[ GakMilos @ 10.02.2013. 23:41 ] @
Pozdrav svima, dosao sam na jednu vrlo profitabilnu ideju, ali nemam iskustva oko registracije doo i njenih troskova?

Naime, otvorio bih web shop po veoma niskim cenama, jos bi na te cene dodao popust od 50% preko sajtova kao sto su popusti.rs, grupovina, polacene itd. itd.

Ali da bih sklopio dogovor sa takvim sajtovima treba mi PIB i maticni broj firme...
Sto ja naravno nemam, i zbog toga treba da registrujem doo...

Ali me zanimaju sledece informacije, molim vas da mi pomognete jer sam u velikoj nedoumici da li da je registrujem ili ne...

Na recimo cenu od 1.000 dinara (primer samo), koliko ce morati da ide drzavi?
Jeli je onih 20% od pdv-a obavezno? jeli je moguce to nekako da se izbegne i sta se onda placa umesto pdv-a (i koliko)?
I pored poreza na dobit (oko 10% ako se ne varam) , jeli trebam jos nesto da pllatim na prodaju artikla po ceni od 1.000 dinara, ili sada prelazimo na fixni deo, prodavao ili ne prodavao...

E ovde sam totalni bauk, pa ako moze neki ekonomista/knjigovodja detaljno da mi kaze sta sve moram da placam mesecno, fixno....
Jeli moram imati ugovor o zakupu prostora?


Zahvalan sam vam unapred :)
[ Nebojsa Milanovic @ 11.02.2013. 00:15 ] @
Auh, ja bih ti najpre predložio da još jednom razmisliš o celoj ideji jer mi se čini da dosta toga ne znaš u odnosu na posao o kom govoriš.

Web shopova već ima puno, praktično svaka radnja ima i web-shop i mnogo njih već ima jako puno iskustva u tome. Nije lako ulaziti u takvu konkurenciju bez dosta znanja, razrađenih kontakata, itd.

[ GakMilos @ 11.02.2013. 00:20 ] @
Ideja za biznis je ok, ukoliko pored ovih 30% nema jos neki drastican trosak...
Konkurencija mi priija :)


Web shop i konkurencija nije ono sto me interesuje u ovoj temi,
vec me konkretno zanima koliko cu ja morati da platim mesecno drzavi zato sto imam doo?
[ madamov @ 11.02.2013. 08:31 ] @
Ne postoji odgovor na to pitanje. Ima mnogo faktora od kojih zavise mesečni troškovi firme i mnogi nisu fiksni, a i oni naizgled fiskni se mogu promeniti sledećeg meseca.
[ Predrag Supurovic @ 11.02.2013. 15:47 ] @
Kad ste već pomenuli web prodavnicu. Može li paušalna radnja da otvori web šop za prodaju sopstvenih proizvoda i usluga a da zadrži status paušalca?
[ dejanet @ 11.02.2013. 15:52 ] @
^ Mislim da je doo must...

Treba ovo:
rešenje o osnivanju preduzeća, OP obrazac, izvod o registraciji ne stariji od tri meseca, bilans uspeha/bilans stanja
[ dalibord5 @ 11.02.2013. 17:05 ] @
Imas trosak knjigovodje i doprinose za zaposlenog,mada nisam siguran da uopste moras imati bilo koga zaposlenog.

O 20% PDV-a ne moras da brines.

Taj trosak se prenosi na krajnjeg kupca i ne znam sto svi prave toliku frku oko toga.
Ne verujem da ces skoro uci u sistem PDV-a, tako da jos ne mroa da te brine prica o povratu poreza i njegovom kvartalnom placanju.

Nije nista strasno.

Na netu mozes sve jednostavno i brzo saznati,za par nedelja otvoriti svoju firmu i radi.

Troskovi nisu preveliki.

KAko je meni moj knjigovodja rekao kada sam pocinjao,samo ti otvori i pravi profit,ostalo cemo sve lako.

Pozdrav!