[ Ramirez @ 09.03.2004. 23:40 ] @
Problem je vrlo glup. Kada se napravi jos jedan administrator (blabla) nestane onaj built-in koji se zove bas "Administrator" i sistem se loguje na ovog drugog (blabla) pod uslovom da nema password a ako ima onda prikazuje welcome screen ali samo sa tim account-om! Dakle kako da namestim da se vide oba??? I nemojte mi reci da napravim treceg administratora umesto onog built-in!!!
[ Ramirez @ 10.03.2004. 20:41 ] @
LJUDI!!! Pa nemoguce je da oko se napravi jos jedan admin i ukljuci welcome screen ne moze da loguje onaj integrisani??? Mislim ako ovo nije glupo ja onda ne znam sta je glupo???!!!
[ Simke @ 11.03.2004. 05:56 ] @
Control panel -> User accounts pa onda change the way users log on or off.
Tu iskljuci opciju "Use Welcome Screen" i dobices nazad klasicni log-on box gde mozes da se logujes kao administrator.
[ someone_bl @ 11.03.2004. 07:33 ] @
Mozda i nije direkto vezano za ovo ali evo na znanje
U XP-u Default administratorski nalog ima blank bassword....
Kos welcome screena moras da dva puta stisnes ctr+alt+del da bi dobio normalan dialog box za unos kredicijala
[ Reljam @ 11.03.2004. 07:47 ] @
Takodje mozes da preimenujes admin nalog, da mu skines privilegije, ili da ga obrises (gledaj da imas neki drugi admin nalog u tom trenutku).

Verovatno je opcija #1 najlaksa - samo ga preimenuj u control panel / user accounts / properties - i tu promeni 'user name'.
[ Ramirez @ 11.03.2004. 09:39 ] @
E ovako stoje stvari.... znam da mogu da mu promenim ime ali se i dalje ne pojavljuje na welcome screen-u, a znam i da treba da iskljucim opciju "change the way users log on" ali to nije resenje.... ja hocu (moj cimer) da postoji welcome screen i da se vidi Administrator... i on se vidi dok ja ne napravim svog.... a onda nestane.... naravno njega mrzi da kuca svaki put a uz to voli da vidi one glupave slicice... Hvala vam u svakom slucaju.... ako postoji ovakvo resenje onda recite... sada sam bio precizniji!!!
[ Simke @ 11.03.2004. 10:38 ] @
Malo googlanja i nadje se resenje...
Pogledaj http://www.winguides.com/registry/display.php/1165/
[ Ramirez @ 11.03.2004. 10:51 ] @
Hvala ti ko bratu, da nisi na Novom Zelandu vodio bih te na burek!!!
[ filo @ 12.03.2004. 10:52 ] @
Citat:
Reljam:
Takodje mozes da preimenujes admin nalog, da mu skines privilegije, ili da ga obrises (gledaj da imas neki drugi admin nalog u tom trenutku).

Verovatno je opcija #1 najlaksa - samo ga preimenuj u control panel / user accounts / properties - i tu promeni 'user name'.

nisam bas siguran da mozes da obrises admin nalog
[ streetspirit @ 15.03.2004. 12:04 ] @
Citat:
filo:
Citat:
Reljam:
Takodje mozes da preimenujes admin nalog, da mu skines privilegije, ili da ga obrises (gledaj da imas neki drugi admin nalog u tom trenutku).

Verovatno je opcija #1 najlaksa - samo ga preimenuj u control panel / user accounts / properties - i tu promeni 'user name'.

nisam bas siguran da mozes da obrises admin nalog


ni jedan built-in user u windows sistemima ne moze da se obrise!!!
jedino mozes da izmenis ime administratora ili da dodas novog usera sa administratorskim pravima.
[ Slack23 @ 26.03.2004. 19:40 ] @
Imam problem na faxu tako sto nemogu nijedan program da skinem na komp jer kad ga skinem i kad hocu da instaliram pojavi se prozor da nemam dozvolu od Admin. i da prekinem sa instalacijom. pocev od msn messengera pa nadalje. Inace u opcije Control Panela je nemoguce uci jer su zasticene. Pitanje glasi kako mogu da se uvucem da skinem ipak koji program sto mi treba da odradim sto sam htio i onda na kraju sva podesenja da vratim na staro. Da li je to moguce. Jer su svi kompovi mrezno uvezani. Molim za pomoc !!!!
[ Slack23 @ 26.03.2004. 19:41 ] @
Imam problem na faxu tako sto nemogu nijedan program da skinem na komp jer kad ga skinem i kad hocu da instaliram pojavi se prozor da nemam dozvolu od Admin. i da prekinem sa instalacijom. pocev od msn messengera pa nadalje. Inace u opcije Control Panela je nemoguce uci jer su zasticene. Pitanje glasi kako mogu da se uvucem da skinem ipak koji program sto mi treba da odradim sto sam htio i onda na kraju sva podesenja da vratim na staro. Da li je to moguce. Jer su svi kompovi mrezno uvezani. Molim za pomoc !!!! zaboravio sam da napomenem da je sistem win 2000 professional edition !!!
[ afrocuban @ 28.03.2004. 14:43 ] @

Posto sam i sam administrator, u svojoj mrezi ne dozvoljavam userima instalaciju programa. Dakle, kao obican user, ne mozes to uciniti jer ti administrator na faxu ne dozvoljava.
[ Slack23 @ 28.03.2004. 20:33 ] @
pa znam da kao obicni user nemogu da koristim ali pitam ima li sanse da se provali nekako i dodje do potrebnog passworda ili sta ti ja znam kako to ide. recimo najobicniju stvar nemogu skinut messenger. dalje da negovorim. znaci ima li sanse da se provali kako ?
[ filo @ 31.03.2004. 11:29 ] @
da ne smaramo vise - nema sanse
[ fangio @ 09.04.2004. 10:05 ] @
postoji sansa da se uzme admin pass ... ali moras da imas fizicki pristup serveru .. na fakultetu/skoli .. sto cisto sumnjam ... da nije bacen u podrum i zakljucan sa 6 katanca... imas ovde na forumima negde .. malo suche i .... :)