[ nikoladsp @ 08.02.2013. 05:00 ] @
cao,
imam ruter DSL-2640B, PPPoE/PPPoA, VPI=8, VCI=35, firmware update-ovan na EU_4.01B1 Hardware Version: B2 i na njega su mi nakacena 2 racunara (direktno, kablicima).Na telekomu sam inace.

problem mi je to sto ne mogu da namestim da mi radi PortForward: kakogod pokusam da namestim ruter i mapiranje ip/port, nikako preko javne adrese ne mogu da ostvarim ssh konekciju ka nekom od moja 2 racunara koji su 'iza' rutera; vec uvek 'dobijem' ruter.

ovako mi izgleda rule za port forward:
Code:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Server Name     External Port Start     External Port End     Protocol     Internal Port Start     Internal Port End     Server IP Address     Remote IP
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
localhost       2222                    2222                  TCP          22                      22                    192.168.1.2
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ExternalHttp2   8080                    8081                  TCP          8080                    8081                  192.168.1.2
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ne znam sta ne radim dobro (dal moram jos neki rule da namestim), ako moze pomoc...

[ Aleksandar Đokić @ 08.02.2013. 15:22 ] @
Jel gadjas ssh na 2222 spolja?

edit:

Hocu da ti kazem naravno da dobijes ruter ukoliko samo pokrenes ssh bez navodjenja porta koji je forwardovan na 22.
[ nikoladsp @ 08.02.2013. 20:02 ] @
gadjao sam 2222. a imao sam i mapiranja 22 -> 22. ne verujem da je do toga.kao da ruter ne odradi preusmeravanje (pokusao sam bridged mode,ali onda nemam net)
[ Aleksandar Đokić @ 08.02.2013. 23:54 ] @
Ako ruter ima ssh servis moras prvo izmeniti da on slusa na drugom portu pa tek onda raditi 22 na 22.

U bridge modu se moras konektovati na racunaru preko PPPoE konekcije, i onda ti ne treba forward za nijedan port, sve sto dignes na racunaru ces videti "spolja". Tako ti drugi racunari (ako ih imas) nece imati net.
[ nikoladsp @ 10.02.2013. 05:51 ] @
resio sam tako sto sam u konfiguraciji rutera pronasao opciju za DDNS (nisam siguran dal je postojala u prethodnoj verziji firmware-a) i pomocu https://www.dlinkddns.com registrovao svoju lokalnu masinu. nije da mi se dopada, ali jbg...

hvala na pomoci