[ Odin D. @ 04.02.2013. 23:49 ] @
Vidim samo 5-6-7 poruka u rikverc i da bi potencijalni zainteresovani četlija mogao sa zanimanjem pratiti i učestvovati u četovanju mora neprekidno da bulji u ono prozorče da mu nešto ne bi promaklo, jer to kasnije ne može da pročita. Prilično smarajuće.

Možda to ima neki dublji smisao, ali meni izgleda izmiče, pa ako ima neko objašnjenje...
[ mr. ako @ 05.02.2013. 00:49 ] @
Isecak sa chata za resenje (koje moze pomoci) onima sto imaju slican problem kao Odin i na kraju predlog za admine da implementiraju:



mr. ako:
Citat:
@Odin D. ne moras da buljis non stop, pin-ujes ES tab (app tab) u browseru (firefox) a u chrome fajlu ff-a izmenis code tako da ti pinovan tab koji ima neku promeni pocrveni (tj. promeni boju u crveno)

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=23&t=2071739
evo kako da stavis da ti menja boju
i cim se nesto promeni u ovom tabu (neko napsie nesto na chatu), pocrvenece ti es app-tab
:)


Odin D._:
Citat:
bez obzira na to, svejedno moraš da budeš pred ekranom da bi vidio da ti je pocrvenio tab
01:08:37


mr. ako:
Citat:
da... povremeno bacis pogled
mada se slazem, da bi bilo dobro, da se ubaci auto-ucitavanje starijih chatova kako skrolujes navise
pa nek svako trosi svoju memoriju kako mu odgovara... :)




Sto se tice smislenosti postojanja chata, mislim da je kontra produktivno na forumu ovog tipa.
[ Burgos @ 05.02.2013. 00:59 ] @
Najbolji način je da instalirate Pidgin i da pratite upustva odavde
[ Odin D. @ 05.02.2013. 01:22 ] @
^ I ranije je već bio neki chat na [ES] koji se mogao koristiti na takav neki način.
Međutim, implementacija chata na samoj stranici u ovoj sada formi je valjda pokušaj da se chat oživi pošto na taj način koji spominješ nije naročito zaživio. Tako da se gubi poenta ovoga sada, ako je to opet potrebno raditi na onaj stari način koji je već proban i nije se primio.
Bolje da se ovo uradi kako treba, ako može.
[ bachi @ 05.02.2013. 07:29 ] @
Slažem se sa Odinom, bitno je da postoji mogućnost izbora i da su i jedan i drugi jednako funkcionalni. No, imajte na umu da gomila ljudi po defaultu ima gtalk koji mu čuči u pozadini, tako da im je možda i bolje da imaju ES chat tu, nego u browseru. Meni je recimo mnogo bolje što mi je chat u samom Pidginu.