[ Dundjerski Nemanja @ 09.03.2004. 22:59 ] @
Pozdrav.

Neki "virtuelni" drugovi i ja pravimo neku aplikaciju za Linux - za pocetnike. Ideja je da napravimo programcic koji ce da automatski radi neke stvari sa kojima smo mi sami kao pocetnici imali koliko toliko problema. Radi se GUI u Gambasu, a imace u sredini text box koji ce da prikazuje shell, a glavno "programiranje" se radi pomocu bash scriptinga.

Meni je zapalo za prvi program - instalacija nvidia drajvera. E milslio sam da ce biti lako ali i nije bas :(.
Nikako da dodjem do ideje.

Nasa aplikacija ce da radi u X Windows. A nvidia-installer kaze da mora da se iskljuci X. Znaci meni je palo napamet da radim ovo (za Gnome za sada):

Code:

`which gnome-session-save` &> /dev/null
ps -aux |grep gnome-se |awk '{print $2}' |kill -s SIGTERM &> /dev/null


Ok, ali to gasi i aplikaciju?! Onda sam hteo da radim pre ovog gore koda - AT komandu koja ce da pokrene neki script koji sam opet napisao (cat > script, iz glavnog scripta), posle gasenja X-a.

Kada pokrenem Nvidia install - preko bash scripte, kako da bash scriptu "nateram da pritisne" enter (da bi prosao onaj deo gde treba da se pritisne ok dugme)?

Probao sam sa:
Code:

echo -e "\r" > /dev/tty1


npr. ali ne radi...

Znaci da li neko ima ideju za redirekciju? Kako to moze da se odradi?

ps: Inace da li mozda da probam sa make install jer sam video da kada se pokrene instaler da stavlja source u /tmp ? Onda kada pokrenem installer u kao pozadinski proces nista ne moze da se radi - i ako pritisnem enter izadje iz installer-a. Kako da radim onda make install jer installer jos nije dao nikakav exit status? Mozda ponovo sa AT ?

Smorio sam znam, ali hvala unapred za odgovore!
[ Gojko Vujovic @ 10.03.2004. 00:20 ] @
Interakciju sa drugim scriptama i softverom obavljaj preko expect-a.