[ Tactman @ 28.02.2013. 18:21 ] @
od juče valjda se ove aplikacije ne vide na google play store kod nas...meni su nestale iz spiska instaliranih aplikacija, što znači da više ne mogu da računam na update preko play store...naravno, biće načina da se instaliraju ali sve je to već drndanje i zezanje...ima li neko ideju zašto se to desilo? zahtevali operateri iz severne koreje, pardon srbije, da se skinu jer narod džaba telefonira i džaba šalje poruke?
[ Predrag Supurovic @ 28.02.2013. 18:26 ] @
Pazi stvarno, i meni je nestao sa telefona.
[ bachi @ 28.02.2013. 19:01 ] @
Meni nije, ali sam zato dobio neki fraking Google settings aplikaciju automatsku instaliranu bez ikakvih pitanja!

Mislim da mi je ovo prvi i poslednji Android telefon.

Edit: Ladno ni ja nemam WhatsApp u google hellu, a ni Viber, mada mi se nije sam deinstalirao.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.02.2013. 19:30 ] @
Viber je nestao, whatsapp je tu (kod mene).

Mozda ce ovo da pomogne:
http://helpme.viber.com/index....t-download-from-android-market
[ Predrag Supurovic @ 28.02.2013. 19:30 ] @
Citat:
bachi: Meni nije, ali sam zato dobio neki fraking Google settings aplikaciju automatsku instaliranu bez ikakvih pitanja!


I ovo sam primetio, ali sam mislio da se to promenila ikonica nekom od sistemskih bloatwarea.
[ Tactman @ 28.02.2013. 19:32 ] @
Citat:
bachi

Mislim da mi je ovo prvi i poslednji Android telefon.

Edit: Ladno ni ja nemam WhatsApp u google hellu, a ni Viber, mada mi se nije sam deinstalirao.


ostaje on na telefonu, neće se on deinstalirati, ali ga jednostavno mi odavde više ne vidimo...to znači da više ne možeš da dobijaš obaveštenja kad stigne neki update programa, a kad upišeš viber ili whatsapp u search play store njega jednostavno nema u rezultatima...tako da neko ko ga nije ranije instalirao više to ni ne može da uradi regularno preko marketa, nego mora da se traži .apk po netu, dakle smaranje...

a za ovo prvo, jeste da mi se sviđaju razne stvari, ali nešto sve više i ja idem u tom pravcu...problem je što su alternative svaka na svoj način smaračina...
[ dzul @ 28.02.2013. 19:33 ] @
Meni se isto pojavila ta Google Settings, ja je obrisem i sad je opet tu. Automatski se instalirala cim sam upalio data konekciju. Ne koristim viber i whatsapp.
[ Hackman @ 28.02.2013. 19:34 ] @
Meni je Viber tu i radi bez problema, mora da je nešto drugo tu u pitanju,
još mi se abdejtovao pre par dana.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.02.2013. 19:35 ] @
Radi i ovaj link.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.viber.voip
[ Tactman @ 28.02.2013. 19:38 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Viber je nestao, whatsapp je tu (kod mene).

Mozda ce ovo da pomogne:
http://helpme.viber.com/index....t-download-from-android-market


kako nestao, ne bi trebalo da nestane, samo ga nema u spisku instaliranih aplikacija...programi i dalje rade...

bar ja znam kako naći neke programe, ali poenta je da sad mora da se radi gimnastika i za free aplikacije, koje još spadaju i u jako popularne...ako su se bunili provajderi, kakve to veze ima sa skidanjem app sa marketa? oni mogu da spreče da se koriste preko 3g, ali ne znam po kom osnovu se može narediti skidanje apps za neku zemlju? ne zanima me vaš 3g, koristim je preko wifi, i u tom smislu je sve ovo prilična budalaština...
[ Hackman @ 28.02.2013. 19:41 ] @
tačno, kad odem u prodavnicu tamo je nema ona njegova roza ikonica ali ima
neka bela i piše Viber tehnologi, a upravo sam zvao burazera sad i radi bez
problema ona već od ranije instalirana.
[ Predrag Supurovic @ 28.02.2013. 19:43 ] @
Nađoh nanetu da j ečovek uklonmio ovo Google Settings đubre što je Gogole sam instalirao i da mu višene radi google Market.

Izgleda da nam Gogole sprema nešto.

Pre nekog vremena sam primetio da na Marketu više ne možeš da radiš ništa osim da preuzimaš aplikacije ako nemaš Google+ nalog. Ucenjuju sve krosinike Android telefona da MORAJU da imaju Google+ nalog. Prvi korak su opcije na marketu a verovatno nam sledi sve više uceno, dok na kraju neće biti moguće uopšte koristiti telefon bez Google+ naloga.

A tu se stvar komplikjuuej jer Google traži da Google+ nalog otvorite samo i isključivo na svoje ime. Zabranjeni su nadimci, lažna imena i slično. Čak traže i proveru podataka dostavljanjem ličnih dokumenata (meni su tražili).
[ bachi @ 28.02.2013. 19:45 ] @
Ajde dajte neki dobar alternativni market, čisto da ako treba da se nađe.

Ako rootujem telefon, mogu li da pobrišem ovo google smeće iz telefona, uključujući google play?

Problem je što kada se ode na top free apps, ni tu nema vibera, whatssapa i drugo. Skype je tu.
[ bakara @ 28.02.2013. 19:48 ] @
Cemu sluzi ovaj google settings?
[ Slobodan Milivojevic @ 28.02.2013. 19:49 ] @
Ako rootuješ telefon, možeš da mu radiš šta hoćeš... Ja od prvog dana koristim root-ovan telefon, i još custom romove, mada custom rom i ne moraš da koristiš...

Mada zanimljivo, nema ga u pretrazi, a kad ga otvorim sa linka piše:
Citat:
This app is compatible with your Mt:s Samsung Nexus S.
[ bachi @ 28.02.2013. 19:53 ] @
Citat:
bakara:
Cemu sluzi ovaj google settings?

Pojma nemam, ali samo znam da pokraj Googla, aplikacije bez pitanja instaliraju jedino još VIRUSI i TROJANCI. Auh kako sam popizdeo kada sam ugledao to dodatno smeće koje mi se instaliralo bez pitanja i koje ne mogu da deinstaliram.

Znam da je offtopic, ali ako ima neka dobra duša koja ima Havaji G300 da mi pošalje na PM/Email uputstvo kako da ga rootujem, pobrišem google đubre i onda unrutujem (ali da se ne vrati google đubre).

Hvala unapred.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.02.2013. 19:57 ] @
A što bi ga unroot-ovao?
[ Hackman @ 28.02.2013. 19:59 ] @
Meni se taj Google setings nigde nije instalirao, bar ga ja nigde ne vidim.
[ JankoNIS @ 28.02.2013. 20:00 ] @
Zasto bi ga vracao na unroot kasnije?

Kod mene radi Viber.
[ Tyler Durden @ 28.02.2013. 20:03 ] @
Ovaj Google je stvarno prso s mozgom. Tačno ću i ja da ih batalim baš zbog ovog guranja silom u neke kretenske kombinacije.
Inače, i meni je ista stvar sa Viber-om.

@bachi
Ovog Google Settings-a nećeš moći ni sa rutovanim telefonom da se riješiš. Meni je tako na tabletu koji ima custom ROM.
Jedino da se nikad ne prijaviš sa svojim Google nalogom prilikom početnog setovanja telefona.
[ JankoNIS @ 28.02.2013. 20:09 ] @
Nije prso, znaju oni dobro sta rade. To je sledeci korak u kontroli korisnika. Da vidis kad se omasove one njihove naocare, tek to ce da bude qq i lele.
[ Tactman @ 28.02.2013. 20:12 ] @
Citat:
bakara:
Cemu sluzi ovaj google settings?


moguće da je zaista nešto u vezi drndanja sa google+...u tim podešavanjima vidim opciju za aplikacije koje traže logovanje preko google+...verovatno ima i takvih, poput onih gde možeš da se loguješ samo preko facebooka...sasvim je na kraju moguće da krajnji rezultat bude da ubuduće za korišćenje android telefona moraš da imaš google+ umesto gmail naloga...a pored toga će verovatno polako ubijati i logovanje u aplikacijama mail adresom i to zameniti sa facebookom...mislim tu na sve operativne sisteme...

a ovo s viberom i whatsapp je neka druga vrsta zezancije, mpžda ćemo i saznati šta je u pitanju...onako napamet ne znam ko bi drugi mogao da se bavi skidanjem tih apps za naše tržište ako ne provajderi mobilne telefonije...mada ko što rekoh, ne mogu oni da zabrane aplikacije, mogu da blokiraju da one rade preko 3g itd, ali je činjenice da su to besplatne aplikacije koje više ne vidimo, što je zaista prilično čudno...

[Ovu poruku je menjao Tactman dana 28.02.2013. u 21:25 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.02.2013. 20:18 ] @
Kad malo ohladite glave videćete da se u toj aplikaciji nalaze ponajpre prečice do sistemskih podešavanja, vrlo bitnih za sigurnost korisnika i toga šta Google sme, a šta ne sme da prati i prikuplja, do kojih se ranije inače dolazilo kroz 3 različita mesta unutar Settingsa i Mapsa.
Ja bih mu u stvari rekao hvala, a onome ko je šokiran činjenicom da mu se nešto novo našlo na telefonu ću samo reći da pročita EULA, a jer nisu oni od juče, pa da im se omaklo da nešto gurnu na telefon, a ne bi smeli.

