[ wex-alpha @ 18.02.2013. 23:41 ] @
Jel iko ovo probao?

http://xamarin.com/apps
[ mmix @ 19.02.2013. 11:26 ] @
Nisam probao, ali mogu odmah da ti kazem da ne postoji pristojan JIT za ARM arhitekturu.
[ Shadowed @ 21.02.2013. 09:08 ] @
Koliko procitah, ni ne jit-uje se vec se kompajlira u native (i pri tome zahteva da imas MacOS, moze i u virtuelnoj masini).
[ mmix @ 21.02.2013. 10:38 ] @
Pa nisu bas objasnili kako to radi. Ja koliko znam iOS SDK nema kompjaler za C# tako da oni iz tvog C# koda moraju da generisu nesto sto ce biti poslati na OSX na kompajliranje u iOS SDK? Sta je to nesto? Xamarin je ocigledan fork Monoa a .iOS /.Android cigledan fork MonoToucha, ali je sve lepo prebrendirano da nema nikakvu referencu na Mono.

Ima tu dosta nerazjasnjenih stvari, ako je to nesto objective-C kako funkcionisu konstrukcije jezika koje nisu podrzane. Sta je sa linkovanjem, kako se implementira BCL. Kako radi GC sada kad je generational GC u objective C deprecated i bice zamenje reference countingom (kao u COMu)?

nerviraju me iskreno, poceli su na pogresan nacin kao i svi ostali koji su bavili time pre njih i propali zbog toga. All glitter, no substance.
[ tdusko @ 26.02.2013. 15:14 ] @
Bas danas u firmi zapoceli diskusiju kako nam trebaju apps za ios i android ove nase web app koje imamo. U igri je standardno html Vs native apps, a sad naletim i na ovo o cemu pricate. Evo skida se studio pa cu bas da ga isprobam ovih dana i javljam sta sam napravio :). Cena i jeste i nije velika, zavisi da li valja nesto :D. Ovo cime se bave je vec decenijski problem pa ako se ispostavi da je ok onda nije frka dati im godisnje ove pare koje traze.
[ tdusko @ 27.02.2013. 09:19 ] @
Evo jednog teksta koji je meni kao nekome ko se nije pre bavio ovim pomoglo da razumem ko i sta stoji iza ovoga

Xamarin 2.0 reviewed: iOS development comes to Visual Studio
[ StrokaviKod @ 30.05.2013. 17:11 ] @
Malo kasnim ali da napomenem da je sve prilicno lepo (moje skromno misljenje) dokumentovano na http://docs.xamarin.com/guides/cross-platform/getting_started.

Pozdrav
[ Jorda @ 12.07.2013. 11:28 ] @
I jel probao neko konacno Xamarin?
[ dusans @ 12.07.2013. 12:19 ] @
Ja nisam probao ali sam analizirao malo šta i kako.
U suštini, gotovo sav API konkrentne platforme je wrapovan u klase i objekte i
ne pravi se apstrakcija, unifikacija ili bilo kakav presek različitih platformi.
Znači svi koncepti, funkcije, GUI i ostalo koje postoje u originalnom SDK-u
su dostupne kroz Xamarin.
Koliko vidim, mapiranje na API se radi automatski tako da bi Xamarin trebao gotovo
uvek da bude u koraku (up to date) sa SDK-ovima platformi.

Kod Androida se kompajlira i izvršava gotovo isto kao i na PC-u - Source -> CIL -> Native.
Kod iOSa se kompajlira direkt u Native zbog zabrane kompajliranja u Runtime-u.
Za Win Phone ne znam, pretpostavljam isto kao i za android.

Kod svih platformi (i naravno u iOSu) GC radi normalno pošto u
executable ulazi i environment koji vodi računa o svemu tome.

Dakle, što se tiče platform specific stvari apsolutno se sve radi kao što bi
se radilo i da se radi sa standardnim alatima platforme (XCode+ObjC, Eclipse+Java, ...)
jedino što se radi u C# i .Net frameworkom (doduše malo osiromašenim).
Kad se pravi za Android, sve je tu - Activity, AsyncTask, Xml layout.
Kad se pravi za iOS, tu su Controller, Xib, itd...

Ja sam mišljenja da treba imati iskustva u programiranju i konceptima
za sve platforme pre nego što se uzme Xamarin jer je on samo alat za rad,
treba znanja pre toga.
[ Shadowed @ 31.10.2014. 15:56 ] @
Kakva je situacija posle nesto vise od godinu dana? Koristio ko? Iskustva?
[ ikrstic2 @ 25.08.2015. 11:13 ] @
Malo offtopic ali mozda pokrenemo opet temu.

Nedavno sam poceo sa testiranjem Xamarin, kako sam predhodno radio u C# i pripremao se za Android aplikacije Xamarin je prilicno dobro resenje. sad kako nemam apple nemogu da tvrdim da je jednako dobar za razvoj ali po svemu sudeci i nacinu na koji je xamarin napravljen rekao bih da je je vise prednosti od mana.

a sam razvoj i napredak xamarin platforme je prilicno u toku sa razvojem kako Android tako i iOS operativnih sistema.