[ stevan22 @ 11.02.2013. 23:08 ] @
Pozdrav forumasi,

trazio sam po forumu, ali nisam nasao ono sto mi treba pa evo da otvorim novu temu. Naime, vec oko godinu dana radim za jednu stranu firmu kao Android Developer. Medjutim, njihova 'najjaca' pozicija je Java Developer a u poslednje vreme me 'guraju' da se prebacim na to radno mesto. Ono jeste placenije, ali... Stvar je u tome sto ja slabo znam o Tomcat-u, Git-u, JavaBeans-u itd. Moja najjaca odlika je dobro OO programiranje.

Stigao je projekat namenjen za mene. Potrebno je uraditi kompleksni informacioni sistem sa postgreSQL-om kao back-end i koristiti ZK Framework za front-end UI. Ok, par dana, udjem u stos, ZK studio za eclipse je fantastican, sa bazom nisam imao problema iako prvi put koristim postgreSQL i napravim sve do A do S po specifikacijama. Ma sve super jednostavno, cista Java :) i sve to lepo radi na localhost:8080/, medjutim, ja o hostovanju ove web aplikacije NEMAM POJMA. Sramota me da kazem da sam zavrsio projekat 2 nedelje ranije (i ako sam ponosan na njega), jer ja cak ni na guglu ne mogu da iskopam gde bi ovako nesto moglo da se hostuje, i kako se to 'dize' online.

Gledao sam i citao i ZK Developer Guide, i raznorazne forume, ali ja nemam ideju ni odakle da pocnem.

Jedva cekam da zavrsim sa ovim i da se slatko vratim Android-u. Moze li pomoc, neko lagano objasnjenje, video? Kakav mi hosting paket treba?

Unapred hvala,
Stevan
[ nemnesic @ 12.02.2013. 08:50 ] @
Ako ti treba da hostujes za free da bi im pokazao kako radi ja ti preporucujem da pogledas https://www.appfog.com/
Oni daju besplatan hosting sa 2 GB RAM i postgresql. Veoma je lako da se deploy-uje aplikacija. Videces i sam.

Kasnije ako ti treba za production, onda mozes njima naravno da placate mesecno ili pogledaj linode, ili amazon AWS.

Pozdrav i javi se ako imas problema.