[ petar.webdesing98 @ 10.02.2013. 17:36 ] @
Na današnjem tržištu mogu se naći razni programi za obradu muzike. DAW ili digital audio workstation je određeni program za editovanje, snimanje i miksovanje. Evo nekih:
1. Acoustica Mixcraft
2. Avid ProTools
3. FL Studio
4. Steinberg Cubase
i mnogi drugi...
E, ovako... Mene interesuje gde se može kupiti originalan CD ovih programa, zato što piratske verzije često baguju ili imaju neke nedostatke. Po meni, najbolji program je Acoustica Mixcraft, pa ako bi neko mogao da mi nađe ovaj CD bio bih mu veoma zahvalan...

Pozdrav od Petra.
[ cyBerManIA @ 10.02.2013. 20:42 ] @
Mozes direktno od njih ili preko distributera online ili offline.
[ Filip_ @ 12.02.2013. 21:48 ] @
Citat:
petar.webdesing98:
Na današnjem tržištu mogu se naći razni programi za obradu muzike. DAW ili digital audio workstation je određeni program za editovanje, snimanje i miksovanje. Evo nekih:
1. Acoustica Mixcraft
2. Avid ProTools
3. FL Studio
4. Steinberg Cubase
i mnogi drugi...
E, ovako... Mene interesuje gde se može kupiti originalan CD ovih programa, zato što piratske verzije često baguju ili imaju neke nedostatke. Po meni, najbolji program je Acoustica Mixcraft, pa ako bi neko mogao da mi nađe ovaj CD bio bih mu veoma zahvalan... :D


Subjektivno se uvek pricalo na tu temu...

Neki standard za Windows je Cubase, a za Mac je ProTools (postoje i drugi). Probao oba (prvi u par studija i na fax-u, drugi na fax-u i nasoj nacionalnoj televiziji). Bitno je izabrati ono sta tebi vise lezi, gde se bolje snalazis i sta imas od komponenti (da li PC ili Mac, da li zvucnu optimizovanu za Protools ili ne). Profesionalno su potpuno upotrebljiva oba.

Ja licno radim u Ableton-u 8. Elektronska muzika je u pitanju, odlicna podrska VST instrumenata i plug-in-ova, dobar interni kompresor, kao i ritam masina, zanimljiv sampler, dobro/kvalitetno sabiranje kanala, postoji i 64-bitna verzija za vise RAM-a, postoji opcija za Re-Wire, pa se onda u kombinaciji sa Reason-om dobija pravi mali electro virtuelni studio sa bezbroj kvalitetnih varijacija za rad. Za Live i elektroniku po meni najpristupacniji (finansijski), a takodje i veoma user-frendly GUI ima. Poslednji koji je radio na njemu Live, a na cijem desavanju sam i bio je Nemacki producent i DJ Aleksandar Kowalski.

Kupiti mozes (bilo koji od tih) u svim poznatijim prodavnicama opreme u Beogradu. Ili on-line sto rece Cyber.

P.S. - Za Acoustica Mixcraft iskreno nisam cuo, pa me zanima po cemu je bolji od konkurencije i zasto ga favorizujes u odnosu na druge.

Mali off: Ako si u fazi isprobavanja i preview-a svog buduceg default DAW-a probaj onda i Reaper.

Pozz.


[Ovu poruku je menjao Filip_ dana 12.02.2013. u 22:59 GMT+1]
[ studiom @ 21.02.2013. 08:19 ] @
Slazem se sa Filipom,tema je 100 posto subjektivna....
Sto se tice originalnih programa o kojima govoris ima ih u svakoj specijalizovanoj prodavnici tipa artist music,sky music,mitros music itd....
Cene nisu bas naivne tako da je moja preporuka dobro razmisliti pre kupovine.Postoji vise teorija o tome da je bolji PT od Cubase-a i obratno,da je bolji PC od Mac-a i obratno itd.....Moje licno iskustvo je da kombinacija oba sistema moze da pruzi odlicne rezultate.....
Sto se tice konstatacije da ti crakovi baguju mislim da je problem u konfiguraciji koju posedujes a ne u crack-u!
mozda ti pomogne neko moje iskustvo koje je sledece:
Sa atarija sam presao na PC i cubase Vst,SX i ostale verzije.......Vecito je bilo bagova, problema,padanja sistema i ostalog bio softver legalan ili ne!
Posle par godina sedam za moju prvu konfiguraciju MAC i uplaseno krecem u akciju!
Posle vise od decenije rada u muzickoj produkciji zakljucak je sledeci:
Midi programing i edit definitivno cubase,nuendo i sl.-veoma je brz za te stvari,jednostavan i tu se prica zavrsava!uz napomenu da cita samo deo RAM memorije
Audio editing,usnimavanje,miks,postprodukcija definitivno Mac konfiguracija sa PT ili Logic varijantom,digidesign hardverom i nema bagova i slicnih stvari!!
Naravno sve ovo je skup sport,postoje razlicite zamene tipa M-audio i slicno koje su malo jeftinije u zavisnosti kojim budzetom raspolazes i sta konkretno radis u produkciji.
Pozzzz
[ danillo13 @ 26.07.2013. 08:41 ] @
Kakav lap top koristite pri radu, primećujem da vani rade skoro svi sa Apple koji se u Srbiji teško nalazi (barem ja sam posetio nekolicinu sajtova sa prodajom računara i nisam našao nijedan). Ja bi uložio neki novac u kupovinu opreme tipa Novation Impulse midi klavijatura... te istražujem kakav bi mi lap top najbolje odrađivao posao, odnosno kakva su vaša iskustva i predlozi?
[ Filip_ @ 26.07.2013. 16:17 ] @
Citat:
danillo13: Kakav lap top koristite pri radu, primećujem da vani rade skoro svi sa Apple koji se u Srbiji teško nalazi (barem ja sam posetio nekolicinu sajtova sa prodajom računara i nisam našao nijedan).


U TC Usce imas ovlascenu prodavnicu (da ne reklamiram) za prodaju Apple racunara i ostalog...ima svega, ali cene su...


Citat:
danillo13 Ja bi uložio neki novac u kupovinu opreme tipa Novation Impulse midi klavijatura... te istražujem kakav bi mi lap top najbolje odrađivao posao, odnosno kakva su vaša iskustva i predlozi?


Neces bit razocaran (predpostavljam da mislis na onaj model sa 61 dirkom), Novation odlikuje dobar kvalitet izrade, ali zato su i skuplji od M-Audio-a, Beringer-a, Edirol-a...

U principu, globalno i prosto receno, neki od i5 procesora i 4gb ram-a treba da bude dovoljno, opet zavisi da li ces ici na 64bit-nu verziju Daw-a, pa onda pazaris JBridge (procesljaj po netu o cemu je rec, da ne pisem) i koristis daleko vise memorije...ili ces koristiti dosta harware-skih sprava, pa ce ti biti dovoljno i 4 Gb ram memorije (4 Gb je po meni donji limit koji i sam posedujem na mom laptop-u)...

Zavisi dosta u koju tacno svrhu ces koristiti racunar i koliki je budzet...