[ altair @ 11.02.2013. 12:16 ] @
Koji paket prepaid/postpaid preporučujete, ako ima neki sa ograničenjem potrosnje...
mts kontrola troškova 500 ili telenor prenesi i dopuni 590


[Ovu poruku je menjao altair dana 11.02.2013. u 13:46 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 11.02.2013. 18:22 ] @
Od ovakvih paketa vredi razmisliti o Vip Sigurica tarifama, i o mts kontroli troškova, jer iako su možda malo skuplji, nude dosta više saobraćaja (duplo od pretplate). Jedino ako su odlučujući faktor dva broja iz Telenor mreže koji će uvek moći da se pozivaju, čak i kad nema kredita, onda u obzir dolazi i Prenesi i Dopuni.

Ono što je pozitivno kod Vip sigurica paketa:
- Cena SMS poruka od 1din po poruci
- Dodatni kredit za pozive u Vip mreži (u iznosu duplo većem od mesečne pretplate)
- Duplo više kredita nego što je pretplata za tarifu.
- Kredit u okviru tarife važi za roaming
http://www.vipmobile.rs/privat.../tarifa/vip-sigurica.1719.html

Mane Vip sigurica paketa:
- Dodatni kredit za pozive u Vip mreži ne važi za SMS u Vip mreži.
- Nema uključenog internet saobraćaja.
- Kredit se ne prenosi u naredni mesec
- Kredit u okviru tarife ne važi za VAS usluge

Pozitivne stvari mts kontrole troškova
- Osnovni kredit koji važi za sve usluge (uključujući i Value Added Service i Roaming)
- 100MB uključenog internet saobraćaja
- *Mogućnost korišćenja tarifnih opcija (razgovori u mreži, SMS i mix - 0.55 dinara minut u mreži i 0.55din SMS, i kombinacija)
- Dodatni kredit za saobraćaj u mreži važi i za razgovore i za SMS u mts mreži, a i za internet (ako se prekorači besplatan internet)
- **Mogućnost da se koristi 50% popusta na mesečnu pretplatu ako se potpiše ugovor na jednu ili dve godine (kt 500 dobijate praktično za 250 dinara)
- Osnovni kredit nema limit - svakog meseca se dodaje iznos od recimo 500din (za KT 500) na eventualno preostali iznos osnovnog kredita
- Bonus kredit se prenosi ali do maksimalnog iznosa od 2 puta mesečnog bonus kredita (max 1000din za KT 500).

Mane mts KT paketa:
- Velika cena za SMS (3.89din)
- Cena minuta 7.89din, uspostava veze od 6.99din.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/mts_kontrola_troskova.html

Telenor Prenesi i Dopuni pozitivne stvari:
- Dva broja iz telenor mreže koja pozivate besplatno
- Kredit se prenosi u naredne mesece
- 6 meseci besplatnog telenor KLIK-a.

Prenesi i dopuni negativne strane:
- Kredit u okviru tarife ne važi ni za VAS usluge ni za Roaming
- Nema nikakvog bonus kredita za saobraćaj u mreži
- Srednje visoka cena za SMS od 3.46din
http://www.telenor.rs/sr/Priva...Prenesi-paketi/Prenesi-Dopuni/

* Tarifne opcije iako su trenutno dostupne niko ne garantuje da će biti dostupne i kroz godinu dana na primer. Takođe, korišćenje tarifnih opcija zahteva da se korisniku skine fiksni iznos kredita sa glavnog računa (cena tarifne opcije), nakon čega korisnik koristi osnovni ili bonus kredit, zavisno da li je saobraćaj u mreži ili van nje.
** 50% popusta na mesečnu pretplatu je moguće koristiti uz potpisivanje ugovora na 12 ili 24 meseca bez uzimanja telefona uz tarifu, ako se uz tarifu uzme telefon, popust ne važi.

Možda sam neku sitnicu ispustio, ali mislim da sam najveće prednosti i mane dovoljno detaljno napisao.

Dakle da rezimiramo, kada pogledate cene usluga, morate uzeti u obzir da Vip u sigurica tarifama daje duplo više kredita nego što tarifa košta i još toliko kredita za razgovore u Vip mreži. mts uz kontrolu troškova daje osnovni kredit u visini pretplate i još toliko bonus kredita za SMS i pozive u mts mreži (s tim što je moguće plaćati samo pola pretplate u toku ugovorne obaveze), dok kod telenora dobijate samo osnovni kredit u visini pretplate bez bonusa.

Izgledalo bi ovako:
Telenor prenesi i dopuni 590 - 590din kredit - 590 dinara pretplata (2 broja iz Telenor mreže čije je pozivanje besplatno)
Vip sigurica 1000 - 1000din kredit (1000din bonus za razgovore u Vip) - 500 dinara pretplata.
mts KT 500 - 500din kredit (500 din bonus za SMS i razgovore u mts i 100MB interneta) - 500 dinara pretplata (250din pretplata uz 50% popusta).
[ bakara @ 11.02.2013. 18:43 ] @
Vip sigurica ima i za 250 din sa 500 din kredita.
Bar su meni tako nudili, posto ne vidim to na sajtu.
[ altair @ 12.02.2013. 06:14 ] @
hvala puno na pomoći,
meni su nudili samo vip sigurica 1000 za 500din.
uzeo sam mts kontrolu troškova 500 sa 50% off tj za 250 din/mesec uz ugovor.
odlučili su fleksibilnost raspolaganja kreditom (tarifne opcije, internet,pozivi,sms)
još jednom hvala na veoma iscrpnom odgovoru