Za Viber, a kao i za sve ostale aplikacije, će biti dovoljno uraditi Data wipe Google Playu (bilo kroz settings - > Applications bilo kroz TiBackup ili neki sličan app) i onda se konektovati preko proxyja na net (možete skinuti recimo Hideman sa marketa) i uraditi update za aplikacije kojima inače ne možete pristupiti drugačije. Tako radimo i mi koji kupujemo aplikacije, jer ih u suprotnom ne vidimo.

Verovati da su operateri umešani u to je besmisleno, jer jer to nešto na šta operateri ne mogu uticati. Aplikacije ne krše zakon, Play Store terms of use i tu prestaje svaka priča.
[ Aleksandar Đokić @ 28.02.2013. 21:42 ] @
Ja to ne koristim, taj Google-ov store. Cim sam vido da nema logout (sign-out stagod) opcije bilo mi je jasno. Sve aplikacije idu iskljucivo preko .apk-a.
[ Predrag Supurovic @ 28.02.2013. 21:56 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Kad malo ohladite glave videćete da se u toj aplikaciji nalaze ponajpre prečice do sistemskih podešavanja, vrlo bitnih za sigurnost korisnika i toga šta Google sme, a šta ne sme da prati i prikuplja, do kojih se ranije inače dolazilo kroz 3 različita mesta unutar Settingsa i Mapsa.


Nije bitno koje su aplikacija u pitanju ali to sto Google sebi dozvoljava i sto uposte postoji mogucnost da sam instalira i deinstalira sa korisnickih telefona sta mu dune, to je vrlo opasna stvar.

Samo po sebi je zlo sto da bi uopste mogao da normalno koristis telefopn moras da imas Google mail nalog. Jos je gore to sto je Google vec primakao da isto uslovi google+ nalogom, a instalaicja i denistnalacija programa bez znanja i dozvole korsiniak telefona vodi ka tome da ce nas sve jednog dana sacekati poruka od Google-a da ako ne uradimo nesto sto je sam nejmu potrebno i njemu je u interesu, nasi telefoni postaju neupotrebljivi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.02.2013. 21:57 ] @
Šta ti je tačno bilo jasno?

Kako ažuriraš aplikacije? Kad se setiš proveriš da li neke imaju update? Pri tome rizikujući da do provere vučeš neki ozbiljan sigurnosni propust? Ako je tako, onda ti je skuplja dara nego mera.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.02.2013. 22:14 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Nije bitno koje su aplikacija u pitanju ali to sto Google sebi dozvoljava i sto uposte postoji mogucnost da sam instalira i deinstalira sa korisnickih telefona sta mu dune, to je vrlo opasna stvar.

Samo po sebi je zlo sto da bi uopste mogao da normalno koristis telefopn moras da imas Google mail nalog. Jos je gore to sto je Google vec primakao da isto uslovi google+ nalogom, a instalaicja i denistnalacija programa bez znanja i dozvole korsiniak telefona vodi ka tome da ce nas sve jednog dana sacekati poruka od Google-a da ako ne uradimo nesto sto je sam nejmu potrebno i njemu je u interesu, nasi telefoni postaju neupotrebljivi.


Ako se ne varam, ista stvar postoji i kod Applea, s tim da je tamo problem nastao kada se otkrilo da Apple može da obriše neku aplikaciju sa telefona (što je meni strašnija stvar).

Ne znam otkud vam sad ovo za G+ nalog, ali i dalje je potreban samo Gmail ili GApps nalog za potpuno osposobljavanje telefona, ne mora ni to, ali ko želi da se zeza sa ručnim ubacivanjem aplikacija.

Dakle, nije fer reći da ti treba Gmail nalog da bi normalno mogao da koristiš telefon, jer realno isti ne treba. Telefon radi i bez njega. Aplikacije rade i bez njega. Ako želiš neke Googleove servise, pa da treba ti Google nalog. Ne vidim zašto bi ikome smetalo to, jer nisu ni prvi ni poslednji sa takvim pristupom.

Da li Google može ili ne može jednog dana da te spreči da koristiš svoj telefon kako bi ti definisao normalno ne znam, nisam čitao EULA, ali ništa što su do sada radili sa updateovima mene nije sprečilo da telefon koristim "normalno". EULA nisam čitao jer smatram da ne bih otkrio ništa što bi me iznenadilo, ali onome kome smetaju ovakve stvari, prca stvar koju treba da uradi je da pročita na sta je pristao tapnuvši na I Agree prilikom inicijalnog paljenja telefona. U suprotnom će se tema pretvoriti u rekla kazala "mamu im kapitalističku" temu.

Od učesnika ovog foruma bih očekivao malo vise
[ IgorJ @ 01.03.2013. 00:49 ] @
Ja koristim TunnelBear(sa Google Play) da se prebacim na US Play i skinem aplikacije koje nije moguce inace skinuti.Cak i kupujem aplikacija tako preko Itesa kartice.
Nije potreban root.
[ burex @ 01.03.2013. 03:34 ] @
Još mene drugar ubeđuje danas da je on instalirao tu aplikaciju i da sve šljaka, i ja se češem po glavi kako ne mogu da nađem aplikaciju ni za tablet ni za smartphone... I na kraju sam skinuo sa nekog "alternativnog" sajta APK i instalirao. Dobro da nisam lud, vidim po ovoj temi.

Šta se zapravo desilo? Da li je blokirana totalno aplikacija, ili samo za nas iz Srbije?
[ Lavlja_Jazbina @ 01.03.2013. 06:25 ] @
Ovom Srbijom je zavladala euforija panicnih vesti.Procitao ovde temu i smorio bro ljudi,jel radi,
salji mi nesto itd.Meni je to radilo i juce,kao i danas.Ima li to veze za operaterom ili....
[ bakara @ 01.03.2013. 08:24 ] @
Citat:
JankoNIS:

Kod mene radi Viber.

Radi i nama viber, nego ga nema vise na Gplayu, tako da nema vise ni auto apdejta.

Inace na mom fonu uredno mogu da deinstaliram G settings, ali se posle sam ponovo instalira.

Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Kad malo ohladite glave videćete da se u toj aplikaciji nalaze ponajpre prečice do sistemskih podešavanja, vrlo bitnih za sigurnost korisnika i toga šta Google sme, a šta ne sme da prati i prikuplja, do kojih se ranije inače dolazilo kroz 3 različita mesta unutar Settingsa i Mapsa.

Ne vidim da u njemu ima neka podesavanja?

[ Tactman @ 01.03.2013. 09:41 ] @
zanimljiva stvar, aplikacije se ne nalaze medju my apps, ali ih ima kad se ode na all apps ( swipe desno, tu su sve aplikacije koje ste ikada instalirali na telefon), i tu se vidi da li postoji update ili ne...juče sam inače uradio update upravo za viber...

koliko sam uspeo da vidim, developeri mogu da skinu apps za neku zemlju, a zašto bi to radili autori vibera i whatsapp ko zna...možda smo im preopteretili resurse...(secam se svojevremeno onih servisa za besplatne sms, gde je srbija skidana posle par dana jer smo slali milijarde poruka)...možda se neko od provajdera na budalu žalio pa oni odma rešili da ih skinu da se ne bi mlatili dalje..očito je da to developeri mogu da urade, sad ostaje pitanje šta je razlog, da li oni imaju neke svoje razloge koje ne znamo, ili su imali žalbe odavde pa su to presekli linijom manjeg otpora...

inače, meni ovaj google settings drugačije izgleda, pored svega ovoga imam još i google+, location i search stavke...
[ jnk @ 01.03.2013. 09:49 ] @
Za skidanje vibera direktan link - http://download.viber.com/viber.apk
[ bachi @ 01.03.2013. 09:49 ] @
Pazi, da je samo Viber, pa da kažeš da su oni tražili. Međutim, nedostupan je i Whatsapp, kao i LINE: Free Calls & Messages, što me navodi da ipak Google i samo Google ima veze sa tim. Zašto - ne zna se. Jedino ako se kartel utalio i calno neku lovu.

Ljudi, nije problem doći do Vibera za onoga ko zna. Viber u Srbiji i jeste toliko popularan zahvaljujući činjenici da kada se ode na Top apps na google hellu, on je bio prvi na listi. Samim tim, svako ko ima shitdroid ima i Viber, jer ne možeš da ga omašiš.

Rezultat je da najviše kontakata od tih voip alternativa najviše koriste viber.

Skidanjem ovih programa sa liste za Srbiju će se i smanjiti broj potencijalnih korisnika.
[ Tactman @ 01.03.2013. 09:56 ] @
Citat:
bachi: Pazi, da je samo Viber, pa da kažeš da su oni tražili. Međutim, nedostupan je i Whatsapp, kao i LINE: Free Calls & Messages, što me navodi da ipak Google i samo Google ima veze sa tim. Zašto - ne zna se. Jedino ako se kartel utalio i calno neku lovu.

Ljudi, nije problem doći do Vibera za onoga ko zna. Viber u Srbiji i jeste toliko popularan zahvaljujući činjenici da kada se ode na Top apps na google hellu, on je bio prvi na listi. Samim tim, svako ko ima shitdroid ima i Viber, jer ne možeš da ga omašiš.

Rezultat je da najviše kontakata od tih voip alternativa najviše koriste viber.

Skidanjem ovih programa sa liste za Srbiju će se i smanjiti broj potencijalnih korisnika.


upravo zato je sve ovo čudno...zašto se bi google bavio nama i voip aplikacijama? kakav je interes google-a da nam baš te aplikacije učini nevidljivim? a još su i besplatne? developeri žele što više korisnika jer im to diže vrednost kompanije itd...s te strane ne vidim da svi oni imaju neki interes da to rade...
[ pri3rak @ 01.03.2013. 10:52 ] @
Citat:
Tactman:  te strane ne vidim da svi oni imaju neki interes da to rade...

