[ Konstantin91 @ 08.02.2013. 13:54 ] @
Obratio bih se administraciji foruma ali isto tako i svim clanovima foruma koji su razgovore tj diskusije na istom , cak i u trenucima kljucanja, uspevali da zadrze i vode razgovor u jednom normalnom i tolerantnom toku bez raspirivanja NACIONALNE i VERSKE mrznje....

I ako je ovo forum sa dosta strucnih tema ima i "trash talk-a" u kome se pominje politicka scena, opste stanje u drustvu i slicno....

Na forumu "Vodic za emigraciju" tema "Zasto NISTE otisli u inostranstvo" korisnik Boris Tadic ostavlja vise komentara koji vredjaju Srbiju i podsticu na raspirivanje nacionalne i verske mrznje.

Nakon toga sam pretrazio malo komentare koje je ostavljao taj korisnik i uvideo da on svuda koristi priliku da pljuje po Srbiji na svaki moguci nacin, od Nemanjica, Cara Dusana, Karadjordja pa sve do danas... Ono sto je najzanimljivije je da se iz njegovih komentara moze doci do zakljucka (pravila zakljucivanja Diskretna matematika sa Viser-a) da je i on pripadnik tog istog naroda koji pljuje na svakom koraku, ili je jednostavno samo ziveo u Srbiji....

Ovde bih izneo sam nekoliko citata pomenutog korisnika da vidimo o cemu se tu radi...

Citat:
Dok je ceo svet pljačkao sve oko sebe, mi smo pljačkali sami sebe. Da li se nešto promenilo do danas ? Da li će u ovom veku ? Ima li života pre smrti ?


Citat:
Stranci kidišu na jajaru, Srbi kidišu na normalnog.

Još od cara Dušana u Srbiji "samo što nije" svanulo, evo koliko sutra. Verovatno i pre njega, samo nije imao ko da piše.

Narednih 20 godina sledi najdefinitivnije srBsko naduvavanje svetskog falusa i mošnica na 10 atmosfera. Pa ćemo da se dičimo kako imamo zube da ujedemo za glavić kad zagusti, neće oni nama tek tako deepthroat.


Citat:
Ni sirotinja, ni prostota, ni očaj, nego pakost, glad za vlašću, tzv. borba za kutlaču a kazan prazan. Dokle to ide. Ljudi litar jogurta nemaju u frižideru, a iz petnih žila prkose travi što je zelena.

Čak i da je ista prosečna plata u Srb i EU/USA/AUS, lepše je nekako kada hodaš zemljom najvećih osvajača i najbogatijih trgovaca sveta, koji su od pustara napravili megalopolise, a ne vekovnih mandova i šibicara koji bi dan danas spavali u zemunicama da nije nekog patrljka međunarodne solidarnosti koji su posledično uštinuli/zavrnuli.

Oseti se u vazduhu neki logični redosled, neki sklad ponašanja, neko univerzalno možda čak poštenje. To nešto nije krenulo juče ili pre 20 godina, nego pre 1000 godina, dok je naš Sveti Sava kopao oči deci po selima itsl.


Citat:
Nebeski narod ima nebeskija posla od svakodnevice što smrdi na pišaćku i izgleda kao Černobil(kao da se neko posrao odozgo).


I ako sam i vise nego svestan da se ovi slucajevi (slobodno ih mozemo tako nazvati) ovde samo lece ispoljavajuci svoju frustraciju i nemoc i dai h treba ignorisati u potpunosti odlucio sam da ipak to ne ucinim.

Dosta mi je vise ignorisanja ovakvih bolesnika. Neka jednom administratori foruma stanu i u nasu zastitu. Ne zanima me da li je korisnik Boris Tadic Srbin, Bosnjak, Hrvat, Slovenac ili nesto trece zanima me to sto on na svakom koraku vredja jednu naciju, jednu veru a administracija sve to posmatra sa strane i svojim ne delovanjem oni samo STIMULISU ovakvo ponasanje...

[ Konstantin91 @ 08.02.2013. 13:58 ] @
Pozvao bih sve da se uvere licno.

Boris Tadic evo vam link ka profilu ovog korisnika pa sami pogledajte kakve komentare ostavlja....
[ Odin D. @ 08.02.2013. 22:31 ] @
Nalazim da su ove kritike upućene na račun dotičnog korisnika neopravdane i nepotrebne, a u tvom slučaju i pogrešno protumačene.

Iz citiranih poruka (kao i brojnih drugih) je sasvim jasno šta se hoće reči, a stil kojim se to radi je već stvar ukusa, a o ukusima ne vredi raspravljati.
Uglavnom, nema uvreda na ličnom nivou, a kritike javnih i opštih kategorija su sasvim normalna - i u razvijenim društvima kojima se pretvaramo da težimo - nadasve poželjna i korisna stvar.

Što se samog sadržaja poruka tiče, uvijek sam smatrao da je sposobnost samokritike na većem nivou mudrosti od sposobnosti samoljublja, ako se ovo drugo uopšte i može uguravati u zonu mudrosti.

"+" za Tadića, a za tebe ovaj put samo ukor pred "-".
[ janko.84 @ 08.02.2013. 23:47 ] @
^^
A ti si bese pravnik po zanimanju?
[ Odin D. @ 09.02.2013. 00:21 ] @
Da, jesam, a ti si more bit' novinar?
[ Konstantin91 @ 09.02.2013. 01:54 ] @
Odine ko si ti da nekoga ocenjujes i dajes mu ukore ? Mozda neke virtuelne u svojoj glavi....

