[ Predrag Krstic @ 13.02.2013. 10:03 ] @
Treba mi USB wireless adapter sa što boljim prijemom i da se montira direktno na komp (ne preko produžnog pa da stoji negde na stolu).
Po trenutnoj ponudi mi se čini da je ovaj TP-link TL-WN722N ono što mi treba, može i da se dogradi antena i ima ad-hock mod, a brzina je 150Mbps.
E sad, vidim pojavljuju se USB adapteri sa 300Mbps kao što je TP-link TL-WN821N pa se pitam da li je to možda bolja kupovina?

Ne pratim wireless svet pa ako može neki savet, koliko će 300Mbps biti bitna stavka u narednih par godina, ili je možda još bolje uzeti dual bend kao ovaj ako će uskoro 5GHz postati standard?
[ Nasa_do_tokija @ 14.02.2013. 15:47 ] @
Pa prvo napisi za sta ti konkretno treba? To 300Mbps ti nista ne znaci ako recimo imas net od 1 mb.
[ kunc @ 14.02.2013. 16:55 ] @
Kao sto je vec rekao Nasa_do_tokija, prvo navedi za koju ti svrhu treba kartica ?

Kad smo vec kod dual bend-a, sta ces time postici!? Preslaba je kartica da bi mogao hvatati nesto dalji 5,4GHz link (ne smije biti nikakve smetnje npr.
armirani beton, metal ..) jer 5,4 signal ne "prolazi" kroz navede.
Ako mislis da se nakacis na neki AP koji radi na 2,4 u blizini ili ti na svoj vlastiti u stanu/kuci dvije prve navedene kartice su savim solidne.

Na ovoj kartici sto ima RSM/a konektor bit ce nesto jaci signal za razliku od iste bez konektora.

Glavna mana kartica je sto se griju i nakon izvjesnog vremena crkaju !

[ Predrag Krstic @ 14.02.2013. 22:33 ] @
Ma treba mi za uobičajenu kućnu upotrebu, da se kačim na lokalni AP sa 2,4GHz.
Nego sam pomislio da kupim neki koji priža više od onoga što mi trenutno treba, da bi mi kasnije što duže služio.

Zaključak: Uzimam TP-link TL-WN722N sa 150Mbps i eksternom antenom.
Hvala na komentarima.