Kad bi tebi domaci telekom operateri calnuli kes, progledao bi u roku od odma' :)
[ jnk @ 01.03.2013. 11:24 ] @
Očigledno je da su domaći operateri isforsirali te odluke. Da li su platili guglu ili direkt viberu, to je sasvim nebitno. Čudi me samo da nisu zabranili korišćenje vibera preko 3g-a, kao sip što je zabranjen.
[ ac1bd4 @ 01.03.2013. 11:35 ] @
Možda zvuči kao teorija zavere ali mislim da ne bi bilo ništa čudno da operateri zaista imaju veze sa tim. Jesu mogli da filtriraju saobraćaj ali ovako niko ne može direktno da ih krivi, a isti je efekat.
[ Dexic @ 01.03.2013. 11:46 ] @
Citat:
pri3rak:
Citat:
Tactman:  te strane ne vidim da svi oni imaju neki interes da to rade...

Kad bi tebi domaci telekom operateri calnuli kes, progledao bi u roku od odma' :)

Nasi operateri da daju svu zajednicku dobit ne mi bili ni interesantni za pogled Google-u a kamoli da mogu da novcem nesto urade po ovom pitanju :)

Oladite malo, zasto nikome ne pada na pamet da je mozda najobicniji bug kod GP-a? Kao da bi bio prvi put... jok, odmah teorije zavere na ES-u i paranoja....
[ Predrag Supurovic @ 01.03.2013. 11:58 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Kako ažuriraš aplikacije? Kad se setiš proveriš da li neke imaju update? Pri tome rizikujući da do provere vučeš neki ozbiljan sigurnosni propust? Ako je tako, onda ti je skuplja dara nego mera.


Meni su aplikacije podešene da se radi update automatski. Ali to je moja odluka. Nisam odlučio da mi neko automatski briše apliakciju sa telefona.

Viber mi je nestao jer je neko odlučio da mi ga obriše sa telefona, a sa njim su nestali i svi Viber podaci o kontaktima. To je veoma loše.


Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Ako se ne varam, ista stvar postoji i kod Applea, s tim da je tamo problem nastao kada se otkrilo da Apple može da obriše neku aplikaciju sa telefona (što je meni strašnija stvar).


Pa upravo to je Google uradio - obrisao je apliakcije sa telefona samoinicijativno i bez znanja vlasnika telefona.


Citat:

Ne znam otkud vam sad ovo za G+ nalog, ali i dalje je potreban samo Gmail ili GApps nalog za potpuno osposobljavanje telefona, ne mora ni to, ali ko želi da se zeza sa ručnim ubacivanjem aplikacija.


Od skora, da bi mogao da daješ ocene aplikacija moraš da imaš Google+ nalog a ne gmail. Gogole vodi otvorenu politiku ucenjivanja korisnika njegovih servisa da moraju da imaju Google+ nalog kako bi osvojio tržište društvenih mreža.

Android telefoni su za njega samo još jedan Google servis koji će kad-tad postati aktuelan u ovoj Google-ovoj politici.

Citat:

Dakle, nije fer reći da ti treba Gmail nalog da bi normalno mogao da koristiš telefon, jer realno isti ne treba. Telefon radi i bez njega. Aplikacije rade i bez njega. Ako želiš neke Googleove servise, pa da treba ti Google nalog. Ne vidim zašto bi ikome smetalo to, jer nisu ni prvi ni poslednji sa takvim pristupom.


Kada sam nabavio telefon, bio sam veoma odlučan da ga ne povezujem sa Google nalogom. Izdržao sam jedno nedelju dana jer je telefon bio poluupotrebljiv.

A evo i slikovitog primera: ako koristiš opciju zaključavanja telefona, i zaboraviš lozinku, a nemaš Google nalog vezan sa telefonom, jedino što možeš da uradiš je vipeout telefona na fabrička podešavanja.

Citat:

Da li Google može ili ne može jednog dana da te spreči da koristiš svoj telefon kako bi ti definisao normalno ne znam, nisam čitao EULA, ali ništa što su do sada radili sa updateovima mene nije sprečilo da telefon koristim "normalno". EULA nisam čitao jer smatram da ne bih otkrio ništa što bi me iznenadilo, ali onome kome smetaju ovakve stvari, prca stvar koju treba da uradi je da pročita na sta je pristao tapnuvši na I Agree prilikom inicijalnog paljenja telefona. U suprotnom će se tema pretvoriti u rekla kazala "mamu im kapitalističku" temu.


Gogle uvek može da odluči da Android proglasi cloud platformom i da potpno promeni pricnip rada tako da korinik bude ucenjen bilo čime da bi nastavio da korsiti svoj telefon.

I ja od korisnika ovog foruma očekujem mnogo više nego da se pozivaju na EULA i saglasnost koja je data, a da ne ulaze u moralnost takvih "ugovora" i postupanja po takvim "ugovorima".

Citat:
bakara:
Inace na mom fonu uredno mogu da deinstaliram G settings, ali se posle sam ponovo instalira.


Kod mene te opcije nema. Mogu da ga uklonim samo ako hakujem po operativnom sistemu.


[ Ivica Vujović @ 01.03.2013. 12:13 ] @
Na Amazon marketu mogu da skinem Viber aplikaciju, ali Whatsapp mi je nedostupan. Da napomenem da je Viber bio instaliran i ranije, a Whatsapp nije.
[ bachi @ 01.03.2013. 12:34 ] @
I na google playu mogu da vidim viber i piše da je kompatibilan sa mojim Havajcem, ali to je zato što ga već imam instaliranog. Kada bih deinstalirao Viber, onda ga više ne bih video na Google playu.

Citat:
Dexic:Oladite malo, zasto nikome ne pada na pamet da je mozda najobicniji bug kod GP-a? Kao da bi bio prvi put... jok, odmah teorije zavere na ES-u i paranoja....


E lafe, da ne živim u ovoj Banana državi i gde se tri operatera opušteno dogovaraju oko cena i uslova prema korisnicima, a da nema ko to da kazni; gde je Telekom do juče držao monopol na komunikacije i pomislio bih da je bug i ne bih paranoisao. Ovako...

Naravno, potajno se i ja nadam da je neka greška u pitanju...
[ nidzo80 @ 01.03.2013. 12:40 ] @
Zanimljivo da kad se kuca na Google-u Viber ili Whatsapp i klikne na link koji vodi na Play Store obe aplikacije mogu da se instaliraju Sa telefona sa i bez korišćenja VPN-a razlika se vidi na slici.
[ bakara @ 01.03.2013. 12:51 ] @
Citat:
Ivica Vujović:
Na Amazon marketu mogu da skinem Viber aplikaciju, ali Whatsapp mi je nedostupan. Da napomenem da je Viber bio instaliran i ranije, a Whatsapp nije.

Ima i ovde da se instalira:
https://play.google.com/store/...ls?id=com.viber.voip&hl=sr

Na telefonu ga nema.
[ component @ 01.03.2013. 12:54 ] @
Interesantno mi je što sam juče radio reset telefona pa sam morao sve da instaliram ponovo. I ne mogu da nađem Viber na Google Play, a znam da postoji aplikacija. I odem na http://www.viber.com i lepo stoji link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.viber.voip
Dakle ima ga na Google Play-u. Dakle google ga je zbog nečega sakrio. Nije sklonjen, samo sakriven. Kad jednom dođeš do strane sasvim normalno se instalira. Sad me čudi da bi to uradio samo za Viber? Nije jedina voip aplikacija. Zašto Skype još uvek stoji? Čak je 1. mesto u "top liste"?!
Ovde su na gubitku jedino korisnici koji do sada nisu čuli za viber pa neće ni znati da mogu da ga imaju.
[ mozdasamjaamozdainisam @ 01.03.2013. 12:55 ] @
@Predrag:

"Viber mi je nestao jer je neko odlučio da mi ga obriše sa telefona, a sa njim su nestali i svi Viber podaci o kontaktima. To je veoma loše."

Jesi li siguran da ti je uklonjena sama aplikacija? Koliko sam ja druge ucesnike razumeo, Viber vise nije dostupan u Google Play, ali svi koji su ga imali instaliranog i dalje im je aplikacija instalirana i dostupna?

Inace i Google i Apple imaju mogucnost da iz 'centrale' obrisu odredjenu aplikaciju na svim aparatima na svetu koji su u nekom trenutku na internetu. Slazem se da je to donekle i lose, ali po meni su prednosti vece od nedostataka. Google vodi otvoreniju politiku sto se tice developer-a i koje aplikacije stizu u Google Play. Vec se desilo par puta da su neki to zloupotrebili. Zamisli da ti imas na telefonu neku aplikaciju, za koju nisi svestan da ti trosi kredit / internet / spamuje / iscitava podatke i slicno. Meni licno odgovara da me Google stiti od sebe samog, nego li da imam drugih problema.

Sto se tice Google settings, to su samo precice do instaliranih google aplikacija i nista drugo. Jednostavni short-cut.
[ bachi @ 01.03.2013. 13:00 ] @
A meni NE odgovara da moj telefon NIJE moj i da tamo neka korporacija može da odlučuje šta je za mene dobro, a šta ne.

Ajde ljudi, prst na čelo i razmislite malo o svemu pre nego što tako olako prihvatate neke stvari.

