treba da izađem sa autoputa na N.Bgd, u ul. Omladisnkih Brigada. Kaže onaj ženski glas: "Nakon 300 kilometara skrenite levo".

Inače, dokazano je da na putevima uvek treba gledati putokaze, znakove i oznake, a ne slepo verovati softveru GPS-a.
[ Predrag Supurovic @ 03.02.2013. 19:51 ] @
Meni je navigacija uvek ulljučena kada vozim na nepoznatom putu jer je dokazano da sam tada opušteniji a i ubija mi dosadu kada opomene da sam nagazio na gas... To ne znači da ja ne gledeam ništa drugo osim navigaciej već da mi je zanimljivije i da me pravovremeno upozorava na promene na koje treba da obratim pažnju.

Stoga, mislim da je višestano držanje uključene navigacije sasim normano, odnosno da čuđenje treba daizaziva kada se neko pita što je to tako.
[ bakara @ 03.02.2013. 21:27 ] @
Takodje^^, meni je cesto ukljucena navigacija po nekoliko sati...

Nekad jedino ako sam dalje od struje iskljucim ekran i palim samo kad moram da bih sacuvao bateriju.

Postoji i cest problem na jacim telefonima da ne mogu dovoljno da se pune sa nekvalitetnim auto punjacima.
[ Java Beograd @ 04.02.2013. 10:50 ] @
Sto ljudi - sto ćudi.
Do Grčke i Soluna mogu da vozim "žmureći". Posle, samo "provirim na jedno oko", dal' da skrenem prema Halkidikiju, ili Kavali, ili Atini, ili Krfu. Do Budimpešte isto "žmureći", a onda posle Gyora malo "provirim na jedno oko" da vidim 'oću li za Beč ili za Bratislavu i Prag. Do Slovenije preko Hrvatske, opet isto. Ne treba ni karta, a kamoli GPS. Ja prosto ne mogu da zamislim situaciju gde bi mi na putu zatrebao GPS.

E, kad se uđe u nepoznati grad, a treba stići na željenu adresu, tu je GPS "majka". Koristim ga nEkad čak i po Beogradu.
[ bakara @ 04.02.2013. 11:00 ] @
E bre, Java...pa do Soluna i Budimpeste i nemas skretanja :)

Mnogo usko gledate namenu GPS uredjaja, a za auto put je i papirnata karta previse.

Sta je sa koriscenjem van puta, ili celodnevnim koriscenjem u urbanoj sredini, mozes li to zmureci?

[ Java Beograd @ 04.02.2013. 11:11 ] @
Citat:
bakara: E bre, Java...pa do Soluna i Budimpeste i nemas skretanja :)
Pa to ti i kažem.
Citat:
bakara: Sta je sa koriscenjem van puta
Van puta nema puteva. Misliš na ono kad mi pokaže strelicu usred livade ? Ili si mislio "van auto puta" ? OK, onda možda i uključim, ako baš nešto kao ne znam gde idem. Ali, opet putokazi su mi važniji.
Citat:
bakara:... ili celodnevnim koriscenjem u urbanoj sredini, mozes li to zmureci?
U urbanoj sredini je nezamanljiv. Nema zbora. Prosto ne mogu da se setim kako sam ranije vozio po Budimpešti, Solunu, Atini (!) bez GPS. Zapravo znam: proučavao mapu grada, onda bauljao, promašivao i onda slučajno uvek nekako "ubodem" lokaciju.
[ MagicMaster @ 04.02.2013. 11:38 ] @
Citat:
U urbanoj sredini je nezamanljiv. Nema zbora. Prosto ne mogu da se setim kako sam ranije vozio po Budimpešti, Solunu, Atini (!) bez GPS. Zapravo znam: proučavao mapu grada, onda bauljao, promašivao i onda slučajno uvek nekako "ubodem" lokaciju.


Ali se ne voziš satima po urbanoj sredini, osim ako nisi taksista.
[ flighter_022 @ 04.02.2013. 12:06 ] @
Meni je ovde u pocetku (Abuja, Nigerija) veoma koristan bio Garmin GPS u kolima. Trebalo mi je par meseci da lepo naucim grad i sada problema nema. Jedino ako idem na neku adresu u ulici koja nije bas prometna, pogledam na mapi i to je to.
[ bakara @ 04.02.2013. 20:13 ] @
Citat:
Java Beograd: Van puta nema puteva. Misliš na ono kad mi pokaže strelicu usred livade ? Ili si mislio "van auto puta" ? OK, onda možda i uključim, ako baš nešto kao ne znam gde idem. Ali, opet putokazi su mi važniji.

