[ Milank92 @ 25.02.2013. 13:59 ] @
Čitao sam po netu za razne antiviruse, uglavnom u svim tim tekstovima, moj dosadašnji Avast i NOD padaju (što bi naš narod rekao) kao kruške!

Medjutim na AV test sajtu kazu da je BitDefender najbolji...



Koliko su u pravu?
Koliko je zahtevan, tj kakva mašina je potrebna da bi radilo sve normalno?
Koliko je FREE verzija merodavna, itd..?
[ ekof9 @ 25.02.2013. 18:48 ] @
Bitdefender jeste u samom vrhu vec neko vreme na svim testovima.
Sto se tice zahteva, uporedi ono sto pise na njihovom sajtu sa svojom masinom i znaces gde si.:) Free verzija je od skoro dostupna i sa njom nisam imao iskustva.
Alternativno, mozes da probas Nortona, dosta je dobar.
[ Aleksandar Maletic @ 25.02.2013. 19:38 ] @
Svaki antivirus je dobar na svoj način. Moje mišljenje je da izbor antivirusa zavisi i od korisnika.
Bitdefender i Kaspersky su recimo na vrhu piramide, tu nema govora. Međutim, ukoliko si prosečan kućni korisnik besplatne verzije antivirusa će svakako biti zadovoljavajuće.
Ukoliko se baviš poslom koji zahteva viši stepen zaštite računara, preporuka je svakako komercijalno rešenje, Bitdefender ili Kaspersky.
[ Miroslav Jeftić @ 25.02.2013. 21:14 ] @
Citat:
Aleksandar Maletic: Ukoliko se baviš poslom koji zahteva viši stepen zaštite računara, preporuka je svakako komercijalno rešenje, Bitdefender ili Kaspersky.


I ako je izbor BitDefender ili Kaspersky, šta bi izabrao?
[ Goran Mijailovic @ 25.02.2013. 22:30 ] @
Kaspersky, iz dugogodišnjeg iskustva, Bitdefender mnogo "smara" if you know what I mean.


[ espresso @ 25.02.2013. 22:42 ] @
Slažem se sa preporukama za izbor Kasperski / Bitdifender. Ja sam dugogodišnji korisnik Kasperski proizvoda i sviđa mi se njihova politika i pristup. Međutim, svakako bi me interesovalo da probam Bitdifendera jer se pored Kaspera još on nameće kao dobar izbor.
Kasper ističe za 3 meseca pa bih najverovatnije opet po inerciji uzeo njega. Ali ako je neko koristio oba (mislim na novije verzije), možda bi mogao da napiše neke razlike u samom ponašanju. Šta je bolje ili lošije?
[ superbaka @ 25.02.2013. 23:05 ] @
ja bih rekao da se ne zna koji vise smara... BD to radi ocigledno, a Kaspersky ispod haube, da i ne znas...