Da mi je Google dao telefon za dž i rekao, evo ti, pričaj, a mi ćemo da radimo sa aplikacijama šta hoćemo, da te špijuniramo zarad reklama i ko zna još čega, ali zato imaš telefon za dž, ja bih rekao hvala ili ne hvala, ali bih znao na čemu sam.

Ovako kupiš telefon, daš (silne) pare za njega, ali on opet u stvari nije tvoj, nego "njihov".

Ako Ubuntu OS ili Firefox OS ne budu imali tu filoSofiju ko Google, sledeći moj telefon će biti sa tim OSom, taman će za to vrede da preleži dečije bolesti.
[ pri3rak @ 01.03.2013. 13:08 ] @
Citat:
Dexic:
Nasi operateri da daju svu zajednicku dobit ne mi bili ni interesantni za pogled Google-u a kamoli da mogu da novcem nesto urade po ovom pitanju :)

Google i ostale uspesne kompanije se nalaze na mestu na kome su upravo zato sto se vode dijametrlno suporntim principima od tog koji si naveo.

Citat:
Dexic:
Oladite malo, zasto nikome ne pada na pamet da je mozda najobicniji bug kod GP-a? Kao da bi bio prvi put... jok, odmah teorije zavere na ES-u i paranoja....

Yep Vatikan i CIjA snajka:) Sasvim slucajno su istovremeno nestale razlicite aplikacije iste namene zbog buga u GP-u?! Deluje kao obecavajuce objasnjenje ...
[ mozdasamjaamozdainisam @ 01.03.2013. 13:09 ] @
@bachi, na zalost svet / ekonomija / firme su takve da su alternative gotovo neizvodljive. Naravno ima ih, ali nisu za prosecnog korisnika i to pomenute firme odlicno koriste.
Ja razumem tebe - ali razumi i ti da 99,75% korisnika su Average Joe koji pojma ni o cemu nemaju; takve moras i od samih sebe da stitis :) Ali takvi najcesce ni nemaju razvijenu svest kao ti i ja, pa je njima sve jedno :)

Ja sam inace bio svestan ove cinjenice kada sam kliknuo 'I agree' na mom android telefonu i meni licno opet pa to ne smeta (tj, u praksi do sada nikada nisam imao niti jedan problem sto se toga tice).
[ Predrag Supurovic @ 01.03.2013. 14:18 ] @
[quote]mozdasamjaamozdainisam:
@Predrag:

"Viber mi je nestao jer je neko odlučio da mi ga obriše sa telefona, a sa njim su nestali i svi Viber podaci o kontaktima. To je veoma loše."

Jesi li siguran da ti je uklonjena sama aplikacija? Koliko sam ja druge ucesnike razumeo, Viber vise nije dostupan u Google Play, ali svi koji su ga imali instaliranog i dalje im je aplikacija instalirana i dostupna?

[quote]

Siguran sam.

Citat:

Inace i Google i Apple imaju mogucnost da iz 'centrale' obrisu odredjenu aplikaciju na svim aparatima na svetu koji su u nekom trenutku na internetu. Slazem se da je to donekle i lose, ali po meni su prednosti vece od nedostataka. Google vodi otvoreniju politiku sto se tice developer-a i koje aplikacije stizu u Google Play. Vec se desilo par puta da su neki to zloupotrebili. Zamisli da ti imas na telefonu neku aplikaciju, za koju nisi svestan da ti trosi kredit / internet / spamuje / iscitava podatke i slicno. Meni licno odgovara da me Google stiti od sebe samog, nego li da imam drugih problema.


Ja ipak više volim da me Google samo upozori a moja je stvar šta ću da radim.

Citat:
Sto se tice Google settings, to su samo precice do instaliranih google aplikacija i nista drugo. Jednostavni short-cut.


Jeste, ali može da bude i bilo šta drugo.
[ mr. ako @ 01.03.2013. 14:28 ] @
Kakva je situacija sa iPhone-om? Jel tamo dostupan Viber na AppStore-u?
Koliko vidim iz browsera ovako, Viber je dostupan.


[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 01.03.2013. u 15:41 GMT+1]
[ mr. ako @ 01.03.2013. 14:41 ] @


Citat:
bachi:
A meni NE odgovara da moj telefon NIJE moj i da tamo neka korporacija može da odlučuje šta je za mene dobro, a šta ne.

Ajde ljudi, prst na čelo i razmislite malo o svemu pre nego što tako olako prihvatate neke stvari.

Da mi je Google dao telefon za dž i rekao, evo ti, pričaj, a mi ćemo da radimo sa aplikacijama šta hoćemo, da te špijuniramo zarad reklama i ko zna još čega, ali zato imaš telefon za dž, ja bih rekao hvala ili ne hvala, ali bih znao na čemu sam.

Ovako kupiš telefon, daš (silne) pare za njega, ali on opet u stvari nije tvoj, nego "njihov".

Ako Ubuntu OS ili Firefox OS ne budu imali tu filoSofiju ko Google, sledeći moj telefon će biti sa tim OSom, taman će za to vrede da preleži dečije bolesti.

+1

Citat:
Predrag Supurovic:
Ja ipak više volim da me Google samo upozori a moja je stvar šta ću da radim.

+1


Bitna je mogucnost izbora! Opt-in, ne opt-out (ako ga ima uopste :) ).
[ dr_milos @ 01.03.2013. 15:25 ] @
Sad sam proverio sa nekim kolegama iz inostranstva i obe aplikacije Viber i Whats app su im dostupne... Konkretno Brazil i Rumunija. Tako da su najverovatnije uklonili podrsku za Srbiju...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.03.2013. 15:36 ] @
Svi mi volimo da se pitamo, to stoji, ali zavisi i o čemu se radi.
U scenariju u kome se otkrije da je neka aplikacija malware, da krši zakone neke zemlje u čijim se granicama moga skinuti ili se kroz nju ima direktan pristup nekim nelegalnim sadržajima (recimo dečja pornografija), Googleu, koji je dozvolio na prvom mestu da aplikacija bude objavljena i raspoloživa za download, najjednostavnije je da ima backdoor da istu može povući.

Ali kao što je rečeno, PRedraže ovde je izgleda samo tebi aplikacija nestala sa telefona. Svi drugi su samo primetili da je više ne mogu videti na Storeu, ali im je još uvek na telefonu, uključujući i meni.

Inače, nije novost da link do bilo koje aplikacije može da se izgoogla, pa da joj se na marketu tako priđe.
[ Aleksandar Đokić @ 01.03.2013. 17:13 ] @
Citat:
sledeći moj telefon će biti sa tim OSom


Ma koji sledeci, flashnucemo ove :).

Citat:
Jesu mogli da filtriraju saobraćaj ali ovako niko ne može direktno da ih krivi, a isti je efekat.


Kako isti? Pa jel ti radi Viber? Radi. Jel Radi Whatsapp? Radi. Da su filtrirali ne bi radio nikome.
[ Tactman @ 01.03.2013. 17:24 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić: Kako isti? Pa jel ti radi Viber? Radi. Jel Radi Whatsapp? Radi. Da su filtrirali ne bi radio nikome.


upravo je u tome kvaka...nisu kao oni ništa ukinuli, ali su aplikacije ipak postale nevidljive za ovdašnje korisnike...da provajderi nisu baš zadovoljni pokazuje i ova priča...


http://danas.net.hr/hrvatska/d...besplatno-dopisivanje-i-pozive
[ newtesla @ 01.03.2013. 20:22 ] @
Da razrešimo misteriju:



i ovo:


Dakle: nema. Zabranjeno. Nema u pretrazi, a kad se direktno klikne link - iskoči ovo sa slike.
[ iglig @ 01.03.2013. 20:25 ] @
Slika sve govori...


/Edit/
Zakasnih 2 minuta...
[ Tactman @ 01.03.2013. 20:38 ] @
kao što sam otprilike i naslućivao...verovatno su provajderi tražili od autora aplikacija da ih uklone za srbiju...da li su se pri tome pozivali na neki zakon ili nešto slično, ne znam, moguće je čak i da nisu...moja je procena da su išli na blef...vlasnicima viber i whatsapp verovatno nije naš preterano stalo da oko toga angažuju advokate, i da se oko nekakve srbije upuštaju u pravne zavrzlame, pa im je bilo lakše da srbiju jednostavno unčekiraju sa liste podržanih zemalja...

ako je tako, ovo je posao za agenciju za telekomunikacije, ili kako se to kod nas već zove...provajderi ne mogu niti to da traže, niti za to imaju zakonskog osnova...oni mogu da blokiraju voip kroz 3g, ali to onda mora da stoji u ugovorima...ako ne stoji, posao za nadležne službe...ne mogu da mi blokiraju pristup aplikaciji koju ću da koristim kroz wifi, a ako žele da je blokiraju kroz svoj data protok, to mora da stoji crno na belo u ugovorima...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.03.2013. 20:41 ] @
Ali zato kada se ide preko proxyja se aplikacija sasvim lepo može instalirati na sve telefone koji bi je inače podržavali.

[ Tactman @ 01.03.2013. 20:50 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ali zato kada se ide preko proxyja se aplikacija sasvim lepo može instalirati na sve telefone koji bi je inače podržavali.


a ako si haker onda možeš da telenor pretvoriš u att, vip u verizon, mts u star wars svemirski brod i da telefoniraš besplatno preko teslinih talasa bez gmail naloga...:-))

malo mašimo poentu...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.03.2013. 21:02 ] @
Pa krenulo se sa dobrim starim teorijama zavere, pa reko da prosvetlim.
[ bachi @ 01.03.2013. 21:20 ] @
@-V-O-Y-A-G-E-R-

Koja je poJenta tvojih poruka u ovoj temi? Šta ti u stvari hoćeš da pokažeš/dokažeš?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.03.2013. 21:32 ] @
Hoću "neukijema" da pokažem kako se može na kraju doći do aplikacije, a da se ne mora skidati apk sa nekog drugog sajta, jer ovako kada vrate pristup aplikaciji ostaće linkovana sa Google Playom, pa će sama tražiti i update kada se pojavi.

