[ Freerunner @ 28.02.2013. 09:57 ] @
Ukoliko neko sa elitesecurity poznaje licno vlasnika Foto radnje, bio bih mu vise nego zahvalan za kontakt sa istim. Meni licno je veoma bitno a njemu bi bilo 3 minuta razgovora i muke.

U pitanju je ponuda za posao fotografa u inostranstvu, preko veze odnosno srbina koji radi tamo, samo pro-forme moram da napomenem da imam radno iskustvo u foto studiju ili radnji, koje nemam, iako se amaterski bavim fotograijom i posedujem "bridge" aparat Canon S3IS i DSLR Canon 400D i pritom sam vise nego strucan u PS-u sto je requirement. Niko nece raditi Background check, ali moralno sam obavezan da pre "sviranja" po CV-u i spominjanja zapravo zamolim tog nekoga da mi da "amin". Isao sam u par radnji i kao za inat vec nedelju dana ne mogu sresti vlasnike, vec samo radnike koji su tu nemocni, a vlasnik bi mogao da mi resi taj problem za 3 minute.

Zahvaljujem se svima u napred, uz napomenu da bih bio vise nego zahalan za ovakvu vrstu pomoci jer je ponuda za posao vise nego dobra i omogucila bi mi da obezbedim sebe i porodicu na duze.
[ Nebojsa Milanovic @ 28.02.2013. 10:05 ] @
Ček, koliko sam razumeo, tražiš da neko ko te ne poznaje svojim imenom, ugledom i brendom stane iza tebe i potpiše ti bezuslovnu preporuku?

A svoju stručnost ilustruješ posedovanjem aparata Canon S3IS i 400D?
[ Freerunner @ 28.02.2013. 10:30 ] @
Zaista ne razumem zasto takav odgovor. Zasto mislis da neko ko ima jeftiniju opremu, i to na svoju ruku, nije strucan da radi takav posao ? jel kvalitetan fotograf iskljucivo postaje kvalitetan uz koriscenje kvalitetne odnosno skupe opreme ? Druze, Ja sam poprilicno ubedjen da ce kvalitetan fotograf sa MIRC-om da napravi bolje fotografije nego los fotograf sa D800. Pritom znam iz prve ruke da nece biti Background check-a vec da trazim ovo kao uslugu za ne daj boze. Zasto stranac ne bi pomogao strancu .. ? onaj Isus je pricao praznu pricu izgleda.
[ 3way @ 28.02.2013. 10:35 ] @
Citat:
Freerunner:Zasto stranac ne bi pomogao strancu .. ? onaj Isus je pricao praznu pricu izgleda.


I ja sam pomislio isto sto i Nebojsa. Ne mozes tek tako da banes kod nekoga, pa da on garantuje za tebe i da ti veruje na rec da nece biti nikakve provere...

Sto se tice opreme, to je neka totalno druga tema i dobrim fotografom te nece uciniti ni dobar aparat, a jos manje neki kompakt i stav "ja sam umetnik, moze to i ovako" :) Kao u bilo kom drugom poslu, jedino sto se racuna su rezultati :)
[ Freerunner @ 28.02.2013. 10:45 ] @
znam ja to druze, ali nisam se javio sa namerom "daj mi Perinu kreditnu karticu da iznajmim prostitutke" vec da mi neko da kontakt, i onda porazgovaram sa tim covekom pa neka sam proceni da li hoce da mi pomogne. a "ne daj boze" situacija koju sam spomenuo je zbog imigracije a ne samog zaposljavaca, posto se u imigracionom formularu popunjuju prethodna radna mesta. Te bi u najgorem scenariju radnik ambasade u beogradu proverio da li takav lokal postoji. sto je verovatno da se desi otprilike ko i onaj Boing na otpadu ..
[ component @ 28.02.2013. 12:12 ] @
Imam predlog: Zašto ne bi postavio neke od svojih radova na uvid, tako da vlasnik Foto radnje može da proceni da li bi dao preporuku za takvog fotografa?
U svakom slučaju možeš navesti neke izmišljene ili random Foto radnje pa sam sebi izmisliti preporuke. I ovako niko neće raditi Background check
Ako ti od svega ovog ne ispadne ništa, ponudi se u nekoliko Foto radnji da volontiraš i ubrzo ćeš imati pun CV za sledeći put.
[ Freerunner @ 28.02.2013. 19:03 ] @
Konkretan savet, hvala puno.

Snasao sam se, covek mi se javio, odma sam otisao i popricao sa gospodinom koji drzi radnju, objasnio sam mu da BC check radi samo imigracija i to u ekstremnim slucajevima, a ne firma, i pre nego sto sam upalio tablet da mu pokazem sta i kako, covek je bez da zavrsim rekao da moze i da ce mu biti drago da pomogne. Valjda i ja ostavljam utisak nekoga ko bi pomogao nepoznatom da upali na gurku, sta znam.