[ normandija @ 26.02.2013. 09:26 ] @
Moze li mi neko objasnit i sledece...evo metoda

Code:

public static final void callRelogin(ArrayList<String> user_login_dataList, Activity activity, Context context, String name_class){
    
    try {
        
        user_login_dataList = getUserLoginData(activity);                        
        new LoginFirstThreads(activity).execute(user_login_dataList.get(0),user_login_dataList.get(1),Constants.URLtoAccessLoginAgent,name_class);
        
    } catch (Exception e) {
        
        Log.i("ERROR", "Impossible call ClientsThreads class." +e.getMessage());
    }
}


ovaj activity gore u parametrima metode koji prosledjujem nekad moze biti tipa jedne klase nekada druge klase,a ovaj dole LoginFisrtThread konstruktor mora tacno da zna koje je klase ovaj objekat activity kako bi mogao da pozove u toj klasi konstruktor koji je definisan. Sada je moje pitanje na koji nacin mogu da definisem u metodi i proverim koje klaase je tip objekta ovaj actvity?

[Ovu poruku je menjao normandija dana 27.02.2013. u 22:05 GMT+1]
[ bantu @ 26.02.2013. 19:48 ] @
Daj nam tu klasu LoginFirstThreads pa da vidimo. Ovako na prvo mi zvci kao da nije bas design najbolji. A koliko mi se cini ti konstruktoriu LoginFirstThreads uopste ne prosljedjujes Activity objekt nego Application.
[ FooLControL @ 26.02.2013. 19:55 ] @
Da li je Activity mozda interface koji implementiraju neke klase cije instance prosledjujes, ili pak obicna klasa koju nasledjuju neke klase, cije ti instance prosledjujes u tu metodu. Ako je tako, onda koristi instance of da proveris o tacno kojim instancama se radi.
[ Java Beograd @ 27.02.2013. 06:53 ] @
Ovo je Android, koji je jako ružno i zahebano napravljen (sam po sebi), a ti si izgleda još ne-prekaljen u Javi, pa te neko tako nejakog ubacio u malu baru sa mnogo krokodila.

ovaj activity gore u parametrima metode koji prosledjujem nekad moze biti tipa jedne klase nekada druge klase - To tako ne može u Javi. Nema višestrukog nasleđivanja. Ali može da implementira više interfejsa, pa ga možeš prosleđivati / primati deklarisanog kao ovaj ili onaj interfejs, ili kao instanca nadređene klase. Activity nasleđuje ContextThemeWrapper, ovaj ContextWrapper, a on Context. Bitno je kako je sagrađen.

Ovaj LoginFirstThreads ti je po svemu sudeći background AsyncTask. Koliko vidim on prima samo objekat klase Application.

Bilo kako bilo, odgovr na tvoje pitanje kako da prepoznaš koje je klase instanca je:
Code:
String imeKlase = activity.getClass().getName();

[ normandija @ 27.02.2013. 21:04 ] @
ok. Skontao ....hvala svima na odgovoru. PS greska je bila u kopiranju dela koda ne prosledjujem getAplication() nego activity ;) ...kopirao sam pogresan deo koda