[ Genie @ 15.12.2001. 15:15 ] @
Da li se neko interesuje za grafiku u dosu. Ja sam dosta ekperimentisao sa ModeX 320x240x256 i VESA modovima ali nisam zadovoljan. Ako bi neko da mi pomogne nek se javi na [email protected].
[ Riste Pejov @ 16.12.2001. 19:21 ] @
Graph unit pascala je uzasno spor ... i nemam pojma zasto bih radio
preko njega ... uz malo assemblera mozes sve uraditi fenomenalno,
mnogo je lako menjati modove .. potrazi sa neta gotove primere
za VESA 2.0 ( radi se u bankiranim modovima ).. a i brzina e vise od zadovoljavajuca ( nista ne moze biti brze od direktni zapis pixela u video memoriju )

may the source be with you !
[ Reljam @ 16.12.2001. 21:45 ] @
Citat:
Riste Pejov:
zadovoljavajuca ( nista ne moze biti brze od direktni zapis pixela u video memoriju )

Moze, pixeli koja sama graficka kartica zapise u svoju memoriju, a ne procesor preko AGPa. Dakle, 3D grafika.
[ stex @ 16.12.2001. 23:50 ] @
Citat:
Genie:
Da li se neko interesuje za grafiku u dosu. Ja sam dosta ekperimentisao sa ModeX 320x240x256 i VESA modovima ali nisam zadovoljan. Ako bi neko da mi pomogne nek se javi na [email protected].



Imam ja neki dodatak za paskal u vezi grafike. Nesto kao (ako se dobro secam), nacrtas nesto (u tom dodatku dobijes i kao neki program za crtanje) i posle taj objekat mozes da pokreces tasterima. Tako nesto. Ako te stvarno zanima poslacu ti na mail-u.
[ Riste Pejov @ 17.12.2001. 07:56 ] @
Citat:
Reljam:
Moze, pixeli koja sama graficka kartica zapise u svoju memoriju, a ne procesor preko AGPa. Dakle, 3D grafika.


E jos da nas prosvetlis i objasnis kako to uraditi u DOS ?


izvinite za dezinformaciju .... nisam znao da ovo AGP s***** radi brze ako sam chip upise pixel u memoriju, sto ima puno logike
[ Genie @ 21.12.2001. 15:57 ] @
Citat:
Riste Pejov:
Graph unit pascala je uzasno spor ... i nemam pojma zasto bih radio
preko njega ... uz malo assemblera mozes sve uraditi fenomenalno,
mnogo je lako menjati modove .. potrazi sa neta gotove primere
za VESA 2.0 ( radi se u bankiranim modovima ).. a i brzina e vise od zadovoljavajuca ( nista ne moze biti brze od direktni zapis pixela u video memoriju )

may the source be with you !


Ma ja sam sve to i radio sa asemblerom ali ima tu raznih problema. Nije sve dovoljno brzo. A inace imam poneki primer ali skoro svi su samo za 320x200 mod koji stvarno sucks. A sto su vece rezolucije to je i primera sve manje. Takodje sam se nakupio gomile dokumentacije za Vesa i Vga ali one su pa mnogo nerazumljive. Ako neko zna za neke dobre primere sa vesa sa source kodom neka javi.