[ zivanicd @ 27.02.2013. 18:40 ] @
Pozdrav,

jel cemo da idemo za Zagreb na MUM ?

[ neca @ 27.02.2013. 21:05 ] @
Ja sam bio u dogovorima, ali smo na kraju ipak resili da odustanemo. Bez da me neko pogresno shvati, ali se plasim da to ne bi to bilo bezbedno, obzirom na to kako smo se dobro proveli u Budimpesti :)
Da je neka druga lokacija, sigurno bismo isli :)
[ Kolins Balaban @ 27.02.2013. 23:38 ] @
a da nas malo prosvjetlite :) sta je to bilo u Budimpesti? :)
[ zivanicd @ 28.02.2013. 01:22 ] @
eh ta budimpesta...

:)

Evo osmeh mi na licu vec 3 minuta...

MUM je u Budimpesti bio odlican. Mi smo ostali jos 3 dana preko da se otreznimo :) :)

BTW, delim tvoje mishljenje za Zagreb. Takodje da me niko pogresno ne razume: Drugare iz Hrvatske vidjam svako malo na koncertima po Beogradu (Iron Maiden, AC/DC, Whitesnake), ali ozbiljno razmishljam o potencijalnim problemima u Zagrebu. Prvenstveno o razbijanju prozora na kolima.

Ujedno molim da ova tema ne dobije politicku notu i ne krene prepucavanje jer cu da zamolim admina da lokuje/brise.

[ neca @ 28.02.2013. 05:28 ] @
@kolins
What happens in budapest, stays in budapest :-)
Pa kao sto @zivanic rece ne skida mi se osmeh sa lica :-)
Odlicno smo se proveli, a i frka je malo za kola. Nisam opusten kad razmisljam o vikendu u zg i to mi je dovoljno.
[ kunc @ 28.02.2013. 07:06 ] @
Date: March 14-15, 2013
- Place: Zagreb, Croatia
- Hotel: Sheraton Zagreb

valda do tad uspijem pronaci nekog zagrijanog da mi pravi drustvo ili pak vise njih .
Bosna je teska zemlja, pogotovo Zavidovici

trebam uzeti u obzir vlak kao alternativu, nije skup a svakako sam pozelio dobro druzenje
[ nino1987 @ 28.02.2013. 09:34 ] @
Sta vam je ljudi... pa u zg svaki dan vidis par auta sa bg registracijama i to po 3 ulice kojima se krecem do posla... ako bas brinete toliko ispred tog sheraton hotela ima securtiy 0-24 tako da mislim da nema nikakve razlike za paniku.
[ anon115774 @ 28.02.2013. 15:17 ] @
Ja sluzbeno idem cesto u ZG kao i jos dosta kolega iz firme i nikad ni jedna ogrebotina nije bila na autu a redovno se parkira na javim mestima bez ikakvog obezbedjenja.
[ tandrkalo1 @ 28.02.2013. 16:18 ] @
Takodje dosta cesto idem u Hrvatsku poslovno, ali nijednom nisam imao problema, a jos su tablice NS, a u Novom sadu i jesu bila ta razbijanja hrvatskih automobila.
[ Kolins Balaban @ 28.02.2013. 16:30 ] @
Citat:
kunc:
Date: March 14-15, 2013
- Place: Zagreb, Croatia
- Hotel: Sheraton Zagreb

valda do tad uspijem pronaci nekog zagrijanog da mi pravi drustvo ili pak vise njih .
Bosna je teska zemlja, pogotovo Zavidovici :D

trebam uzeti u obzir vlak kao alternativu, nije skup a svakako sam pozelio dobro druzenje

Nemoj ti da diras Zavidovice cccccc najbolji grad u BiH :) :)
[ newtesla @ 01.03.2013. 00:23 ] @
Plačem što mi finansije ne dozvoljavaju: pogotovo što bih vas pijane nosio nazad u hotel
[ neca @ 01.03.2013. 08:13 ] @
Citat:
newtesla: Plačem što mi finansije ne dozvoljavaju: pogotovo što bih vas pijane nosio nazad u hotel :D

Trebao nam je takav u Budimpesti! :)
[ zivanicd @ 01.03.2013. 18:02 ] @
Zena je odlucila umesto mene: od 14 do 17 marta putujemo za Bech...

Zelim lep provod svima koji budu isli za ZG. Podelite utiske na ES kad se vratite.
[ 0NetworK0 @ 09.03.2013. 11:28 ] @
Ljudi Hteo bi i ja da idem na MuM u zagreb ima li jos zainteresovanih jel se neko raspitivao za put do tamo ima li voz ili mora kolima ?
[ djricky @ 09.03.2013. 20:28 ] @
ima voz iz Beograda...



[ nino1987 @ 13.03.2013. 21:37 ] @
Oso danas oko 18h da se prijavim da nemoram ujutro rano da ustajem..

Dobio sam torbu (ceker) , u njem majica, blok za pisanje, kemijska olovka, katalog 2013.g i ova mrcina:

http://routerboard.com/RB2011UAS-2HnD-IN

:D :D :D
[ Kolins Balaban @ 14.03.2013. 10:56 ] @
pih, ja sam to cudo kupio prosle sedmice :) :) prodao RB2011LS-IN, doplatio, i uzeo tu mrcinu :) na RB2011LS-IN mi bio nakacen neki kineski wlan router, da mogu surfati preko mobitela. hajd reko da 2 uredjaja zamjenim jednim i usto jacim :)
[ Kolins Balaban @ 15.03.2013. 21:22 ] @
nino, radi li kod tebe LCD display? kod mene se ugasi nakon sto prodje "loading services"... na njemu je rc11... Da li treba nesh posebno podesavati u samom OS-u?
EDIT: radi, samo ga je trebalo enable-ovati kroz konzolu, kroz winbox nece ccccc

[Ovu poruku je menjao Kolins Balaban dana 15.03.2013. u 22:52 GMT+1]
[ nino1987 @ 16.03.2013. 09:19 ] @
Izgleda da si nabaso na bug :D ja svog nisam jos ni otpakirao nisam stigao :D
[ tarla @ 17.03.2013. 00:17 ] @
ja svoj odmah raspakovao i isfurao se kada sam vidio da je adapter direktno vezan za ruter što nisam vidio od kineskih igračaka na daljinski...

