[ bogdan.kecman @ 28.02.2013. 00:46 ] @
Izgubio sam 3 sata jureci sta je, pa reko da podelim mozda nekome pomogne da izgugla resenje i spasi se bede

skener (stampac/skener/fax samsung scx-4520f) je radio normalno a onda je prestao da radi.

"sane-find-scanner" ga nadje kako terba
"scanimage -L" ga ne nadje

stampanje radi savrseno

posle 3h pokusavanja da skontam koja je razlika izmedju "kad je radio i kad nije" dosao sam do resenja, pomerio sam ga na drugi kraj stola i ustekao u usb hub umesto direkt u komp.
kada sam ga preswitchovao nazad direktno u komp, sada sve radi, skenira sve u 16

dakle samsung multifunction ovo ono nikako preko usb hub-a (evo bas sam sad probao fore radi 3-4 razlicita hub-a, ista prica, cak i kad je sam na hub-u)

valjda nekom spase koji minut ovaj post
[ madcama @ 01.03.2013. 06:21 ] @
Šta li je uzrok tome? Mali napon preko usb huba?
Imaš li mogućnosti i vremena da to probaš sa nekim drugim operativnim sistemom?
[ bogdan.kecman @ 01.03.2013. 12:13 ] @
probao sa 3 razlicita hub-a isti problem, od toga 2 imaju sopstveno napajanje (sto je potpuno nebitno posto se laserski stampac+skener+fax sigurno ne napajaju sa usb-a :D vec vuku struju sa mreze : D )

probao sa jos 2 multifunction stampaca (jedan identican i jedan noviji) - ista prica, stampanje preko hub-a radi, skeniranje ne

drugi os nemam, samo linux (tj imam i osx ali me mrzi da trazim drajvere)

dok sam pokusavao da resim problem nasao sam jedno 200 strana gde se ljudi zale na istu stvar (ali nisam nasao resenje)
[ madcama @ 01.03.2013. 13:42 ] @
Da i ja sam lupio za napajanje.
Hvala za info.