Inače, iz Vibera su mi rekli da će istražiti o čemu se radi, jer nisu upoznati sa ovom situacijom.
[ joojant200 @ 02.03.2013. 09:22 ] @
Citat:
mr. ako:
Kakva je situacija sa iPhone-om? Jel tamo dostupan Viber na AppStore-u?


Cisto radi statistike, za Symbian na Ovi Store sve OK ... ;)

btw from wiki:
On January 13, 2012, WhatsApp was pulled from the iOS App Store. The reason was not disclosed. The app was added back to the App Store four days later.

[ IgorJ @ 02.03.2013. 14:46 ] @
Zanimljivo je da nema u Installed,ali ima u All.I moze da se instalira odatle,pretpostavljam i apdejtuje.


[ mr. ako @ 02.03.2013. 16:53 ] @
Citat:
joojant200:
Cisto radi statistike, za Symbian na Ovi Store sve OK ... ;)

Pa ukoliko je neko pritisnuo developere da povuku, onda bi to verovatno vazilo i za povlacenje sa AppStore-a, pa i Ovi Store-a. :D No, izgleda da su ciljali samo Googletov App Market, ostale nisu kontaktirali.

[ newtesla @ 04.03.2013. 08:27 ] @
^^Jel ovo iznad na slici iTunes za Srbiju?
[ brajo @ 04.03.2013. 11:45 ] @
Na pitanje zasto je Viber uklonjen sa Google Play-a dobio sam sledeci odgovor :)
[ anon325 @ 04.03.2013. 22:27 ] @
Možete da ga skinete i odavde
[ Tactman @ 06.03.2013. 20:52 ] @
stvarno se nešto čudno dešava, sad zaista ne znam da li play store ima neke bagove...danas uđem u svoje aplikacije i vidim da ponovo jedna fali...onda ustanovim da je sa spiska instaliranih aplikacija nestala baš kakao talk, dakle još jedna voip aplikacija?! umesto u my apps, premestila se u all apps, i naravno baš danas je bio neki update za nju...međutim, kad je upišem u pretraživanje na play store normalno je pronađe, za razliku od vibera i whatsapp? ajd sad budi pametan...

a pored toga nestale su, bar za nas, i sve angry birds igrice...kad upišem u search angry birds nema više nijedne...ko bi sad pohvatao šta se zapravo dešava...

apple, vrati se, sve ti je oprošteno :-)))

[Ovu poruku je menjao Tactman dana 06.03.2013. u 22:29 GMT+1]
[ thejk @ 06.03.2013. 21:30 ] @
nema ni ghostly sms-a... :/
[ Tactman @ 06.03.2013. 21:44 ] @
kao ni evernote :-/

sad sam skoro siguran da je neka google brljotina u pitanju...kad upišem viber u google odvede me na viber link u play store---međutim, kad otvorim direktno play store na kućnom računaru opet nema u pretrazi vibera, whatsapp, angry birds, evernote-a itd...isto kao na telefonu...neka je mutljavina sa filtriranjem ip adresa, što znači da google pravi neke kerefeke...
[ shadowfield @ 06.03.2013. 22:24 ] @
Nema ni aplikacija Winamp ni Googletalk, tako da ko zna sta je u pitanju. Za Evernote je meni njihova podrska poslala direktan link za skidanje aplikacije pre par nedelja, bez objasnjenja zasto mi u Srbiji ne mozemo da je instaliramo.
[ Zoran Milovanovic @ 06.03.2013. 22:36 ] @
GTalk nikada nije ni bio na marketu koliko je meni poznato.
[ komsijakaraburma @ 07.03.2013. 09:01 ] @
Citat:
Tactman:
kao ni evernote :-/

sad sam skoro siguran da je neka google brljotina u pitanju...kad upišem viber u google odvede me na viber link u play store---međutim, kad otvorim direktno play store na kućnom računaru opet nema u pretrazi vibera, whatsapp, angry birds, evernote-a itd...isto kao na telefonu...neka je mutljavina sa filtriranjem ip adresa, što znači da google pravi neke kerefeke...



Evernote se ne pojavljuje u pretrazi, ali kad izguglaš link na Google Playu meni piše da može da se instalira: https://play.google.com/store/...ails?id=com.evernote&hl=en
[ Tactman @ 07.03.2013. 09:05 ] @
google i play store su pukli...svaki dan mi neka aplikacija iz my apps ode u all apps...i to recimo kad se pojavi update za nju, kako se pojavi update ona se premesti iz my apps u all apps...u poslednja dva dana to mi se desilo sa kakao talk i tango...

kad sam malo prošetao kroz all apps ustanovio sam da postoje updates za google earth i google play music za koje uopšte nisam dobio obaveštenje, a to su već google aplikacije...brljotina za brljotinom...
[ Tactman @ 07.03.2013. 09:12 ] @
Citat:
komsijakaraburma: Evernote se ne pojavljuje u pretrazi, ali kad izguglaš link na Google Playu meni piše da može da se instalira: https://play.google.com/store/...ails?id=com.evernote&hl=en


da, ali kad ispratiš ovaj link i odeš na play store ukucaj gore u search evernote....šipak, nema ga...znači da neke rezultate i neke aplikacije jednostavno ne daje nekim ip adresama...
[ Mile-Lile @ 07.03.2013. 14:43 ] @
može i preko SMS-a da se preuzme Viber, evo uputstva na mondou:
http://www.mondo.rs/s281159/Ko...sApp_nedostupni_iz_Srbije.html
[ since1986BC @ 07.03.2013. 17:53 ] @
samo mirno i bez uzbudjavanje :)
https://twitter.com/peka80/status/309460993300369408
[ spasa @ 07.03.2013. 18:42 ] @
Može da se ode na http://www.viber.com i tu da se klikne na “Get Viber”. Prebacuje direktno na google play store odakle može normalno da se preuzme, kao i ranije.
Isprobavao ja danas više puta.
[ Tactman @ 07.03.2013. 19:02 ] @
Citat:
spasa: Može da se ode na http://www.viber.com i tu da se klikne na “Get Viber”. Prebacuje direktno na google play store odakle može normalno da se preuzme, kao i ranije.
Isprobavao ja danas više puta.


sad vise i nije toliko poenta u viberu i whatsapp, jer se u medjuvremenu ispostavilo da citava gomila free aplikacija vise nije vidljivo na play store za korisnike iz srbije...ceo angry birds ciklus, winamp, evernote, kakao, tango, razne druge igrice, bar na prvu loptu ono sto sam pokupio okolo...
[ spasa @ 07.03.2013. 19:25 ] @
Od ovih što si naveo, na isti način kao i Viber, može sa google play marketa da se skinu Tango i Evernote. Ode se na njihov sajt i tamo klikne za koju se platformu traži, nakon čega prebacuje na google play store.
Za angrybirds i Kakao Talk kaže da ne mogu da se skinu ("This app is incompatible with your ...")
Winamp je dovoljno potražiti u na google search, gde ispiše link ka google marketu i za sada može da se preuzme normalno.
[ Tactman @ 07.03.2013. 19:58 ] @
sad svi možemo samo da nagađamo zašto se sve ovo dešava...očito je izgleda da naši operateri nisu baš toliko moćni da skidaju aplikacije...
[ mist @ 07.03.2013. 20:20 ] @
Nisam čitao celu temu, ali vidim da je neko na kraju zaključio da se ne zna zašto nema više aplikacija na Google Play u Srbiji.
Danas je neko na Twitteru rekao da je to izgleda zato što je Google rešio da ukine sve aplikacije koje koriste neko plaćanje bilo za samu kupovinu aplikacije, bilo za kupovine kasnije u toku korišćenja aplikacije.
Šta je razlog? Razlog je što je Google naterao da sva plaćanja za aplikacije idu preko Google Checkouta, a pošto Google Checkout (vidi čuda) ne radi u Srbiji, onda su oni smatrali da nema svrhe ni da ljudi iz Srbije instaliraju bilo koje aplikacije koje koriste plaćanje.

Eto vam, obratite se Slobi Markoviću, Dinkiću i JorgovanCi. :)
[ pri3rak @ 07.03.2013. 20:42 ] @



[ mr. ako @ 07.03.2013. 23:08 ] @
Citat:
mist:
a pošto Google Checkout (vidi čuda) ne radi u Srbiji


Ja skoro svakodnevno korsitim GC, i gle cuda, radi, u Srbiji, sada. :)
[ Dexic @ 08.03.2013. 05:39 ] @
Radio je valjda pooooodavno za Srbiju za placanje? Jedino nije moglo da se placa KA Srbiji (ili ti send-only GC za Srbiju)?
[ Tactman @ 08.03.2013. 09:21 ] @
Citat:
mist:
Nisam čitao celu temu, ali vidim da je neko na kraju zaključio da se ne zna zašto nema više aplikacija na Google Play u Srbiji.
Danas je neko na Twitteru rekao da je to izgleda zato što je Google rešio da ukine sve aplikacije koje koriste neko plaćanje bilo za samu kupovinu aplikacije, bilo za kupovine kasnije u toku korišćenja aplikacije.
Šta je razlog? Razlog je što je Google naterao da sva plaćanja za aplikacije idu preko Google Checkouta, a pošto Google Checkout (vidi čuda) ne radi u Srbiji, onda su oni smatrali da nema svrhe ni da ljudi iz Srbije instaliraju bilo koje aplikacije koje koriste plaćanje.