Ugl. ako crkne adapter, radiće lemilica...

Displej radi uredno... čak u koloru...
[ nino1987 @ 17.03.2013. 17:24 ] @
Neces morat nista da lemis.. adapter ima svoj prikljucak samo je unutra a ne vani.. znaci da istekas adapter prvo ces morat da skines gornji poklopac
[ Kolins Balaban @ 18.03.2013. 06:28 ] @
LCD je i meni radio na v5.24 koji je dosao na njemu, a cim sam ga presaltao na v6.0rc11, LCD se palio samo pri boot-u, i odmah gasio :)
a ovo sa internim prikljuckom za napajanje je zaista preglup potez inzinjera i dizajnera uređaja. Samo su ga zakomplikovali da ne moze biti gore. Svi s tim dizajnom u cilju olaksanja koristenja idu naprijed, a ovi nazad. Nije to sad toliko strasno, ali je potpuno nepotrebno. Ja kad sam kupio RB2011IN-LS, mislio sam da je to zalemljeno unutra, a eto kad nino rece da je interni power jack, taj im potez ispade jos besmisleniji :) a nesto su se svi usutili kad je u pitanju MUM event. Ili se to nema sta pricati, ili je nesto drugo u pitanju? :) :)
[ neca @ 18.03.2013. 08:08 ] @
Bas sam i ja to hteo da pitam, svaki put kad vidim odgovor na temu, pomislim da je neko napisao kako je bilo na MUM-u, a vi ste se uhvatili za taj display :)
[ Kolins Balaban @ 18.03.2013. 10:42 ] @
hahaha ma ja pricam o LCD-u kako bih ozivio temu, i kako bi ovi MUMovici poceli pricati, ali uzalud :) izgleda da nije bilo cuge ovaj put, pa se nema o cemu pricati :) :)
[ djricky @ 18.03.2013. 12:52 ] @
pa ne znam sta da kazem, organizacija je pukla, prvo vece u 20h su ostali bez piwa... pa su morale da se nadju alternativne lokacije... rock club Pracka u Dalmatinskoj ulici je za svaku preporuku...
[ Kolins Balaban @ 18.03.2013. 13:32 ] @
mislis da je logistika pukla, odnosno ekipa zaduzena za nabavku :D :D :)
[ djricky @ 18.03.2013. 13:50 ] @
ne znam, znam da piwa nije bilo, pa smo napustili hepening :)
[ Kolins Balaban @ 18.03.2013. 14:52 ] @
moja preporuka za vas, da vi sljedece godine raspalite na Oktoberfest :D pustite se MUMova hahaha :) :)
[ tarla @ 18.03.2013. 15:04 ] @
Ja i kolega na žalost imali neki problem na poslu.
Prvi dan izašli sa prezentacija oko 15.00 i radili iz sobe do 23:00... Sutradan oko 14h se spakovali i nazad na BL pošto se od telefona nije moglo ni pratiti predavanje...

Što se tiče tehničke priče, mislim da su prijašnji MUM bili bolji (barem meni)
[ nino1987 @ 19.03.2013. 20:36 ] @
Ovo mi je prvi MUM na kojem sam bio... ali od labova i predavanja je sve tanko bilo.. sve nešto kao basic ili neke totalne i besmislene gluposti... eto onaj indijac sto je imo prezentaciju u wireless hackingu je nesta sto si vec vidio na youtube.. a internesatno bilo jos onaj brazilac sto je bgp filtere imao na routerOS-u... ovo ostalo sve bezvredno.. da nisam dobio onaj 2011 model rekao bih da je propalo :)

Najjaci bio lik neki amer kao sto je prezentiro mpls.. reko aj sad svi cekamo to je bilo u cetvrtak zadnje predavanje da vidimo sta ce da kaze.. vec sam se naumio da ako kaze prvu rijec ospf ili tako nešta da odem van.. kad ono lik pocme pricat o nekoj farmi naranči.... pa kako ima na kombajnima ili traktorima mikrotik stanice a na cijelom placu pokrivenost wireless signala... nakon 10 minuta price o tom uzgoju lik kao ima skrinjšot di je pustio trace route i di se vidi da sa strane okida mpls labele po ip adresama... i to je bilo mpls predavanje... nije mu niko ni pljesko, jos je bio sretan sto mu nisu vikali buuuu :)

Mozda mi previse toga znamo pa nam dosadno? ;)
[ Čedomir Krsmanović @ 20.03.2013. 00:04 ] @
Citat:
nino1987: internesatno bilo jos onaj brazilac sto je bgp filtere imao na routerOS-u... ovo ostalo sve bezvredno..


Tačno tako, to je bilo jedino koherentno i sistematično predavanje. MPLS ranč i onaj hacking tutorial su tragikomični bili. Ovo mi je bio 3. MUM i što se predavanja tiče ubedljivo najgori. Ali zato kasnije grička vještica u Medvedgradu je popravila utisak - ubedljivo najbolje pivo sa Balkana.

Što se tiče v6 RCx - to čudo ne preporučujem nikome u produkciji, osim ako baš želite da testirate svoje živce. U rangu je sa beta verzijom 3 po količini bagova.