[ snicers @ 25.02.2013. 17:15 ] @
Pozdrav.. hteo bih da vas pitam da li znate neki način kako da se ugojim.. visok sam 188 a imam 60 kg :/ (15god.) Krenuo sam da radim trbušnjake, sklekove, čučnjeve.. Da li treba još nešto da uradim i šta? :)))
[ rajco @ 25.02.2013. 17:23 ] @
Treba da počneš da jedeš :). Od vežbi ne možeš da se ugojiš, ukoliko želiš da povećaš kilažu potrebno je da unosiš više kalorija nego što ih trošiš. U zavisnosti u kojoj meri unosiš proteine, masti, ugljene hidrate i koliko vežbaš to će odrediti da li ćeš povećavati mišićnu masu ili masne naslage.
[ snicers @ 25.02.2013. 17:27 ] @
Pa ja iskreno jedem dosta.. ali.. ne mogu da se ugojim.. :/ i vežbam svaki dan.. sad neki mi kažu da je to tako zato što rastem.. pa kad budem prestao da rastem ću da krenem da se gojim.. Jel imaš možda neku tabelu sa kalorijama ili nešto tako..?
[ 574nk3 @ 25.02.2013. 17:31 ] @
Imaš 15 godina normalno je da si mršav. Počećeš tamo negde oko 25te da se gojiš, tako je bar bilo samnom.
[ snicers @ 25.02.2013. 17:40 ] @
A jel ja ne mogu nikako da nabacim makar malo mišićne mase sa ovoliko kilograma? :/
[ component @ 25.02.2013. 22:02 ] @
Možda je najbolje da odeš kod nutricioniste. 60 kg na tvoju visinu mi deluje malo. Kao što rajco reče, da bi se ugojio treba da unosiš više kalorija nego što ih trošiš. Vežbe će svakako pomoći da dobiješ mišićnu masu. Pogledaj malo po internetu tabele sa kalorijama i videćeš da nije tako teško uneti preko 3500 kalorija na dan.
[ Dexic @ 26.02.2013. 01:39 ] @
Bolje ces predloge dobiti na nekon ozbiljnom forumu za ishranu ili BB nego ovde.
Vidis da se sve svede na "jedi vise plazme" ;)
[ Predrag Supurovic @ 26.02.2013. 02:10 ] @
Ma kakva plazma, eurokrem je baja :)
[ superbaka @ 26.02.2013. 13:56 ] @
puter od kikirikija pred spavanje, ne moze da omane... zenin recept, oprobano, uspesno... :)
[ Shadowed @ 26.02.2013. 14:13 ] @
Da, puter od kikirikija je ultimate. Njega koriste i u Africi da povrate izgladnele u zivot.
Medjutim, pitanje je da li zaista zelis da povecas svoju tezinu tako sto ces nabaciti salo.
[ Miroslav Jeftić @ 26.02.2013. 16:53 ] @
Citat:
rajco: Treba da počneš da jedeš . Od vežbi ne možeš da se ugojiš, ukoliko želiš da povećaš kilažu potrebno je da unosiš više kalorija nego što ih trošiš. U zavisnosti u kojoj meri unosiš proteine, masti, ugljene hidrate i koliko vežbaš to će odrediti da li ćeš povećavati mišićnu masu ili masne naslage.


Tačno tako Npr, kad se pogleda jelovnik onih što unose dnevno puno kalorija (npr. Majkl Felps i slični), nema nekih "čarobnih" sastojaka, jednostavno jede mnogo i često:



Naravno, to je ekstreman primer, ali isti princip
[ snicers @ 26.02.2013. 17:32 ] @
Okej, hvala vam puno!!! :D
[ 93 Stefan @ 20.03.2013. 22:33 ] @
Ja bih na tvom mestu pogledao na internetu za tvoju visinu i godine koliko kalorija bi trebao da unosiš. Imaš gomilu online calculator-a, samo potraži.
Zatim potražiš neku tablicu gde imaš da nađeš koliko je otprilike koji komad hrane kaloričan i vidi da li jedeš ispod preporučenog ili ne.
Ako jedeš manje kalorija od preporučenog, samo povećaj unos hrane, ako jedeš koliko je preporučeno, pitaj nekog profesionalca.
Možda će ti koristiti ovaj sajt: Exrx.net. Mislim da tu ima sve to, ali nisam siguran.

Ima tu gomila žlezdi koje mogu da ti rade ovo, na primer tiroidna i slično. Ali to uglavnom ako ne unosiš sve bitne sastojke putem hrane (u prevodu jedeš samo brzu hranu).