Eto vam, obratite se Slobi Markoviću, Dinkiću i JorgovanCi. :)


pa u tom slučaju bi bilo blokirano stotine hiljada aplikacija a ne samo njih nekoliko...skoro svaka aplikacija ima neku pro verziju, pored lite verzije, ili već nešto da možeš da dokupiš (teme, itd...)....
[ Veš Mašina @ 08.03.2013. 09:44 ] @
Thank you for contacting us today, I apologize about the inconvenience and I'm more than happy to assist you with downloading apps. Based on the information you sent along, it appears you’re experiencing issue ### from our known issues page. Users who are seeing this issue:

- Are located in Serbia or Croatia
- Are receiving various errors when trying to purchase apps on Google Play
- May have been able to purchase before, but now are completely unable to buy Android apps

We’re working hard to resolve this issue so that users in this country can download paid apps again; however, at this time, there is no workaround or fix available. Due to high volume of inquiries surrounding this issue, we won’t be able to keep you updated on the issue via this thread; however, you can find updates on this issue by checking our known issues page:

http://support.google.com/goog...issues.cs&ki_topic=1319135

If the issue you’re experiencing is not as described above, please let me know so I can continue to look into your case. If you feel your case is unique and is not this known issue, any further information you can provide (device logs, screen shots, etc.) that will help us pinpoint the problem would be very helpful - you can attach them to your reply, and I’ll take a look.
[ Tactman @ 08.03.2013. 12:51 ] @
@veš mašina

ovo je priča za kupovinu aplikacija, nema mnogo veze sa ovom temom...ovde je problem nevidljivost free aplikacija...
[ spasa @ 08.03.2013. 15:26 ] @
Citat:
mist:

Eto vam, obratite se Slobi Markoviću, Dinkiću i JorgovanCi. :)


Mislim da nema potrebe da se organizuju izbori sada ovde :)

Google checkout radi, može da se kupuje na netu, treba probati pre nego se nešto napiše. Radi baš odavno, kao što je ovde neko i napisao.
Bez obzira na sve to, neke besplatne aplikacije se više ne vide, a do nekih od njih je moguće doći ako se ima direktan link ka njima na play store i skunuti ih normalno, što je (barem meni) čudno...
[ mist @ 08.03.2013. 19:33 ] @
Ok, izvinjavam se, nisam znao da Google Checkout radi u Srbiji.
Samo sam preneo ono što je neko rekao na Twitteru.
[ Tactman @ 08.03.2013. 20:28 ] @
Citat:
spasa: ....a do nekih od njih je moguće doći ako se ima direktan link ka njima na play store i skunuti ih normalno, što je (barem meni) čudno...


a nekima ni taj metod ne radi, da sve bude jos cudnije...napise im prilikom pokusaja instalacije da uredjaj nije kompatibilan sa tom aplikacijom i zdravo...
[ Slobodan Milivojevic @ 08.03.2013. 21:52 ] @
Kolko se ja secam, na Android marketu je bilo moguce kupovati aplikacije, a onda su to ukinuli za Srbiju. Sad pretpostavljam da je razlog in app purchase, i da su izbacili sve aplikacije koje imaju ovo u sebi.

Mozda gresim.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.03.2013. 21:55 ] @
[quote]Tactman:
Citat:
spasa:a nekima ni taj metod ne radi, da sve bude jos cudnije...napise im prilikom pokusaja instalacije da uredjaj nije kompatibilan sa tom aplikacijom i zdravo...


Mislim da na svakom uredjaju na kom nije vec instaliran Viber kaze da nije kompatibilan sa telefonom... Evo kod mene na Nexusu pise da je sve ok, al za Desire na kome nema Vibera trenutno pise da nije kompatibilan.
[ HomeRbg @ 08.03.2013. 23:16 ] @
Evo TRAJNOG rešenja za ovaj i slične probleme.
Potrebno je instalirati ORBOT. To je TOR za android uređaje. Može se naći na Google play-u.
Pokrenite ga i podesite po želji. Možete izabrati aplikacije koje će preko njega izlaziti na internet. Za sada samo Google play... Dovršite wizard i pokrenite ORBOT tako što ćete držati par sekundi veliko okruglo dugme na sredini ekrana... Aktivan je kad dugme pozeleni.

Pokrenite Google play. Jezik možda bude Ruski, Nemački ili koji god, a sam google play prilično drugačiji... nije bitno. Kliknite na search i upišite Viber ili whatsApp messenger i sve je tu.

Sve o TOR-u i ORBOT-u možete pronaći ovde: www.torproject.org

Pozdrav!

Dragan
[ Slobodan Milivojevic @ 09.03.2013. 12:43 ] @
Odgovorili mi na poruku na FB-u vezano za dostupnost u Srbiji:

Citat:
We're looking into this issue, meanwhile please download Viber from: http://bit.ly/xqfTBt


Zaključujem da nisu oni hteli da Viber ne bude vidljiv iz Srbije.

Ostaju dve naj verovatnije moguće varijante, da je Google skroz izbacio is Srpskog Play Store sve aplikacije koje imaju in app purchase opciju, ili da je to maslo naših operatera.
[ Tactman @ 09.03.2013. 15:12 ] @
da na spisak nevidljivih aplikacija dodam i go sms pro!

ako ovo ima veze sa in app kupovinom, zar ne bi trebalo daleko vise tih aplikacija da postane nevidljivo za nas?

ja svakog dana otkrijem neku instaliranu aplikaciju koja se iz my apps preselila u all apps? tu sad nastaje dodatni problem...kad se neka aplikacija tako sama od sebe premesti u all apps ona vise ne daje znake zivota, tj. vise na salje obavestenja da postoji update za nju. za takve programe ne pomaze ni da se cekira auto update...to znaci da mora rucno da se tumara kroz spisak svih aplikacija i da se tamo traze one koje imaju neki update...to sad postaje nevidjeno smaranje, narocito za one koji imaju obicaj da dosta toga instaliraju i deinstaliraju...tumarati kroz par stotina programa u potrazi za apdejtima nije bas neka zabava...ono sto me buni je sto su u all apps otisle i neke google aplikacije, recimo google earth? to je sistemska aplikacija, ne mogu da je obrisem, a pre par dana otkrijem da i ona ima neki update, za koji naravno nije iskocilo obavestenje da postoji...kakav sad problem ima google earth pa se nasao zajedno sa viberom itd. u istom kosu?

sad probah search u play store za google earth i naravno nema ga? ajd sad...
[ Tactman @ 09.03.2013. 15:40 ] @
Citat:
HomeRbg:
Evo TRAJNOG rešenja za ovaj i slične probleme.
Potrebno je instalirati ORBOT. To je TOR za android uređaje. Može se naći na Google play-u.
Pokrenite ga i podesite po želji. Možete izabrati aplikacije koje će preko njega izlaziti na internet. Za sada samo Google play...


ne vidim nacin da namestim play store da preko njega izlazi na internet? kako to podesiti?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.03.2013. 16:19 ] @
@Tactman Pošto nije baš od suštinske važnosti da imam svakodnevno ažurno stanje, jednom nedeljno ili kad nesto treba da kupim od aplikacija konektujem se preko USA proxyja (Hideman ili Tunnel Bear, a može i Tor iz prethodne poruke), a pre toga obrišem cache Play Storea i kad ga upalim dok sam konektovan preko USA, PlayStore me pita da prihvatim neke uslove, a onda mi dozvoli da updatujem sve aplikacije koje inače ne vidim.

A ovaj tor, dok ga podešavao pita te za transparent proxying, pa ti je tu najjednostavnije da odabereš da sve aplikacije idu kroz Tor dok je on upaljen, jer verujem da ćeš ga koristiti samo za update, mada tu možeš podesiti i za individual apps, pa ubaci PlayStore i browser, jer ćeš iz aplikacije moći da proveriš da li si dobro konektovan, a ona za to koristi browser. A ako si prošao setup, sada u opcijama orbota imaš transparent proxying ako si rootovan.

Ono što nalazim da je mana Tora je da bez podešavanja ne možeš da znaš da li ćeš izaći na krajnjem nodu kao Amerikanac ili Pakistanac, jer ako ne izađeš kao neki zapadnjak, opet ništa nisi uradio.
[ corrupt @ 11.03.2013. 10:33 ] @
Da si malo bolje pogledao opcije Tora tj. Orbot-a, video bi da postoje podešavanja za ENTRANCE NODES i EXIT NODES podešavanja, gde možeš da podešavaš da li ćeš se videti kao Amerikanac ili Pakistanac :)

Edit: Obrisan citat prethodne poruke.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 11.03.2013. u 11:55 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.03.2013. 10:54 ] @
Video sam, naravno, po prethodnoj poruci vidiš da sam ulazio u podešavanja, ali je uputstvo prekratko, budući da upisano "USA" ne omogućava konekciju iz USA, štaviše, uopšte nema konekcije. Verovatno se konkretno ta zemlja mora drugačije definisati.
[ bantes9 @ 11.03.2013. 21:17 ] @
Postoji jos jedna prica koja doduse nije do kraja vezana za Android i Google Play, ali ima veze sa "teorijom zavere".

