[ milorad @ 18.02.2013. 08:46 ] @
Da li ovo dvoje moze da se spoji to je prvo sto me muci a drugo kako da cisko 4682 dvb uopste spojim sa racunarom .On na sebi ima ethernet port i verovatno se spaja na mreznu karticu racunara al sta daljje kako da ga pronadjem i sa kojim programom da otvorim ..Takodje ne znam za sta sluzi ovaj port multi tv kako njega povezati .....
[ calexx @ 18.02.2013. 09:32 ] @
Taj Ethernet port je nekom čudnom obrnutom logikom namenjen za povezivanje sa drugim digitalnim prijemnikom dok će Multi TV da bude namenjen povezivanju u lokalnu mrežu. Za prvo ti je potrebna multiroom usluga dok će povezivanje na mrežu uglavnom da služi da prijemnik radi kao media player tj moći će da pusti sliku i zvuk sa kompa ili mreže na teve. Media plejer još nije aktiviran, verovatno rade na ubacivanju u softver prijemnika.
Citat:
Ethernet – za povezivanje sa drugim digitalnim prijemnikom ili za ostvarivanje povratnog smera

Multi TV – za povezivanje sa drugim uređajima u lokalnoj mreži
[ milorad @ 18.02.2013. 11:11 ] @
Ok, znaci u principu ne moze da se spoji sa racunarom jedino znaci da spojim tv sa racunarom al onda kakva je svrha da gledam na racunaru ono sto ima na tv...
Moram ja tu jos nesta cackati...moram ja to da povezem al kako videcu.
[ Fac Ut Vivas @ 18.02.2013. 21:47 ] @
He he... Ti bi to da povežeš a ne znaš ni šta će ti. :) Šta pokušavaš da dobiješ tim povezivanjem? Kako to misliš da ga pronađeš i otvoriš?

Citat:
milorad: ..Takodje ne znam za sta sluzi ovaj port multi tv kako njega povezati .....


Ako imaš dva receiver-a u kući, preko tog porta se povezuje drugi receiver kako bi SBB mogao da proveri da se fizički nalazi kod tebe.
[ calexx @ 18.02.2013. 22:29 ] @
Kao što sam citirao, SBB je nekako obrnuo logiku pa multi tv služi za neku vezu sa lokalnom mrežom dok ethernet port služi da se poveže još neki prijemnik. Nikako da nađem original detaljno Cisco uputstvo da vidim da li i oni tako razmišljaju.
[ milorad @ 19.02.2013. 09:55 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas:
He he... Ti bi to da povežeš a ne znaš ni šta će ti. :) Šta pokušavaš da dobiješ tim povezivanjem? Kako to misliš da ga pronađeš i otvoriš?

Citat:
milorad: ..Takodje ne znam za sta sluzi ovaj port multi tv kako njega povezati .....


Ako imaš dva receiver-a u kući, preko tog porta se povezuje drugi receiver kako bi SBB mogao da proveri da se fizički nalazi kod tebe.


Ja dobro znam sta ce mi.... za edukativne svrhe jednostavno da otvorim sa dscalerovm pluginom ono sto se otvoriti ne moze ...al ga prvo treba povezati jelda...