Van puta, znaci van puta, pa i na livadi, sumi, planini a tamo cesto nema putokaza...
Ne koristi se navigacija samo u autu. :)

Citat:
MagicMaster: Ali se ne voziš satima po urbanoj sredini, osim ako nisi taksista.

Mislis ti ne vozis?
Nismo svi isti, i nemamo svi iste potrebe (za navigacijom).

Ja nisam taksista pa sam danas koristio telefon kao navigaciju u autu oko 2 sata, kad odem van grada biciklom bude ukljucen i po nekoliko sati, tada je bas frka za bateriju.

[ VlaK @ 04.02.2013. 21:02 ] @
Ja sam koristio navigaciju na telefonu, tj one Google maps sa navigacijom kada su poljoprivrednici blokirali puteve po Vojvodini pre koju godinu, a ja zapucao za Beograd. Lepo me sprovela kroz letnje puteve, tj nije me navigacija sprovodila, ali mi je puno pomoglo da vidim gde sam i gde da skrenem.
[ Blue82 @ 04.02.2013. 21:14 ] @
Znaci zakljucak je da ne smeta, ako ne iscuri baterija? :)
[ VlaK @ 04.02.2013. 21:27 ] @
Primetio sam da mi bateija na telefonu, ako se izvadi SIM kartica, pa se koristi samo kao GPS drži mnogo duže od prave navigacije. Telefon mi je jednom držao preko 5 sati, samo navigaciju. A ove (jevtinije) navigacije ni sat vremena da izguraju.
[ bakara @ 04.02.2013. 22:00 ] @
Citat:
Blue82: Znaci zakljucak je da ne smeta, ako ne iscuri baterija? :)

Definitivno ne smeta, samo pazi na ovo:
Citat:
bakara

Postoji i cest problem na jacim telefonima da ne mogu dovoljno da se pune sa nekvalitetnim auto punjacima.

Moze da ti se desi da se telefon prazni i ako je na punjacu.
[ joojant200 @ 04.02.2013. 22:58 ] @
Citat:
Java Beograd
Van puta nema puteva. Misliš na ono kad mi pokaže strelicu usred livade ?

Zavisi od navigacije, Garmin ima i sumske puteve.
Cak i ako ne postoji put, mozes ucitati neciju rutu i ici po njegovim tragovima. Ili snimiti sebi kljucnu poziciju kad sledeci put budes isao tuda za x meseci gde treba skrenuti levo kod albuketija.
[ Predrag Supurovic @ 05.02.2013. 00:05 ] @
Citat:
VlaK:
Primetio sam da mi bateija na telefonu, ako se izvadi SIM kartica, pa se koristi samo kao GPS drži mnogo duže od prave navigacije. Telefon mi je jednom držao preko 5 sati, samo navigaciju. A ove (jevtinije) navigacije ni sat vremena da izguraju.


Ne moraš da vadiš karticu. Dovoljno je da uključiš "aviation" režim.

[ dragancesu @ 05.02.2013. 04:41 ] @
Mobilni kao GPS je odlican, imas sve na jednom mestu, dovoljno velik ali i mali, nokia ima odlicne drzace za kola. Koristim nokiu 5800 kao gps.

Probao sam i neke vece modele navigacije ali imas osecaj da ce da otpadne sa stakla, ne treba preterivati.

A sto se punjaca tice, stvarno treba jaci inace se telefon ugasi bez obzira sto je na punjacu.

Po danu je mozda suvisan, ali nocu, cak i na autoputu mozes videti pruzanje puta, meni dovoljno. Sledece, brzinomer na gps je tacniji od onoga u kolima.

[ bachi @ 05.02.2013. 07:22 ] @
Malo offtopic, ali zna li neko gde mogu da se kupe držač za 4' mobilni (imam Havajac Ascend g300) koji se montira na bajs? Trebaće mi ovog leta/proleća, jer planiram da malo mrdnem van grada bajsom.

