[ branko.pisaev @ 05.02.2013. 20:29 ] @
Pozdrav svima, dali znate mozda sta znaci slovo i na pecatu? 20.01 sam hteo da putujem za nemacku, medjutim me vratili sa granice bila je neka nemacka policija kao pojacanje na granicnom prelazu u Tompu. Medjutim ja sam bio predao 2010 godinu u ambasadu zahtev za spajanje porodice na kome su me odbili tada sam se prezivao Pisarevic ali sam nedavno menjao prezime na Pisarev, pa su me nasli ta nemacka policija da sam se pre zvao Pisarevic sbog onoga zahteva za vizu, i na kraju me vratili rekli da treba u ambasadu da idem i da prijavim da sam menjao prezime i onda mogu pono da idem za nemacku. Onda mi stavili neki Krst na pecatu i slovo (i) dali cu imati problem kad budem sada pokusavao? pogledao sam i na http://eur-lex.europa.eu/LexUr...OJ:L:2006:105:0001:0032:EN:PDF ali mi ne pomaze...
ako znate sta znaci slovo i javite mi molim vas. Znam da slovo H znaci zabrana...
Hvala unapred
Pozdrav
[ igor-ch @ 06.02.2013. 06:43 ] @
Oznake u pasosu koje se dobijaju prilikom vracanja sa granicnog prelaza sengena:

Citat:
A - ne poseduje važeći dokument
B - osoba posjeduje krivotvoreni ili falsifikovani dokument
C - osoba nema važeću vizu ili dozvolu boravka
D - osoba poseduje krivotvorenu, prepravljenu ili falsifikovanu vizu
E - osoba ne poseduje dokumente kojima bi dokazala osnovanost poseta
F - osoba je prekoračila boravak od 3 meseca u periodu od 6 meseci
G - osoba nema dovoljno sredstava za izdržavanje
H - osoba ima zabranu ulaska u područje schengena ili nacionalno područje
I - osoba predstavlja opasnost za javni poredak, zdravlje i sigurnost 1 ili više članica EU-a


PS: Ovo je preuzeto iz jedne druge teme, ali predpostavljam da je tacno
[ srdjan sibinovic @ 31.01.2015. 23:50 ] @
molim vas odgovori te mi koliko dogo traje slovo H?