[ emil.ns @ 01.03.2013. 05:57 ] @
Pozdrav ljudi. Ja se kao i obično javim samo kada me napadne problem.
Evo o čemu se radi. U nekoj firmici gazda je kupio agregat i uspešno istim spalio centralu, računare itd.... Sve je popravljeno i stavljeno ponovo u rad, ali javio se problem sa dailup modemom. Naime modem nikako ne može da dobije izlaz na 9. Pritom telefon na istom kablu-portu sa 9kom dobije izlaz. Iako imaju ADSL potreban im je ovaj dailup....zašto pojma nemam, ali to sad nije ni bitno. Prvo sam konstatovao neispravan kabel koji sam zamenuo. Sa novim kablom telefon dobija izlaz, ali modem kada bira "9" ne dobija izlaz. U pitanju je panasonik centrala. Ima li neko neku ideju? Prvi put se srećem sa ovim. Broj koji modem bira je formulisam ovako (sve je bilo podešeno od ranije i radilo je) "9,,pa broj". Zanimljivo je kada mu zadam da bira pulsno otvori se izlaz na centrali? ali kako je tonska linija to mi ne vredi ništa. Da napomenem da u firmi postoje 4 broja i ISDN i buljuk kablova oko centrale složenih u stilu gibla žasu. Model centrale i ostale bitne inf mogu danas kasnije da pružim. Napomena-menjao sam modem naravno-promenuću i još jedan :)

Unapred hvala.

Emil
[ djoka_l @ 01.03.2013. 07:10 ] @
Probaj da dodaš ATX3
[ srdjan.v @ 01.03.2013. 19:40 ] @
Probaj da posle 9 ukucas "." tako ce modem da napravi pauzu kako bi centrala imala vremena da mu da izlaz, jer ovako verovatno odsece neki broj dik dobije izlaz. A drugo resenje ti je da tom lokalu das automatic trunk.