Ovo za airplane mod nije loš predlog, hvala Brokeru.
[ maliradoznalac @ 05.02.2013. 07:38 ] @
Citat:
bakara: Moze da ti se desi da se telefon prazni i ako je na punjacu.


ovo sam letos saznao na "tezi" nacin :-( ostao sam prazne baterije a ispred mene jos 500-600km puta. Da li postoji neki nacin da se ovo izbegne a da nije upotreba invertera?
[ zderavko @ 05.02.2013. 08:42 ] @
Koristim iGO na Androidu. Bez problema otišao do Grčke na more iz Novog Sada i nazad, plus šoping tura do Soluna - uključena navigacija non-stop. Jedno kad ti ne treba da vidiš obaveštenja na ekranu, skretanja i slično (kad si na autoputu) isključiš ekran i samo slušaš uputstva. Ako relativno znaš put ili da čitaš oznake, ne treba ti ekran, dovoljno je da uporediš šta vidiš na samom putu sa onim što čuješ na navigaciji.

Inače, ako mogu da se gledaju filmovi na telefonu nekoliko sati zašto ne bi mogla navigacija da se koristi :)
[ Predrag Supurovic @ 05.02.2013. 09:34 ] @
Citat:
bachi:
Malo offtopic, ali zna li neko gde mogu da se kupe držač za 4' mobilni (imam Havajac Ascend g300) koji se montira na bajs? Trebaće mi ovog leta/proleća, jer planiram da malo mrdnem van grada bajsom.


Kupiš običan kineski držaš za auto za tvoj telefon i kupiš bilo koji kineski držač za biciklu, onda na držaču za telefon zameniš "glavu" onom koja ti odgovara. Većina kineskih držača ima izmenljive "glave" a način fiksiranja je isti.

Vrlo je važno da imaš glavu koja je namenjena baš za tvoj model telefona jer je ona napravljena tako da telefon drži besomučno. Univerzalne glave nisu dobre i iz njih će telefon da ispada na truckavom terenu ako ih dodatno ne osiguraš nekom gumicom ili slično.
[ bachi @ 05.02.2013. 11:22 ] @
Više sam imao na umu gotov proizvod, nego nabudži sam, ali po svemu sudeći će morati biti tako.
[ bakara @ 05.02.2013. 12:23 ] @
Nisu ti drzaci bas sigurni, bolje je mozda ovako nesto a i univerzalnije:

http://dx.com/p/bike-bicycle-f...e-canvas-bag-grey-black-139046

[ Predrag Supurovic @ 05.02.2013. 14:47 ] @
Mene držač vrlo dobro služi već par godina. Ni jedan jedini put nisma imao problem s anjima a teram bajs po vrlo negostoljubivim podlogama.

Torbice jesu sigurnije ali sa njima možeš da zaboraviš na ekran na dodir a i ekran se neće baš dobro videti.
[ bachi @ 05.02.2013. 16:33 ] @
Naručio sam ovo http://dx.com/p/adjustable-uni...ll-phone-gps-pda-gadgets-15544 ali sa domaćeg sajta... Koja ironija... Preko Čajniz sajta košta 460 dinara + besplatna dostava, a na domaćem sajtu košta 790 + 200 dinara dostava... Multifani.
[ Pajica Ristic @ 05.02.2013. 16:42 ] @
u svakom slucaju za duzu navigaciju treba jaci punjac jer se telefon brze prazni nego sto se puni. meni se letos ugasio tel iako je bio prikljucen punjac, ali, osim navigacije, bio mi je ukljucen i wifi tethering, a naravno i internet konekcija, i bt slusalica.. za 3-4 sata se ugasio na punjacu :(
[ bakara @ 05.02.2013. 19:34 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Mene držač vrlo dobro služi već par godina. Ni jedan jedini put nisma imao problem s anjima a teram bajs po vrlo negostoljubivim podlogama.

Kako resis problem sa napajanjem?

Moze li neki ovakav punjac da pomogne?

[ JankoNIS @ 05.02.2013. 22:02 ] @
Ne moze. Imam ja takav. Dobar je za ispomoc, ali za kratko vreme. Ima svoju bateriju koja pomaze kada je puna pre upotrebe. Odlicna stvar za punjenje pasivnog telefona.
[ bakara @ 05.02.2013. 22:22 ] @
naravno trebala bi biti baterija puna pre upotrebe. racunam da bi ta baterijala stalno bila puna posto bi je zakacio nekako da visi na bajsu.
Imam uredjaj koji koristim u kolima na tu foru i baterija je prakticno uvek puna posto je auto stalno na suncu.
[ joojant200 @ 05.02.2013. 22:25 ] @
Citat:
bakara: Kako resis problem sa napajanjem?

Ja na malo duze nosim externi bt gps receiver i ne drzim stalno ukljucen gps program na telefonu, vec samo kad mi treba.
[ Predrag Supurovic @ 06.02.2013. 09:22 ] @
Citat:
bakara:
Citat:
Predrag Supurovic: Mene držač vrlo dobro služi već par godina. Ni jedan jedini put nisma imao problem s anjima a teram bajs po vrlo negostoljubivim podlogama.