Korisnici Telenor mreze imaju poslednjih dana problema sa aktivacijom facetime-a (IOS aplikacija tipa Viber aplikacije). Aktivacija se svodi na slanje poruke ka broju u inostranstvu, nakon cega stize povratna poruka o aktivaciji. U ovom momentu poruke uopste ne stizu do centra za aktivaciju dok u slucaju Mts i Vip mreze sve radi bez problema.

Definitivno se poslednjih dana desava dosta cudnih stvari i nazalost nije daleko dan, kada ce operateri sigurno umesati prste ako ovaj put nisu, kao sto je donekle i slucaj u dosta zemalja na zapadu.

[ martinj @ 12.03.2013. 21:59 ] @
ok, pretpostavimo da postoji neka teorija zavere po kojoj su bedni domaci operateri uticali na jednu od najvecih svetskih kompanija da uradi nesto za njih...

medjutim, u isto vreme kad i viber i whatsapp, sa marketa su nestale sve igre firme rovio (angry birds, bad piggies) osim onog alexa...

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.03.2013. 22:25 ] @
Sve te igre imaju in-app purchase, tako da se zaključak sam nameće.
[ peca89bg @ 15.03.2013. 14:02 ] @
Upravo sam dobio update za Whatsapp sa play-store-a.
Updatejtovalo se sve regularno.
Jel jos neko dobio?
Inace kod Telenora sam.
[ bantes9 @ 16.03.2013. 01:14 ] @
Kod mene i dalje nista od update-a Viber-a (koji doduse nesmetano radi), ali vidim da mi se na Google play-u pojavio Whatsapp Messenger, kojeg cini mi se nije bilo proteklih dana.



Citat:
bantes9: Postoji jos jedna prica koja doduse nije do kraja vezana za Android i Google Play, ali ima veze sa "teorijom zavere".

Korisnici Telenor mreze imaju poslednjih dana problema sa aktivacijom facetime-a (IOS aplikacija tipa Viber aplikacije). Aktivacija se svodi na slanje poruke ka broju u inostranstvu, nakon cega stize povratna poruka o aktivaciji. U ovom momentu poruke uopste ne stizu do centra za aktivaciju dok u slucaju Mts i Vip mreze sve radi bez problema.


Juce je resen ovaj problem nakon pritisaka klijenata. Ostaje da i dalje pratimo desavanja vezano za ovaj tip aplikacija.
[ Hackman @ 16.03.2013. 15:18 ] @
I meni se hatsappojavio u prodavnici, prem da ja to ne koristim ali sam ga
video tamo.
[ bakara @ 16.03.2013. 18:35 ] @
Meni se juce pojavilo i Google+ i Mesenger, bez pitanja, `oces-neces:
Ovo vec zasluzuje posebnu temu.




[ ZligorSt @ 19.03.2013. 07:47 ] @
Ako ćete da mi verujete, registrovao sam se ovde samo da sa vama podelim ovu informaciju.

Dobio sam odgovor od VIBER na facebook da oni nisu imali pojma da njihova aplikacija ne može da se skine sa Google Play ako ste korisnik iz Srbije, a juče mi je stigao njihov zvanični mail u kojem tvrde da je verovatno Vlada Republike zabranila aplikaciju za Srbiju. Ja prosto ne mogu da verujem u to. Smatram da je Srbija demokratska država i da ipak, barem za takve stvari, mora da postoji sudski nalog.
Može li neko da proveri to?

[ bantes9 @ 19.03.2013. 08:13 ] @
"print screen" odgovora, neki dokaz?
[ peca89bg @ 19.03.2013. 09:58 ] @
Danas sam dobio u update za Viber, sve je proslo, ali ga ne vidim na play store
[ ZligorSt @ 19.03.2013. 10:32 ] @
Citat:
bantes9:
"print screen" odgovora, neki dokaz?



Na sudu bi bio dovoljan mail poslat sa zvanične adrese.
ja, naravno, niti mogu, niti hoću da vam dajem moj inbox na uvid.
Naravno, sve je to nevažno, jer su se od jutros izdešavale sledeće stvari

1. Obavio razgovor sa nadležnima u Ministarstvu spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija i predočio im kakav sam odgovor dobio od Viber. Rekli su mi da im pošaljem mail sa screenshot

2. Poslao mail.

3. Posle nepunih sat vremena (svaka čast na brzini) zvala me je neka gospođa, ili gospođica, iz Ministarstva i obavestila me da zove kako bi zajednički rešili problem i nedoumice (ono, nemam pojma kako bih ja rešio, ili učestvovao u rešenju problema, al' 'ajde)
Punih 12 minuta ona je meni objašnjavala kako naša država nema ništa sa tim, a suprotno opštem mišljenju nemaju ni mobilni operateri (na kraju sam joj rekao da sam kod doktora i da moram da uđem na pregled, što i jeste bila istina), ja sam, naravno, zamolio da mi tu tvrdnju dostave kao mail (ako je ikako moguće na engleskom), da bih je prosledio VIBER.
Ona mi je obećala da ću da dobijem odgovor mail, kao i da će, najverovatnije i oni da pišu Viber i Google i zahtevaju objašnjenje zbog čega su izneli tvrdnje koje, na neki način, ruše ugled naše zemlje.

Sada ja čekam da vidim šta će dalje da se desi.
[ bakara @ 19.03.2013. 10:44 ] @
Citat:
peca89bg: Danas sam dobio u update za Viber, sve je proslo, ali ga ne vidim na play store


I ja:

[ Dexic @ 19.03.2013. 11:31 ] @
Citat:
ZligorSt:

Na sudu bi bio dovoljan mail poslat sa zvanične adrese.

Na sudu jeste, medjutim garantujem da ti nemas dokaz da je poslat sa zvanicne adrese, a to se zahteva na sudu ;) (da bude potpisan zvanicno priznatim sertifikatom)
[ ZligorSt @ 19.03.2013. 12:01 ] @
Ja ću još da počnem i da poštujem državne službenike. Odgovaraju baš brzo. Evo već su mi poslali mail.

Dear Mr Stancic,

 

Thank you for your mail considering  problem you are having with the Viber app accessibility on Google Play Store. During the last couple of weeks, we have had numerous calls from worried citizens in Serbia, all with the same issue.

 

The problem appeared the moment Viber and WhatsApp went to their in-app update. Some of the users who have already downloaded Viber free app on  their Android devices, did not have difficulties using it even after this upgrade. On the other hand, many other Serbian users were facing problems using, even searching for it in the Play Store (but not when given the direct access link to the app) – Attachment 1.

(At this moment, Whatspp free application is available to Android users in Serbia just as it was before. As a matter of fact, it is placed on the homepage of Google Play Store app - Attachment 2)

 

Please note that Viber does not officially support many devices with the Android OS, which may be the reason for the problems users are experiencing. You may find full list of officially supported devices on this link. Also, we are hoping Viber would find the solution for this in the next update.

 

Nevertheless, Ministry of Foreign and Internal Trade and Telecommunications is obligated to provide you with the correct information regarding the mail response you have received from Viber officials. Government of the Republic of Serbia nor the mobile operators in our country are not responsible for blocking these applications.

 

I personally believe that this question should be addressed to application creators and/or developers, and Google Play Store.

 

Hope that the problem will be solved in the near time, so that you would be able to use Viber freely.

 

 

Kind regards,

 

Nataša Kilibarda

E-communications and information society Sector

Ministry of Foreign and Internal Trade and Telecommunications

 

Mob: 381 65 9044 081

Tel: 381 11 202 070

Web: mtt.gov.rs
[ Kostic.Goran @ 20.03.2013. 17:56 ] @
Citat:
bakara:
Citat:
Ivica Vujović:
Na Amazon marketu mogu da skinem Viber aplikaciju, ali Whatsapp mi je nedostupan. Da napomenem da je Viber bio instaliran i ranije, a Whatsapp nije.

Ima i ovde da se instalira:
https://play.google.com/store/...ls?id=com.viber.voip&hl=sr

Na telefonu ga nema.

Ima ga ali ne dozvoljava instalaciju za Srbiju!!!

[ Kostic.Goran @ 20.03.2013. 18:18 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Radi i ovaj link.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.viber.voip


Ne radi za Srbiju!!!!
[ deki-bleki @ 23.03.2013. 11:32 ] @
Ja sam u Beogradu,i mogu da kazem da viber imam instaliran vec nekolko meseci i da radi.
Medjutim taj rad zavisi u mnogome od brzine internet veze,tako da je to sa naprimer 062 karticama pri neogranicenom dial-up internetu prava nocna mora i robotizovan zvuk.Naravno bitna je i brzina neta sagovornika kao i kvalitet njegovog telefona.
Evo i sad proverio,radi mi normalno,imam ga samo da se kaze,da ga imam,jer skajp je mnogo bolji i od njega i od "tanga" i od jos neceg slicnog sto postoji u ovom trenutku....
Po ovoj prici,ispade da postoje korisnici u Srbiji kojima je nesto vlada ili google dozvolio ili ne da skida ili da koristi app....
[ ZligorSt @ 23.03.2013. 18:01 ] @
Ne ispada tako nego si ti promašio poentu priče.
1. Vlada Srbije nikome ništa nije zabranila

2. Viber radi u Srbiji, ali ne možeš da ga skineš sa google play, jer ga nema među stavkama ponuđenim u Srbiji.
[ Kostic.Goran @ 24.03.2013. 08:55 ] @
Nije šija nego vrat
[ shut_down @ 24.03.2013. 09:25 ] @



