[ bachi @ 01.03.2013. 07:49 ] @
Kako bih da što manje smanjim zavisnost od googla, trenutno za jabber koristim u stvari google apps, odnosno gtalk koji mi omogućava da imam nalog na svom domenu vladimir[/a/]vucicevic.iz.rs.

E sad, da li neko nudi free jabber hosting za domen koji podržava normalno server federaciju? U stvari i ne mora da bude free ako je neka sitna lova u pitanju na godišnjem nivou, ali svakako da je bolje da je free a da lepo radi. :) ...

Hvala unapred.

Edit, za sada sam naleteo na ovo: http://comm.unicate.me/jabberdomain-hosting
[ Predrag Supurovic @ 01.03.2013. 12:10 ] @
A što ne digneš kod sebe Jabber server. On ne traži mnogo resursa i jak internet link. OpenFire radi vrlo lepo. Jedina mana mu je što ne radi multidomain a meni to treba.

[ Tyler Durden @ 01.03.2013. 15:00 ] @
Ja koristim Prosody i meni radi odlično.
Inače, iz istog razloga sam batalio gtalk kao što i bachi hoće :-)
[ niceness @ 01.03.2013. 17:02 ] @
Pogledaj hosted.im, u besplatnoj varijanti može do 5 korisnika (naloga), ako ti je to dovoljno.
[ bachi @ 03.03.2013. 22:06 ] @
Prešao sam na comm.unicate.me i lep je osećaj kada si virtuelni admin na svom jabber domenu.

ALI...

Sada kako mi jabber više nije na google appsu, sad me je čika Google kaznio i udario po guzi, jer ako Gtalk na telefonu ne može da se konektuje na moj nalog, e onda za kaznu nema automatske sinhronizacije kontakata i automatske provere emaila.

Definitivno prvi i poslednji Android telefon koji imam, sledeći je bilo koji drugi, samo ne Android.

Microsoft je mala beba za ovo zlo.

Da li ima neka mogućnost da ubijem gtalk, ali da mi radi sinhronizacija kako treba?

Čak mi je i wireless ikona siva umesto zelena...
[ bachi @ 04.03.2013. 07:17 ] @
Morao sam da vratim gtalk na google appsu i sada sve lepo radi...


Osećam se poniženo i ko vnago zgaženo na autoputu, ali dobro...
[ Tyler Durden @ 04.03.2013. 07:41 ] @
Ja srećom nisam imao mnogo kontakta (<20) tako da me nije mrzilo da ih sve ponovo dodam.
A za klijent svakako ne koristim gtalk, kad ima tako dobrih jabber klijenata.
[ bachi @ 04.03.2013. 07:50 ] @
Ma ja sam na Androidu priključen sa google apps nalogom. E sad, od svih servisa na google appsu koji se vezuju za moj vucicevic.iz.rs domen, SAMO sam hteo jabber da prebacim van googla. I tako ja u control panelu za google apps isključio opciju google talk i na DNSu prebacio srv vezano za federaciju na novom serveru i to je proradilo, kao ono crvc, google talk (koji bi inače trebao da je isključen automatski sign in jer koristim xabber) javlja kako ne može da se nakači na google nalog. Ajde što on ne može, ali zbog toga što gtalk ne može da se nakači na nalog, ja sam izgubio mogućnost sinhronizacije kontakata i provere emaila. U prevodu, telefon mi je izgubio mogućnost PUSHa.

E sad šlag na tortu... Hteo sam da na Androidu prebacim da se ne logujem više sa jednim nalogom, već sa nekim drugim nebitnim gmailom, kao ono - NE MOŽE. Ne postoji opcija da se prebaciš na drugi nalog, sem da resetuješ na fabrička podešavanja, pa sve ispočetka.

I na kraju popišan sam vratio jabber na google apps i gorak mi je ukus u ustima.

Nemam para za bacanje, tako da govnoid ostaje, ali me od sledećeg telefona Android više neće videti.

I da, prešao sam na Bing pretraživač. :D
[ Shadowed @ 04.03.2013. 08:39 ] @
Citat:
bachi: I da, prešao sam na Bing pretraživač.

Welcome to the club!
[ Predrag Supurovic @ 04.03.2013. 09:32 ] @
E taj ko napravi da se android može vezati za neku drugi servis osim Gogole-e, taj će postati slavan.
[ bachi @ 04.03.2013. 14:06 ] @
Ja iskreno (da mi je neko nekada rekao da ću to reći) polažem nadu u ovo čudo: http://www.ubuntu.com/devices/phone
[ bachi @ 05.10.2013. 22:37 ] @
http://hosted.im/ nudi besplatan jabber hosting za domen do 5 korisnika...

Zna li neko neki javni icq i yahoo transport koji bih mogao da koristim iz gtalk?