Kako resis problem sa napajanjem?

Moze li neki ovakav punjac da pomogne?


Da. Imam eksternu bateriju velikog kapaciteta. Bez nje ne mrdam nigde na iole duži put. Telefon je, dok je bio nov mogao da izdrži oko 10 sati rada u GPS modu, ali sada već jeva sastavi preko 5. S obzirom kakva su moja putešestvija, eksterna baterija mi je bila neophodna. Koristim je za napajananje telefona i Garmin GPS-a.

U više navrata me je spasla kada sam putovao tuđim autom a u njemu priključak za upaljač nije bio ispravan.

To može samo sa dobrom baterijom. Prvi savet je da izbegavaš kupovinu eksterne baterije koja ima ikakve džidža-bidže na sebi. Dakle, zaboravi solarni panel za samopunjenje, baterijsku lampu, mp3 radio, i slično. Kupi bateriju koja samo ima prikljucak za punjenje (preporucljivo USB) i jedan ili dva USB priključka za eksterne uređaje i pokazivač napunjenosti. Proveri da može da bar na jednim USB izlazu da bar 1 A. Kapacitet - što veći to bolje (bar 5 do 10 puta veći nego što je baterija u telefonu).

[ Tyler Durden @ 06.02.2013. 09:25 ] @
^ daj neki link na dx.com
[ bakara @ 06.02.2013. 09:35 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:Dakle, zaboravi solarni panel za samopunjenje, baterijsku lampu, mp3 radio, i slično. Kupi bateriju koja samo ima prikljucak za punjenje (preporucljivo USB) i jedan ili dva USB priključka za eksterne uređaje i pokazivač napunjenosti. Proveri da može da bar na jednim USB izlazu da bar 1 A. Kapacitet - što veći to bolje (bar 5 do 10 puta veći nego što je baterija u telefonu).

Pa ovakva kosta bar 40$ i to u kini :)

Moja baterija u telefonu je oko 2150 mAh, sta se desava ako je punim sa slabijom baterijom sa recimo 1500mah i 0.6A na izlazu?

Mislim da bi u kuciste ovog solarnog kineza mogao da ubacijm jos jednu litijum bateriju nokia formata?
[ Predrag Supurovic @ 06.02.2013. 10:25 ] @
Citat:
Tyler Durden: ^ daj neki link na dx.com


Ovu imam http://dx.com/p/portable-recha...b-output-adapters-black-100425

Nedostatak joj je što ima samo jedan izlazni USB priključak. Na DX je popriličan izbor i ja bih svakako preporučio neku koja ima bar dva USB izlaza.

Citat:
bakara: Pa ovakva kosta bar 40$ i to u kini :)


Kod kineza, je pravilo jasno: ako hoćeš da valja, kupi skuplje. Gore pomenuta baterija navodno ima kapacitet 10000 mAh. Nisam je otvarao ali po svoj prilici ima oko 5000 do 6000.

Citat:

Moja baterija u telefonu je oko 2150 mAh, sta se desava ako je punim sa slabijom baterijom sa recimo 1500mah i 0.6A na izlazu?


Dobičeš toliki dodatni kapacitet - gubici u pretvaraču. Međutim, problem može da ti bude struja. Dobar broj novijih telefona neće ni da čuje da uključi punjenje ako ne dobije 1A od punjača.

Citat:
Mislim da bi u kuciste ovog solarnog kineza mogao da ubacijm jos jednu litijum bateriju nokia formata?


Probaj ako voliš da eksperimentišeš. Mislim da je kupovina te baterije sa solarnim panelom bacanje para. Solarni panel je tu manje više beskoristan. Treba mu bar 16 sati da napuni bateriju a i to samo ako svih 16 sati neprekidno prži Sunce kao u podne. Završićeš opet puneči to stalno preko punjača.

Mislim da je mnogo bolje uzeti bolju bateriju i odvojeno soalrni punjač, neki da valja. Em će da ti bolje radi posao em dobijaš veću funkcionalnost jer taj punjač možeš da upotrebiš i za nešto drugo, po potrebi.
[ bakara @ 06.02.2013. 10:54 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Probaj ako voliš da eksperimentišeš. Mislim da je kupovina te baterije sa solarnim panelom bacanje para. Solarni panel je tu manje više beskoristan. Treba mu bar 16 sati da napuni bateriju a i to samo ako svih 16 sati neprekidno prži Sunce kao u podne. Završićeš opet puneči to stalno preko punjača.