Tadic je vise puta raspirivao versku i nacionalnu mrznju, ovo nije forum za cisto kukanje, ovde su najcesce (ili bi barem tako trebalo da bude) zastuoljene strucne teme, mada ima podforuma koji se bave drustvom i drustvenim problemima, manje - vise.... A gotovo svi komentari ovog Srbomrzca se odnose na Srbiju na pljuvanje po istoj i slicno...

Kako nema uvreda na licnom nivou, pa kaze da je Sveti Sava vadio deci oci po skolama, da su nasi vladari koji su izgradili Srbiju sibicari i mandovi. Pa jel Car Dusan bio sibicar i mand ???

Ali kada je rec o Srpskim svecima, o Srbima i njihovoj naciji onda svako moze da se izivljava kako hoce. Da je kojim slucajem rekao da je prprok Muhamed vadio deci oci sutra bi mu bila izdata fatva....

A sada da vidimo kako se to Odin obraca...

Citat:
Iako sam jako naklonjen stavu da pas, i kad je agresivan, nije jadan kriv što je tako
ispao uslijed "druženja" sa kojekakvim humanoidnim budaletinama, znam da nažalost
u srbijanskoj realnosti najčešće ne postoji u praksi neki drugi način da se problem rješi.
Znamo svi mi šta bi u teoriji bilo najbolje, šta bi bilo najpravednije, ali.... teoretisati je jedno,
a to sprovesti u djelo sasvim druga stvar.
[ Odin D. @ 09.02.2013. 03:17 ] @
Citat:
Konstantin91:Kako nema uvreda na licnom nivou, pa kaze da je Sveti Sava vadio deci oci po skolama, da su nasi vladari koji su izgradili Srbiju sibicari i mandovi. Pa jel Car Dusan bio sibicar i mand ???

Pa koji si ti od te dvojice: Sveti Sava ili Car Dusan?!

Citat:
Konstantin91: Ali kada je rec o Srpskim svecima, o Srbima i njihovoj naciji onda svako moze da se izivljava kako hoce. Da je kojim slucajem rekao da je prprok Muhamed vadio deci oci sutra bi mu bila izdata fatva....

Pa šta ti misliš o tim fatvama? Da li je dobro ubijati ljude ako se ne slažu sa tvojim mišljenjem/uvjerenjim ili nije?

Citat:
Konstantin91: A sada da vidimo kako se to Odin obraca...

Budi ljubazan pa pojasni šta te je u tom obraćanju zasvrbilo?
Nismo svi vični gledanju u pasulj pa da prebrancem odgonetnemo na šta si mislio.

[ Shadowed @ 09.02.2013. 08:39 ] @
Za sve ovo vremena ovom, i ne samo ovom, forumu sreo sam razne grupe ljudi pa tako i tu u koju spadas ti a koja uvredom smatra svaku kritiku koja joj se ne svidja, kao i onu gde spada @Boris Tadic, koji umeju da svoju kritiku izrazvaju cesto na neumesan nacin.
I jedna i druga strana grese u nekim stvarima.
Njegove poruke se brisu, to sto ne nestaju istog sekunda kada se pojave je druga stvar. Medjutim, ni u kom slucaju nece sve biti brisane. Bice brisane one koje se od strane es-tima protumace kao neumsne, flame ili offtopic. Naravno, pre toga treba i da budu primecene.
A ti ako ocekujes da neko od nas vrsi istrazivanje i utvrdjuje da li je Sveti Sava nekom vadio oci pa da onda na osnovu toga brise ili ne brise poruku, imas prevelika ocekivanja. Da, znam, ne ocekujes to, nego da bude smesta obrisano. Al' sto bi neko verovao tebi da nije, a ne njemu da jeste.

U svakom slucaju, zakljucak teme je ovaj: nije tacno da mu se ne brisu poruke, brisu se i bice brisane one koje se primete i procene da trebaju biti obrisane.
[ PeopleString @ 09.02.2013. 12:54 ] @
Samo bih da dodam sledece. Ne bi nam nista smetalo, kao narodu, da smo malo vise samokriticniji a ne da svakog, ko mozda i govori neke istinite cinjenice o nasem narodu, odmah zacepimo usta. Pametni uce na greskama a glupi i h ponavljaju. U koju grupu mi spadamo?
[ Konstantin91 @ 09.02.2013. 12:57 ] @
Ti , administratore, sebi dozvoljavas da uzimas neutralan stav u konkretnom slucaju gde ovaj korisnik izjavljuje da je Sveti Sava vadio deci OCI....

Kako si sam rekao ti ne mozes istrazivati da li je on zaista vadio oci ili nije.

Pa ovo je najvece izivljavanje nad , konkretno u ovom slucaju, pripadnicima pravoslavne veroispovesti...

E sada da odgovorim Odinu o fatvi.

Ja ne smatram da je to dobro resenje ali oni barem brane svoju veru od drugih a fatva na smrtnu presudu se ne izrice bas tako lako a i kada se izrekne cesto se ne izvrsava odmah...

Do sada sam i ja smatrao da je to velika greska ove relgiije ali sada kada shvatam kakvih sve napadaca u danasnjem modernom svetu ima, napadaca na neku veroispovest mozda je ovakva odbrana neophodna kao jedina moguca.

A da stvarno ima vlasti u Srbiji sada bi lepo bio blokiran ulaz na ES forum iz Srbije....
[ burex @ 09.02.2013. 13:43 ] @
Citat:
Konstantin91:
Odine ko si ti da nekoga ocenjujes i dajes mu ukore ? Mozda neke virtuelne u svojoj glavi....

O, ironije...
[ Shadowed @ 09.02.2013. 13:43 ] @
Naravno da cu zauzeti neutralan stav.

A i inace me ne zanima ispunjavanje zelja verskih fanatika.