[ konstantin @ 10.03.2004. 08:42 ] @
Interesuje me da li se iko susretao sa problemom navedenim gore u naslovu. Naime na XP-u Proffesional koji mi je na poslu podignem incomming connection i kacim se bez ikakvih problema od kuce. I sa jedne i sa druge strane su mi digitalni ISDN TA. Sve to lijepo radi dok mu ne stavim opciju call back sa serverske strane (naravno u cilju ustede telefonskih impulsa kod kuce). Onda ne mogu da se registrujem na mrezu na poslu iako se poziv uspostavi sa mojim ISDN TA kod kuce(greska 718). Cak i ona prva varijanta bez call backa nije radila dok god unutar TCP IP od konekcije nisam zakucao IP adresu iz opsega od etherneta na poslu.
Sve to mi ima malo nelogicnosti, pa ako ima neko sa vise iskustva u ovim stvarima...
[ konstantin @ 26.03.2004. 13:26 ] @
Sa malim zakasnjenjem da se javim u vezi posta. Problem je bio u jednom od mojih ISDN TA. U svakom slucaju ukoliko neko bude probavao slicnu opciju, samo da se zna: incomming server treba podesiti da dodjeljuje IP adrese iz fiksnog opsega i skloniti opciju firewalled ukoliko pravite konekciju sa Win XP.