Ma naši operateri uopšte nisu lobirali da se zabrane Viber i Whatsapp. Samo što ne mogu da zabrane black market. :-P
[ bantes9 @ 24.03.2013. 12:33 ] @
http://www.elitesecurity.org/t463042-0#3266422

U drugom delu foruma (iphone sekcija), je povedena ista prica, ovaj put vezano za aktivaciju servisa kao sto su Viber i Whatsapp, problem je preko noci resen, raznim pritiscima na operatera.
[ anon70939 @ 25.03.2013. 08:14 ] @
Da ne citam celu temu, resenje ovog problema jeste sledece :)

Kolega, isti telefon, dva razlicita gmail naloga. Jedan je bio registrovan na srbiju, drugi na USA iz zezancije.
Kad se ulogovao na playmarket sa tim "srpskim" gmail-om nije mogao da skine Viber, a sa ovim drugim bez problema. Cak ga je nasao i na PlayStore.
[ minuettepn @ 28.03.2013. 13:42 ] @
Pozdrav,
Pre par sati sam kupila Samsung galaxy S3 mini... Znam da vibera nema na play store-u, medjutim, kad pokusavam da ga skinem preko PC-a (sa play store-a takodje) kaze da nije kompatibilan sa telefonom (This app is incompatible with your Telenor Samsung GT-I8190). Ima li nacina da skinem ovu aplikaciju na svoj telefon, ikako, obzirom da mi je stvarno neophodna? Pozdrav i hvala unapred!
[ minuettepn @ 28.03.2013. 13:47 ] @
A kaze i ovo:

http://img823.imageshack.us/img823/543/vibprob.jpg

Hvala jos jednom :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.03.2013. 15:54 ] @
Prebacio sam ti poruke u temu u kojoj se pričalo o pomenutom problemu. U njoj su dati i direktni linkovi ka instalaciji Vibera. Skineš Viber.apk (direktno na telefon sa njihovog sajta ili prvo na komp, pa na telefon) i onda ćeš ga moći instalirati.
[ S A J A @ 29.03.2013. 22:56 ] @
Nisam detaljno pratio temu, ali dal ste probali da instalirate neki drugi market, na primer AppBrain pa preko njega da dođete do Vibera? Evo sad sam probao i meni tako radi.
[ ZligorSt @ 31.03.2013. 16:24 ] @
U principu, najlakši i najjednostavniji način je da skinete yandex store to je aplikacija ruskog pretraživača yandex koja je kao google play. Tamo bez problema možete da skinete kako VIBER, tako i neke druge aplikacije koje nisu dozvoljene na google play tipa tubemate i sl.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.03.2013. 16:36 ] @
Obaveštava li Yandex store kada postoji update?
[ ZligorSt @ 01.04.2013. 16:38 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Obaveštava li Yandex store kada postoji update?


Obaveštava. Meni je stiglo maločas obaveštenje da imam update za neku VPN aplikaciju.
Doduše, ima tu jedna druga fora, kada se prijaviš, kao default ti je u podešavanjima da se aplikacije automatski same update čim se nakačiš na WI FI
[ valjan @ 22.04.2013. 10:41 ] @
Navalio klinac pre neki dan da mu instaliram neku od igrica iz Angry Birds serijala, ja u Play Store, kad ono nema nijedne, nađem je izokola, kad dobijem poruku da nije podržana u Srbiji... Pretragom sam došao do ove teme, gde je između ostalog bio spomenut i Angry Birds serijal, video da nema rešenja, i odlučio da pitam Rovio gde je zapelo. I dobio sam sledeći odgovor:

Citat:
Rovio Support Team, Apr 21 05:56 (EDT):
Hello Janko,
and thank you for contacting us!
Rovio has not restricted the distribution of the games in any way. Unfortunately there are some countries where our games are unavailable but this is due to Google Play restrictions and there is nothing we can do about it.
Please go to getjar.com, the games should be available there!
Sincerely,
Veera
Rovio Support Team


Skinuo ja tri od četiri igrice sa getjar.com, međutim baš ta koju je sin hteo stalno baca na Play Store i nema šanse da je skinem. I onda odlučih da pitam i Google gde je kod njih zapelo, i dobijem sledeći odgovor (posle par razmenjenih mailova):

Citat:
Hi Janko,

Thanks for the reply. If you're still not able to find a certain app, please keep in mind apps that aren’t compatible with your device are hidden when you search for them on Google Play. Developers of Android apps can choose to filter devices based on a variety of criteria, including Android OS version, carrier, location, or even screen size. According to our records, Angry Birds and Bad Piggies is incompatible with your device because it doesn't match the developer's specifications on available locations. They have not listed Serbia as an available location for those apps.

Please let me know if you have any other questions.

Thanks,

Jason
The Google Play Support Team


Tako da Rovio prebacuje loptu Googlu, Google vraća Roviu, a ja sad čekam rasplet i njihove odgovore. Tako da izgleda da bi trebalo masovnije pisati njihovim podrškama kako bi lepo sami seli i razrešili problem...
[ popusicko @ 22.04.2013. 11:18 ] @
Lepo ukucas angry birds.apk u naocarka i on ti izbaci gomilu sajtova gde mozes bez mnogo muke da skines bilo sta od aplikacija za android.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.04.2013. 11:50 ] @
Ili idi na Playstore preko neko USA proxyja, kao što je bilo rečeno par puta do sada i moći ćeš bez problema skinuti šta ti treba.

[ valjan @ 22.04.2013. 12:12 ] @
A zašto bih ja to radio kad sam do sad sve to mogao lepo iz Play Stora, i hoću da znam zbog čega mi je to pravo uskraćeno. Po svemu sudeći neko je nešto zeznuo, a pošto se niko nije otvoreno žalio nego su svi tražili alternative, nije ni rešavano. Ja sam već skinuo to što mi treba iz alternativnih izvora, ali ne želim da svakih par dana, jer je neka sekretarica zaboravila da štiklira jedan tick box prilikom slanja, moram da jurcam za alternativom. Pogotovo što se broj android uređaja u kući polako uvećava, i Play Store mogu lepo da administriram sa jednog mesta, samo instaliram iz browsera aplikaciju koju želim na uređaje koje odaberem, i ne razmišljam više...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.04.2013. 13:03 ] @
Ako si čitao temu od početka, video si da se iskristalisalo da je kod većine aplikacija koje su nestale sa marketa prisutan neki in-app purchase momenat, koji ne radi u našoj banana republici. Tako da nije kriva sekretarica, krivi smo mi. I skrenuta je pažnja i jednim i drugim, ali dok se kockice slože, valja znati i alternativu. Meni je ona bitna jer relativno često kupujem aplikacije (koje se opet nikada nisu mogle videti kod nas zvaničnim putem), pa mi je svejedno kojim putem ću završiti kupovinu, preko browsera ili sa Androida.
[ anon70939 @ 07.05.2013. 19:40 ] @
Možda nekom bude zanimljivo...
Meni treba to s vremena na vreme i konačno da su napravili tako nešto...
Viber sa PC-a.

http://www.viber.com/


osim toga, juce mi se sam apdejtovao na marketu... pre toga sam dobijao notifikacije sa marketa ali nisam mogao da apdejtujem. Što znači da je sad dostupan za Srbiju
[ valjan @ 05.07.2013. 09:13 ] @
Posle par meseci, stigao mi mail od Rovia sa izvinjenjem zbog kašnjenja sa odgovorom jer su imali gužvu, otkrili su grešku u konfiguraciji i Angry Birds serijal igrica je sad ponovo dostupan i u Srbiji preko Google Play Store-a... Tako da što se mog iskustva tiče, kukanje i žalba na pravom mestu urode plodom, doduše sa malim kašnjenjem, ali bolje ikad nego nikad... :-)
[ nenii @ 06.10.2013. 08:12 ] @
Moze li neko da mi objasni o cemu se radi u ovom mom problemu. Instalirala sam Viber i mom telefonu imam samsung galaksy gt i9000, medjutim kad mi posalju kod koji moram da upisem, ne aktivira se Viber, vec mi se pojavljuje da je kod neispravan tako da nema sanse da proradi, da li neko zna neku foru. Unapred zahvalna.
[ Dekart @ 06.10.2013. 18:47 ] @
Nemoj uopšte da upisuješ kod iz poruke, on ga nekako sam prepozna. Znači, kad ti se pojavi da upišeš kod, ništa ne radi, samo idi na ok. Naravno, ne briši poruku dok ne aktiviraš viber.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.10.2013. 19:04 ] @
A mislim da ti posle nekog vremena Viber sam ponudi da upišeš kôd iz poruke, ako čekanje da on sam prepozna ne urodi plodom.
[ nenii @ 07.10.2013. 09:31 ] @
Zamislite nudio je kodove jedne te iste koje uopste nisu mogli da se aktiviraju, i slucajno nakog nekog vremena posalje razliciti kod i sam se aktivirao, evo tek danas proradio. Pozzzz.
[ bonita10 @ 22.02.2014. 09:09 ] @
Želela bih da znam više o bezbenosnim propustima vezanim za Viber i Whatsapp?
Gde se može pročitati više o tim propustima?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.02.2014. 09:13 ] @
Možeš krenuti od FAQ Tech dokumenta za Telegram messenger, pa tako videti na stvari za koje oni kažu da im se razlikuju, a što onda na drugoj strani predstavlja potencijani sigurnosni rizik kod WA.

Mada, Google je veliki, obična pretraga će pomoći.
[ bachi @ 22.02.2014. 09:32 ] @
Whatsapp je koliko znam blago modifikovan xmpp. Za Viber ne znam šta je tačno.