Verovatno si u pravu, ali me neopisivo vuce da probam :)

Sto se punjenja na suncu tice, meni ovo treba za bajs koji je i onako uvek napolju a dodatno punjenje mi ne treba uvek vec samo ponekad pa racunam da bi ta baterija trebala biti puna jer se taj punjac ne koristi svakodnevno vec kao neko back up resenje. U ostalom uvek moze da se napuni na struju.

Citat:
Dobičeš toliki dodatni kapacitet - gubici u pretvaraču. Međutim, problem može da ti bude struja. Dobar broj novijih telefona neće ni da čuje da uključi punjenje ako ne dobije 1A od punjača.

Koliku struju daje USB na racunaru, valjda oko 0.5?
Izbaci poruku o slabom punjenju ali puni.



[ Predrag Supurovic @ 06.02.2013. 11:02 ] @
USB na računaru bi trebalo da daje 1 do 1.5 A. Milsim da na laptopovima ume da bude 0.8A.

Pre nego što kupiš, pogledaj komentare ljudi kojis u već kupili. Na te sa solarnim aplnelima samo kukaju da su beskorisni. Ja sam probao jedan, i došao do istog zaključka, eno ga par godina visi na prozoru i još uvek nije napunio bateriju... bačene pare... najverovatnije ću da ga rasklopim i od njeg anapravi foto senzor :)

Ako bas hoces da eksperimetnises probaj ovako nesto http://dx.com/p/hame-hm-a16e-d...bile-power-charger-blue-174501 cena mu je više nego pristojna.
[ bakara @ 06.02.2013. 11:15 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: USB na računaru bi trebalo da daje 1 do 1.5 A. Milsim da na laptopovima ume da bude 0.8A.

Pre nego što kupiš, pogledaj komentare ljudi kojis u već kupili. Na te sa solarnim aplnelima samo kukaju da su beskorisni. Ja sam probao jedan, i došao do istog zaključka, eno ga par godina visi na prozoru i još uvek nije napunio bateriju... bačene pare... najverovatnije ću da ga rasklopim i od njeg anapravi foto senzor :)

Ako USB na racunaru daju 1A onda je ovo stvarno beskorisno i ne moze se tu nista nabudziti...
Ali evo sad gledam originalni AC/DC punjac i na njemu pise 5V 0.85A

[ bachi @ 06.02.2013. 11:43 ] @
USB na računaru daje 0.5. Neke ploče poput Gigabajata neki On/Off charge koji daje 1 - 1.5 po portu, još nisam provalio kako se to budži.
[ djoka_l @ 06.02.2013. 11:46 ] @
USB 2.0 daje maksimalno 500 mA, a USB 3.0 900 mA
http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus#Power
[ Predrag Supurovic @ 06.02.2013. 12:00 ] @
Pusti specifikacije, pričamo o praksi :)
[ DusanSukovic @ 09.02.2013. 14:52 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:
USB na računaru bi trebalo da daje 1 do 1.5 A. Milsim da na laptopovima ume da bude 0.8A.

Pre nego što kupiš, pogledaj komentare ljudi kojis u već kupili. Na te sa solarnim aplnelima samo kukaju da su beskorisni. Ja sam probao jedan, i došao do istog zaključka, eno ga par godina visi na prozoru i još uvek nije napunio bateriju... bačene pare... najverovatnije ću da ga rasklopim i od njeg anapravi foto senzor :)

Ako bas hoces da eksperimetnises probaj ovako nesto http://dx.com/p/hame-hm-a16e-d...bile-power-charger-blue-174501 cena mu je više nego pristojna.


U pravu je Predrag. Te male kineske gluposti za 10 dolara i tako su potpuno beskorisne, imam jedan isto tako solarni punjac za mobilni sa baterijom koji nicemu ne sluzi...bacene pare :) A imam jedan punjac samo bez interne baterije, americki isto jeftin oko 25 dolara je kostao na ebay sa shippingom cini mi se, taj radi posao, ostavis ga na prozoru tokom suncanog dana i napuni baterije lepo...


[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 10.02.2013. u 14:55 GMT+1]
[ bakara @ 09.02.2013. 15:02 ] @
Daj da vidimo sliku o cemu se radi.
[ DusanSukovic @ 09.02.2013. 15:08 ] @
Ovako izgleda, a sad da li je ovaj model ne znam :( Ima dosta veliku povrsinu celije