[ desimir88 @ 20.02.2013. 15:11 ] @
interesuje me kako da inastaliram neki program na memoriskoj kartici a ne da se instalira u memoriji telefona sto nema ko kod nokije da odaberes sam de yelis da se instalira?
[ ki111er @ 20.02.2013. 15:21 ] @
Mora da se instalira na memoriju telefona ali sa marketa skini program koji salje na externu SD karticu. Ima gomila programa tamo pa izaberi sam :)
[ kunc @ 20.02.2013. 16:15 ] @
Citat:
desimir88:
interesuje me kako da inastaliram neki program na memoriskoj kartici a ne da se instalira u memoriji telefona sto nema ko kod nokije da odaberes sam de yelis da se instalira?


da li se radi o android os-u ?

skines zeljeni program, instaliras ga i odes na upravljanje aplikacijama. Odatle ga prekopiras na memory card i to
je cijela filozofija problema.
[ desimir88 @ 20.02.2013. 18:09 ] @
da android gde je ta opcija sto ti kazes nigde je ne vidim?
[ Lavlja_Jazbina @ 20.02.2013. 18:30 ] @
Na samsungu imas podesavanja,pa skladistenje na memorijsku karticu i ukljuci je ako nije.
Inace download ti direktno ide na memorijsku karticu.
[ desimir88 @ 20.02.2013. 21:07 ] @
de je bre ta opcija kad nema je nigde imam samsung galaxy s 3
[ Zoran Milovanovic @ 21.02.2013. 11:06 ] @
desimir88, sta ce ti to? Imas sasvim dovoljno interne memorije za aplikacije, a i sd kartica ti je sporija od interne memorije, tako da ce pokretanje i koriscenje te aplikacije biti verovatno sporije, ali ne mogu da razumem sta hoces da postignes sa tim? Koja je tvoja realna potreba za instalacijom aplikacija na sd kartici?
[ desimir88 @ 21.02.2013. 14:01 ] @
znam da imam dovoljno ali meni treba da sakrijem video snimke a ti video snimci imaju preko 20gb i sad kad god skinem neki program za zakljucavanje videa se instalira u mem tel i sad kad dodam neki video da da zakljuca on ga uzme sa sd i prebaci ga u mem tel zato zelim da instaliram na mem kartici
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.02.2013. 14:55 ] @
Čudno ponašanje tih aplikacija za sakrivanje.

Bilo kako bilo, kada odeš na Settings, pa na Applications tu nađi tu aplikaciju koju želiš na kartici i tapni na Move to memory card i to bi trebalo da bude to. Onda opet vidi kako radi ta aplikacija.
[ ZligorSt @ 19.03.2013. 12:26 ] @
Ja stvarno ne mogu da shvatim što kriješ video na telefonu.
Većina tih aplikacija krije video, slike i ostalo tako što ih strpa u folder koji je ovako nevidljiv, ali zato kada zakačiš telefon na komp odmah možeš da ih nađeš.
Znači, skrivanje u telefonu je tragedija u najavi.

Za konkretan slučaj, imaš aplikaciju

Hide it Pro koja ima opciju da sakrije fotografije, slike, audio, dokumente, etc. na SD kartici.
Naravno i kod nje, kao i kod ostalih aplikacija, sakriveno može kako da se nađe kompjuteriom ako znaš gde da tražiš.