[ EArthquake @ 09.02.2013. 12:10 ] @
Nisam siguran da li je pravi forum za ovo, ali s obzirom da meni lici na prevaru, naucni skepticizam me navodi da ga postavim ovde.
Nisam uspeo da nadjem temu posvecenu ovome, pa izvinite ako vec postoji.

http://www.indiegogo.com/proje...hone-free-communication?c=home

Naime, izvesni Aleksandar Stibilj, student IT-a, menadžmenta i marketinga, pokrenuo je ovu crowdsourcing kampanju
kako bi finansirao proizvodnju svog izuma, komunikacionog uredjaja koji bi omogucio _besplatnu_ komunikaciju sa svima
koji poseduju uredjaj sirom sveta. Komunikacija bi ukljucivala govornu komunikaciju, SMS, kao i pristup internetu...

Moj BS-meter je presao maksimum dok sam citao opis na Indiegogo, a sad sam video da su i domaci mediji preneli vest o ovome.

recimo http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?nav_id=684817&fs=1

Je li ovo jos jedan "genijalac" kojeg je nasa zemlja iznedrila ?

Malo mi je muka od svih pseudonaucnika i vunerkindova koji se provlace po domacim medijima u poslednje vreme, iskreno...
Jedino ne znam sta bi radio sa 30k dolara koje pokusava da skupi na indiegogo...
[ bigkandor @ 09.02.2013. 13:29 ] @
Pravi "genijalac".
Citat:
Šta kad nema dometa

nije razmišljao o temi – nepostojanje dometa – sve dok se njegova devojka na duže vreme nije našla u sredini bez dometa. I pored toga što je bila okružena tehnologijom, ona je ipak bila odsečena od sveta.

– Tada mi je prvi put palo na pamet da bi bilo sjajno da imamo telefone koji nisu zavisni od dometa, kojima nije potrebna mobilna mreža – kaže naš sagovornik.

Eto, "genijalac" je od devojke saznao probleme vezane za domet. Pitam se onda kakva je to "stručnjačina" u toj struci?

Pa svako može da napravi projekat "besplatnog telefoniranja". "Sve će biti besplatno" obećavali su još komunisti. Valjda je zato ovaj projekat upravo nikao u Serbiju.

Treba čoveku reći da u kineskim prodavnicama ima jeftinih voki-tokija i možete "besplatno telefonirati" do mile volje. Samo ako ima domet...


Ne kažem ja da telefonirnje (i internet) ne mogu biti besplatni. Mogu, samo je pitanje ko će to finansirati?
[ Shadowed @ 09.02.2013. 14:00 ] @
Imamo vec dve teme o tome..
[ EArthquake @ 09.02.2013. 15:55 ] @
Citat:
Shadowed: Imamo vec dve teme o tome..


zao mi je , shadowed, pretraga nije vracala rezultate vezane za ovo, slobodno obrisi ovu ...
[ operic @ 11.02.2013. 12:30 ] @
gde su te dve teme?