[ paac @ 24.02.2013. 11:10 ] @
Pozdrav forumasi,
Imam stari radio prijemnik koji ima svoju skalu za prikaz frekvencije,a hteo bih da ga prepravim tako da prikaz frekvencija bude brojevima na display.
Da li je to moguce ostvariti bez microcontroll-era? Ako neko postavi elektronsku shemu bio bih mu zahvalan na tome.
[ RoRa @ 24.02.2013. 22:04 ] @
Iz tehničkih razloga, brojač frekvencije se gotovo uvek dodaje SPOLJA uz prijemnik. U tom slučaju, iz prijemnika je potrebno izvesti signal lokalnog oscilatora. Zbog principa rada superheterodinskog prijemnika, neophodno je od frekvencije lokalnog oscilatora oduzeti ( ili dodati ) vrednost međufrekvencije. Ovo se postiže odgovarajućim presetovanjem brojača.
Koji prijemnik je u pitanju, odnosno koje talasne opsega valja opslužiti?
[ paac @ 24.02.2013. 23:25 ] @
Hvala sto ste se javili na moju temu.U pitanju je radio "lampas" Sonata koju bi rado na ukt podrucju preradio tako da digitalno prikazuje frekvencu.Jos jednom, hvala...
[ emiSAr @ 25.02.2013. 22:50 ] @
Ako si u prlici da nabavis ili vec imas neki stariji auto radio kasetofon koji za prikazivanje frekvencije ima LED
pokazivac, mozes to jednostavno rjesiti jer imas sve uradjeno na prednjoj ploci tog radija. Obicno ima neko
kolo koje sve odradjuje, kao ovo sto sam nekad koristio za istu namjenu.-